فهرست مطالب

شکلات بخورید!

گاز زدن شکلات تلخ می تواند شیرین ترین راه برای جلوگیری از بروز حملات قلبی باشد. خاصیت ضد التهابی کاکائو باعث کاهش احتمال تصلب شرائین می شود.

با باز کردن درب یا پنجره رو به خورشید می توانید طول عمر خود را افزایش دهید. روزانه ۲۰ دقیقه در معرض تابش خورشید بودن می تواند احتمال مرگ ناشی از ناراحتی قلبی را حدود ۲۶ درصد کاهش دهد.

در کنار شکلات تلخ، برای داشتن قلب سالم تر خواب خود را تنظیم کنید. ۳ چرت ۳۰ دقیقه ای در هفته می تواند باعث کاهش ۳۰ درصد ناراحتی های قلبی شود.

یک لیوان شیر در روز به کاهش فشار خون کمک می کند. فشار خون اتفاق نامطلوبی است که می تواند منجر به سکته و ناراحتی قلبی شود.

با امگا ۳ با خستگی مقابله کنید!

نه تنها ورزشکارن، بلکه سایر افراد به ویژه افرادی که در رژیم غذایی خود از ماهی استفاده نمی کنند نیاز به مصرف حداقل ۲ گرم روغن ماهی روزانه دارند .این نوع روغن نه تنها برای سلامتی قلب مفید است بلکه تحقیقات نشان داده روغن ماهی مصرف اکسیژن عضلات را کاهش داده و مقاومت در برابر خستگی را بالا می برد. تحقیقات حاکی از تاثیر ۶ هفته مصرف مستمر روغن ماهی جهت کمک به افزایش حجم عضلات و کاهش توده های چربی بوده است.

آیا شما امگا ۳ کافی دریافت می کنید؟

کمبود ویتامین ب را جدی بگیریم

بیش از ۲۰ درصد جمعیت جهان با کمبود ویتامین ب ۱۲ مواجه بوده و شیوع کمبود این ویتامین بیش از حد انتظار نشان داده شده است. بدن انسان قادر به تامین ویتامین ب نبوده و باید از طریق غذایی آن را دریافت کند. منابعی مانند پروتئین حیوانی، غلات غنی شده، مکمل های ویتامینی مانند نوروبیون که حاوی ویتامین ب۱، ب۶ و ب۱۲ است حاوی مقادیر بالایی از این ویتامین می باشد. ویتامین ب جهت رشد و ایجاد گلبول های قرمز و حفظ و نگهداری سیستم عصبی ضروری است و از علائم کمبود آن می توان به سوزن سوزن شدن و بی حسی دست و پاها، تنبلی دست و پاها، رنگ پریدگی و خستگی مفرط اشاره کرد. اگر مشکوک به کمبود ویتامین ب هستید تست آزمایش خون میزان ویتامین ب را به شما نشان می دهد.

محققان به این نتیجه رسیدند ورزش یوگا تاثیر فوق العاده مثبتی روی فعالیت های قلبی عروقی انسان دارد و حتی تا ۶۹ درصد می تواند از بروز اختلالات رگ های منتهی به قلب بکاهد.

مبارزه با دیابت با ویتامین دی

اگر سطح ویتامین دی بدنتان مناسب است احتمال ابتلا به دیابت کمتر از دیگر افراد تهدید تان میکند. در مطالعات انجام شده دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که افراد با سطح بالای ویتامین دی قرار دارند. ویتامین d به سلول ها اجازه تشخیص انسولین را داده و از این رو به این امر کمک می کند. با مصرف بیشتر ماهی های حاوی چربی مفید سطح ویتامین دی بدنتان را بهبود بخشید.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه