5 قانونی که باید در تمرینات قدرتی رها کنید.

۵ قانونی که باید در تمرینات قدرتی رها کنید.

اگر به دنبال عمیق ترین و بدون دردسرترین تمرینات اسکوات هستید، باید آزمایش و خطاهای مختلفی را انجام
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

در این مقاله ۵ قانونی که باید در تمرینات قدرتی رها کنید آورده ایم.

قانون ۱: عدم انجام اسکوات با عرض پای از پیش تعیین شده

اگر به دنبال عمیق ترین و بدون دردسرترین تمرینات اسکوات هستید، باید آزمایش و خطاهای مختلفی را انجام دهید. به جای اینکه در موقع اسکوآت زدن عرض پاهایتان را به اندازه ی عرض شانه هایتان باز کنید، که مرتبا شاهد چنین دستورالعملی در کتاب های آموزشی هستید، به خاطر داشته باشید که موقعیت خود را نسبت به آناتومی استخوان لگن خود باید تنظیم کنید.

 قانون ۲: عدم انجام اسکوات در موقعیت هایی که زانوان جلوتر از انگشتان پا قرار می گیرد.

در سال های اخیر، تحقیق و بررسی هایی مختلفی صورت گرفت، که مشخص شد نیروهای وارده در زانو، بسیار خطرناک هستند و متاسفانه ما هر روزه در زندگی واقعی با آن برخورد می کنیم. اگر ما هر روزه با طیف وسیعی از تمرینات سر و کار داشته باشیم، باید انجام صحیح آن ها را یاد بگیریم. حقیقت این است که باید در هر حالتی که اسکوات زده می شود، زانوان در جلوتر از انگشتان پا قرار نگیرند، چرا که فشار وارده بر آن را بیشتر می کنند.

قانون ۳: عدم به کارگیری هر گروه از ماهیچه ها در هر تمرین

اگر می خواهید حجم بدن خود را افزایش دهید و قوی تر شوید، باید بیشتر تمرین کنید. اکثر مردم این را می دانند، اما تعداد کمی به آن عمل می کنند. به جای انجام حجم وسیعی از تمرینات در یک بار، بهتر است آن ها را در طول هفته، اما به مقدار زیادتر، به عنوان مثال دو برابر آن مقدار را انجام دهید. از آنجایی که تغذیه و ریکاوری نکات بسیار مهمی هستند، اضافه کردن حجم زیاد به تمرینات در طول یک هفته باعث قوی تر شدن و حجیم تر شدن ماهیچه های شما می شوند.

قانون ۴: عدم انجام تمرینات قدرتی در هر بار تمرین

معتقد هستم، که برخی از تمرینات وجود دارند که نیاز به تلاش های PR نیستند. محدودیت ها را رها کنید. من اهمیتی نمی دهم که هر شخصی در مورد آن چه گفته است – تمریناتی که مربوط به افزایش سایز و یا حجم بدن هستند، نباید مانند چرخش ساعت به صورت مرتب و پشت سر هم انجام شوند. افراد، دارای توانایی ها و ظرفیت های مختلفی برای انجام تمرینات هستند. هر کسی باید نسبت به توانایی بدن خود این تمرینات را در بین تمرینات روزمره ی خود قرار دهد.

قانون ۵: شما مجبور نیستید که برای همیشه به برنامه ی تمرینات خود پایبند باشید.

یک مشکلی که با برنامه های تمرینی دائمی همراه است، این است که می تواند وابستگی ایجاد کند. که این امر موجب می شود، فرد مانند یک وزنه برداری که دائما یک کار را به عنوان رفع تکلیف انجام می دهد، عمل کند و در این صورت هیچ گونه خلاقیت و یا انگیزه ای را در آن ایجاد نمی کند. پا را فراتر از این قرار دهید. بسیار سخت است که به خواسته ی بدن خود گوش دهید. به عنوان مثال، اگر احساس می کنید که شانه هایتان از انجام تمرینی خسته شده است، باید ریکاوری های لازم را برای آن فراهم کنید تا صدمات وارده به آن را به حداقل برسانید. در این صورت اگر مرتبا از روی برنامه ی تمرینی خود پیروی کنید، ممکن است برای بدن ضررهایی را ایجاد کند. پس بهتر است به جای وابستگی دائمی به برنامه ی تمرینی خود، به بدن خود و خواسته ی آن گوش دهید.

نتیجه گیری:

شما مجبور نیستید، که خودتان را محدود به یک برگه ی پرینت شده بکنید. یکی از حقایق مهم، در دنیای بدنسازی این جمله است: بستگی دارد. ما باید خودمان را از روش های تمرینی شدید، ثابت و اجباری رها کنیم و تمرینات خود را از قوانین تهی کنیم، چرا که هر تمرینی متناسب با آناتومی هر فرد هست.

منبع: مجله بدنسازی  بادی فول – شماره ۲۴

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۷دیدگاه

ارسال دیدگاه