فهرست مطالب

در این مقاله ۵ قانونی که باید در تمرینات قدرتی رها کنید آورده ایم.

قانون ۱: عدم انجام اسکوات با عرض پای از پیش تعیین شده

اگر به دنبال عمیق ترین و بدون دردسرترین تمرینات اسکوات هستید، باید آزمایش و خطاهای مختلفی را انجام دهید. به جای اینکه در موقع اسکوآت زدن عرض پاهایتان را به اندازه ی عرض شانه هایتان باز کنید، که مرتبا شاهد چنین دستورالعملی در کتاب های آموزشی هستید، به خاطر داشته باشید که موقعیت خود را نسبت به آناتومی استخوان لگن خود باید تنظیم کنید.

 قانون ۲: عدم انجام اسکوات در موقعیت هایی که زانوان جلوتر از انگشتان پا قرار می گیرد.

در سال های اخیر، تحقیق و بررسی هایی مختلفی صورت گرفت، که مشخص شد نیروهای وارده در زانو، بسیار خطرناک هستند و متاسفانه ما هر روزه در زندگی واقعی با آن برخورد می کنیم. اگر ما هر روزه با طیف وسیعی از تمرینات سر و کار داشته باشیم، باید انجام صحیح آن ها را یاد بگیریم. حقیقت این است که باید در هر حالتی که اسکوات زده می شود، زانوان در جلوتر از انگشتان پا قرار نگیرند، چرا که فشار وارده بر آن را بیشتر می کنند.

قانون ۳: عدم به کارگیری هر گروه از ماهیچه ها در هر تمرین

اگر می خواهید حجم بدن خود را افزایش دهید و قوی تر شوید، باید بیشتر تمرین کنید. اکثر مردم این را می دانند، اما تعداد کمی به آن عمل می کنند. به جای انجام حجم وسیعی از تمرینات در یک بار، بهتر است آن ها را در طول هفته، اما به مقدار زیادتر، به عنوان مثال دو برابر آن مقدار را انجام دهید. از آنجایی که تغذیه و ریکاوری نکات بسیار مهمی هستند، اضافه کردن حجم زیاد به تمرینات در طول یک هفته باعث قوی تر شدن و حجیم تر شدن ماهیچه های شما می شوند.

قانون ۴: عدم انجام تمرینات قدرتی در هر بار تمرین

معتقد هستم، که برخی از تمرینات وجود دارند که نیاز به تلاش های PR نیستند. محدودیت ها را رها کنید. من اهمیتی نمی دهم که هر شخصی در مورد آن چه گفته است – تمریناتی که مربوط به افزایش سایز و یا حجم بدن هستند، نباید مانند چرخش ساعت به صورت مرتب و پشت سر هم انجام شوند. افراد، دارای توانایی ها و ظرفیت های مختلفی برای انجام تمرینات هستند. هر کسی باید نسبت به توانایی بدن خود این تمرینات را در بین تمرینات روزمره ی خود قرار دهد.

قانون ۵: شما مجبور نیستید که برای همیشه به برنامه ی تمرینات خود پایبند باشید.

یک مشکلی که با برنامه های تمرینی دائمی همراه است، این است که می تواند وابستگی ایجاد کند. که این امر موجب می شود، فرد مانند یک وزنه برداری که دائما یک کار را به عنوان رفع تکلیف انجام می دهد، عمل کند و در این صورت هیچ گونه خلاقیت و یا انگیزه ای را در آن ایجاد نمی کند. پا را فراتر از این قرار دهید. بسیار سخت است که به خواسته ی بدن خود گوش دهید. به عنوان مثال، اگر احساس می کنید که شانه هایتان از انجام تمرینی خسته شده است، باید ریکاوری های لازم را برای آن فراهم کنید تا صدمات وارده به آن را به حداقل برسانید. در این صورت اگر مرتبا از روی برنامه ی تمرینی خود پیروی کنید، ممکن است برای بدن ضررهایی را ایجاد کند. پس بهتر است به جای وابستگی دائمی به برنامه ی تمرینی خود، به بدن خود و خواسته ی آن گوش دهید.

نتیجه گیری:

شما مجبور نیستید، که خودتان را محدود به یک برگه ی پرینت شده بکنید. یکی از حقایق مهم، در دنیای بدنسازی این جمله است: بستگی دارد. ما باید خودمان را از روش های تمرینی شدید، ثابت و اجباری رها کنیم و تمرینات خود را از قوانین تهی کنیم، چرا که هر تمرینی متناسب با آناتومی هر فرد هست.

منبع: مجله بدنسازی  بادی فول – شماره ۲۴

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه