چگونگی ترشح طبیعی هورمون رشد

چگونگی ترشح طبیعی هورمون رشد

در مورد هورمون رشد انسانی که در بین ورزشکاران ایرانی به نام سوما شناخته می شود پیشتر سخن
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+
زمان مطالعه: کمتر از 2 دقیقه

ترشح طبیعی هورمون رشد

در مورد هورمون رشد انسانی که در بین ورزشکاران ایرانی به نام سوما شناخته می شود پیشتر سخن رانی و افاضات ادب فراوانی کرده ایم و در مورد اهمیت این هورمون و در مورد جایگاه واقعی این هورمون در پرورش اندام و مخصوصاً در مسابقات ورزشی این رشته و در رشته فیتنس و حتی در دیگر رشته های ورزشی به تفصیل سخن گفته ایم.

در مورد اهمیت این هورمون و در مورد جایگاه این هورمون در مسابقات پرورش اندام به این حقیقت می توان اعتراف کرد که بدون وجود این هورمون عملاً شرکت کردن در این مسابقات ممکن نخواهد بود.

اثرات هورمون رشد

این از مقدمه ای بود که در مورد این دارو و در مورد فرم سنتتیک این هورمون بیان کردیم و در مورد تأثیرات این هورمون در بدن هم می توان به تشدید واقعی رشد و افزایش تعداد تارهای عضلانی و تشدید محشر چربی سوزی و افزایش قطر عروق خونی و صدالبته به تأخیر افتادن روند پیری و انبوهی از اثرات خیره کننده دیگر می توان اشاره کرد.

نکته…

این هورمون در بدن خود ما تولید و ترشح می شود ولی این مقداری که در بدن تولید و ترشح می شود در صورتی که از سلامت هورمونی برخوردار باشید به اندازه ای نخواهد بود که این چنین اثراتی که در بدن افراد مسابقه ای که از این دارو استفاده می کنند دیده می شود را رقم بزند.

ارتباط ورزش با هورمون رشد

با این وجود سال های سال بود که تحقیقاتی در ارتباط با ورزش و تأثیر این مقوله در افزایش ترشح این هورمون در بدن انجام می شد و نتایج نیز تایید کننده این ادعا بود که با پرداختن به تمرینات ورزشی می توان تا حدود زیادی موفق به افزایش ترشح طبیعی این هورمون در بدن شد ولی هرگز این نتایج به صورت عملی بر روی افراد آزمایش نشده بود و آنچه که در این مقاله عرضه می شود در حقیقت اولین آزمایش بالینی تأثیر تمرینات ورزشی بر روی افزایش ترشح طبیعی هورمون رشد بوده است.

بهترین شیوه تمرینی

در مورد اینکه تمرین موجب افزایش ترشح طبیعی هورمون رشد در بدن می شود پیشتر نیز در نتایج آزمایشاتی که انجام شده بود به این مهم اشاره شده بود ولی در نتایجی که تا به امروز منتشر شده بود در مورد بهترین شیوه تمرینی برای نیل به این هدف چیزی نمی یافتید و این در حالی است که در این مقاله سیستم تمرینی اختصاصی افزایش ترشح هورمون رشد را تقدیم حضور خواهیم کرد.

سیستم تمرینی ۸ در ۶۰

این سیستم تمرینی در حقیقت به ادعای کسانی که در این زمینه تحقیقات بالینی فراوان کرده اند عالی ترین سیستم حال حاضر دنیا برای تحریک بدن نسبت به ترشح هورمون رشد انسانی بوده است.

اساس کار

در این سیستم شما باید ۸ بار و هر بار شصت متر با سرعت بالا بدوید و اساس کاراتین سیستم در همین چند کلمه خلاصه می شود.

در بین هر باری که می دوید باید به اندازه یک و نیم الی دو دقیقه استراحت کنید تا بدن ریکاوری شود و سپس می توانید یک ست دیگر از این تمرین را اجرا کنید.

اجرای کل این برنامه و این سیستم تمرینی در حدود ۲۰ دقیقه زمان می برد و در این ۲۰ دقیقه شما خواهید توانست در حدود ۵۳۰ درصد به میزان ترشح طبیعی هورمون رشد در بدن خود بیافزایید البته این ادعا به شرطی قرین با واقعیت خواهد بود که شما تغذیه ورزشی سالم و پاک را نیز به جای آورده باشید.

این سیستم تمرینی را در باشگاه های پرورش اندام و بر روی تردمیل نیز می توان اجرا کرد و حتی در حین شنا و در لب استخر و در حین دیگر تمرینات از قبیل فوتبال و غیره نیز می توان اجرا نمود.

سرعت دو

توجه داشته باشید که شما در این سیستم باید مسافت ۶۰ متری مورد نظر را بین ۸ الی ۱۲ ثانیه بدوید و سرعت شما در حین دو اگر از این کمتر باشد اثرات مورد نظر ما از این سیستم محقق نخواهد شد و در صورتی که بتوانید در سرعت هایی بالاتر از این سرعت بدوید که معمولاً امکان پذیر نیست باید گفت که استعداد خوبی در رشته دو دارید و این رشته را به صورت جدی تر دنبال کرده و پرورش اندام را همین امروز رها کنید!

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۶دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۹۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه