سه ویتامین و مواد معدنی ضروری برای وزنه برداری و بدنسازی

سه ویتامین و مواد معدنی ضروری برای وزنه برداری و بدنسازی

یکی از اتفاقاتی که من بارها و بارها شاهد آن بوده ام این است، اکثر افرادی که تمرینات

سه ویتامین و مواد معدنی ضروری

یکی از اتفاقاتی که من بارها و بارها شاهد آن بوده ام این است، اکثر افرادی که تمرینات ورزشی بسیاری انجام می دهند و سعی می کنند پروتئین بسیاری را به بدن خود برسانند، هرگز به این فکر نمی کنند که از مکمل ها یا غذاهایی با تاثیر مثبت بر تمریناتشان استفاده کنند. بنابراین، ما در این مقاله سعی کرده ایم که به سه ویتامین و مواد معدنی ضروری که مطمئنا به عملکرد شما در باشگاه کمک می کنند اشاره ای اجمالی داشته باشیم.

من شخصا از این مکمل ها استفاده کرده ام و در آن زمان بود که متوجه شدم استقامت بدنم افزایش یافته است و من که همیشه از میگرن رنج می بردم خیلی کمتر دچار این بیماری شدم. هیچ یک از افراد سعی نمی کنند که برای سلامتی شان هزینه های زیادی در نظر بگیرند اما فردی که وارد عرصه ی بدنسازی و وزنه برداری می شوند باید به سلامت کلی بدن خود اهمیت دهند، که در این مورد مواد معدنی نقش بسزایی را ایفا می کند.

منیزیم

جز یکی از مواد معدنی ضروری حیاتی است که بیش از ۳۰۰ واکنش شیمیایی را در بر می گیرد. دیده شده است که اکثر رژیم های غذایی غربی فاقد منیزیم هستند، که این امر موجب افزایش فشار خون، کمبود خواب و حرکات مناسب ماهیچه ها و رایج ترین آن ها تحریکات عصبی و سردردهای مزمن است. غذاهایی مانند مغزه ها، سبزیجات با برگ های سبز، دانه ها و آب های معدنی دارای منیزیم هستند. اما پیشنهاد شده است، افرادی که در حال تمرین و ورزش هستند باید از مکمل های منیزیم استفاده کنند، زیرا رژیم های غذایی امروزه (حتی غذاهای ارگانیک گران) دارای سطح کمی از منیزیم هستند.

بنابراین استفاده از مکمل ها، راحت ترین راه برای افزایش سطح منیزیم بدن است. پیشنهاد شده است که در روز ۴۰۰ میلی گرم منیزیم استفاده کنید. می توان این مکمل ها را به راحتی از مغازه های مربوط به سلامتی و تندرستی، از آمازون و یا داروخانه ها با قیمتی مناسب تهیه کرد. پیشنهاد می کنم که منیزیم را هم صبح ها و هم عصرها مصرف کنید.

ویتامین D

این ویتامین اغلب به عنوان هورمون بین متخصصان تغذیه شناخته می شود، چرا که در فرآیندهای هورمونی بدن مورد نیاز است. مانند منیزیم، اکثر رژیم های غذایی غربی نیز فاقد ویتامین D هستند. (حتی اگر به اندازه ی کافی در معرض خورشید قرار بگیرید) ممکن است ویتامین D به دلیل عملکرد بسیار بالایی که در تولید تستسترون در بدن دارد مشهوریت فراوانی بین افراد داشته باشد. افزایش ویتامین D در رژیم غذایی موجب می شود که تولید تستوسترون در بدن نیز افزایش یابد که این امر موجب قوی تر شدن بدن و رشد بیشتر عضلات می شود و عوارض سنگ کلیه را در پیری و میانسالی کاهش می دهد. بنابراین بهتر است که مکمل ویتامین D را استفاده کنید که علاوه بر ویتامین D، ویتامین K را نیز دارا هستند. علاقه ی شخصی من در مصرف این ویتامین آمینومن است زیرا همزمان با مصرف ویتامین D، ویتامین K و زینک (روی) را نیز دریافت می کنید. شما می توانید این محصولات را در آمازون و یا در داروخانه ها با قیمتی مناسب تهیه کنید.

کلسیم

کلسیم نیازی به معرفی ندارد چرا که از همان سنین کودکی به ما گفته اند که کلسیم برای افزایش توان استخوان ها مفید است. اما موردی که کمتر به آن اشاره شده است این است که کلسیم کاملا برای انقباضات عضلانی و برای افراد ورزشکار، بدنساز و وزنه بردار امری بسیار حیاتی است. از بهترین منابع کلسیم می توان به سبزیجات با برگ های سبز، بروکلی و محصولات لبنی اشاره کرد. بدنسازان قدیمی مانند آرنولد و فرانکو در مورد مزایای مکمل های کلسیم بسیار نوشته اند، اما در حال حاضر ما می دانیم که مصرف کلسیم به همراه ویتامین K بسیار ضروری است زیرا این مکمل برای حفظ و سلامت رگ ها و سرخرگ ها بسیار مناسب هستند.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۰

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر پرورش اندام در رشد قدی
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۷۵دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۴۵دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۴۹دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۰۵دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۳۷۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۷۰دیدگاه

ارسال دیدگاه