فهرست مطالب

تبلیغات باشگاه جزء هزینه های لاینفک و بالا برای هر باشگاهی محسوب می شود، اما در بازار پر رقابت کنونی نمی توان این امر مهم را نادیده گرفت.

تبلیغات باشگاه های کوچک و متوسط هزینه های کمر شکن را به دنبال دارد، قرار داد با شرکت های تبلیغاتی مناسب و کاهش نرخ تبلیغات از راه های مختلف راه گریزی برای این مهم است.

در این مقاله به بررسی ۳ نکته اساسی برای کاهش هزینه های تبلیغات باشگاه می پردازیم:

۷ اقدام ضروری برای مدیرت باشگاه

اولین نکته این است که در صورت امکان با همکاران تان تبلیغات مشترک انجام دهید، ممکن است بگویید که تبلیغ همکاران کنار یکدیگر که رقیب شما حساب می شوند کار عاقلانه ای نیست. منطق شما درست و عقلانی است، احتمالا از این طریق بازده تبلیغات شما و تاثیر آن کاهش پیدا خواهد کرد. اما با این ترفند می توانید هزینه تبلیغات خود را به نصف قیمت کاهش دهید. و در طولانی مدت می تواند روش مناسبی برای تداوم تبلیغات باشگاه شما با هزینه خیلی مناسب خواهد بود.

دومین نکته هم این است که باید تبلیغاتی برای باشگاه خودتان انتخاب کنید که دفعات آن کم باشد، اما مخاطبان زیادی آن را مشاهده کنند. به این دلیل که شما با این کار می توانید هزینه ها را کاهش دهید و افراد بیشتری را برای انجام فعالیت های ورزشی به عضویت در باشگاهتان ترغیب کنید. اگر از رسانه ای عمومی مثل تلویزیون استفاده می کنید تعداد دفعات پخش آگهی خود را پایین بیاورید. اما روش تبلیغات تلویزیونی را به دلیل اینکه مخاطبان زیادی دارد و رسانه ای مناسب در این تبلیغات عمومی است را تغییر بدهید.

سومین مسیر برای کاهش هزینه ها استفاده از ابزار رایگان که در قرن حاضر بسیار بر آن تاکید می شود یعنی روابط عمومی است.

شما به عنوان باشگاه فعال همواره ارتباط پایدار و مداوم خودتان را با رسانه ها، روزنامه های محلی حفظ کنید و در مورد فعالیت، خدمات ویژه و جدید باشگاهتان اطلاعات مفیدی را به آن ها منتقل کنید. قطعا مشتریان بالقوه را عضو باشگاه نیز از این فعالیت آگاه خواهند شد و برای آن ها قابل توجه خواهد بود.

با این روش ها می توانید تا حد قابل توجهی هزینه های تبلیغات باشگاه تان را کاهش دهید و در عین حال بازدهی بهتری داشته باشید.

آیا لزومی به هزینه های بالا برای تبلیغات دارید؟

شاید تا به حال به این قضیه فکر نکرده باشید که می توانید از روش های خوب و موثر با هزینه بسیار کم استفاده کنید و همیشه دغدغه مالی برای تبلیغات گران قیمت دارید اما باید بگوییم که راه های قابل تامل و هست که می توانید برای تبلیغات با هزینه فوق العاده پایین و حتی مجانی از آن ها استفاده کنید.

۱- آیا باشگاه شما سایت یا کانال اختصاصی دارد؟ در صورتی که جواب شما مثبت است می توانید از همکاران و دوستانی که حتی در رتبه غیر مرتبط با کار شما به فعالیت مشغول هستند درخواست کنید که تبلیغ باشگاه شما را در سایت یا کانال کسب و کارشان قرار دهند و شما هم در عوض همین اقدام را برای آن ها انجام دهید.

۲- می توانید از مجله های محلی استفاده کنید و اگر ترس کار، فعالیت و خدمات منحصر به فرد باشگاهتان را برای آن ها ارسال کنید. سطح مجلات اهمیت چندانی ندارد در صورت موافقت مجلات راه خوبی برای تبلیغ عمومی پیدا کرده اید.

۳- می توانید مجله یا روزنامه داخلی برای باشگاهتان تهیه کنید و علاوه بر اعضاء ثابت باشگاهتان، برای مشتریان و علاقمندان ورزش ایمیل کنید سعی کنید از مطالب آموزنده و مفیدی در روزنامه استفاده کنید. کمیت روزنامه اصلا اهمیتی ندارد اما کیفیت آن بسیار مهم و قابل توجه است.

۴- سمینار و همایش های کوچک و رایگان یکی از راه های تبلیغاتی برای باشگاه شما است. در مورد ورزش و موضوعات قابل توجه مرتبط می توانید به سخنوری بپردازید.

۵- از طریق پست آدرس مخاطبان احتمالی را پیدا کنید و بروشوری یک صفحه ای تهیه کنید و برای حداقل هزار نفر ارسال کنید.

۶- می توانید از کاتالوگ های تبلیغاتی باشگاهتان در اماکن عمومی استفاده کنید. اما فراموش نکنید خدمات رایگان را جز خدمات ویژه خودتان قرار دهید و برای افرادی که در مسافت نزدیکی از باشگاه شما هستند خدمات رایگان کوچکی را ارائه کنید.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۱۶

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه