سوزاندن کالری پس از تمرین

سوزاندن کالری پس از تمرین

یکی از، مسائلی که کمتر کسی به آن توجه می نماید اتفاقاتی است که در ست پس از
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+
زمان مطالعه: کمتر از 2 دقیقه

سوزاندن کالری

یکی از، مسائلی که کمتر کسی به آن توجه می نماید اتفاقاتی است که در ست پس از تمرین می افتد و تغییراتی است که به طور موقت پس از تمرین در بدن ایجاد می گردد. یکی از این مسائل سوزاندن کالری اضافی پس از تمرین می باشد.

بر اساس تحقیقاتی که در دانشگاه های مختلف انجام شده، ثابت گردیده که مصرف اکسیژن و به دنبال آن سوختن کالری های بیشتر بلافاصله پس از تمرین به مدت یک تا ۲ ساعت افزایش می یابد که این پدیده تحت نام EPOC یعنی مصرف اکسیژن اضافی پس از تمرین شناخته می شود.

اثر EPOC در بدن سبب کاهش بافت های چربی می شود در نتیجه کسانی که در فاز تفکیک عضلانی بسر می برند و یا قصد کاهش وزن دارند می توانند از این مسئله جهت تأثیر هر چه بیشتر بر روی چربی سوزی خود استفاده نمایند.

بر اساس تحقیقاتی که بر روی گروهی مرد و زن برای محاسبه مدت زمان Epoc انجام شد این عده را به سه گروه تقسیم کردند. گروه اول به مدت ۳۰ دقیقه و با ۴۰ درصد حداکثر توان هوازی خود تمرین کردند، گروه دوم به مدت ۳۰ دقیقه و با ۵۰ درصد توان هوازی خود تمرین کردند و گروه سوم با ۷۰ درصد توان هوازی خود به تمرین پرداختند. مصرف اکسیژن برای هر سه گروه تا چند ساعت اندازه گیری شد و در نهایت به این نتیجه رسیدند که مردان حداکثر تا ۵۰ دقیقه پس از پایان تمرینات و زنان حداکثر تا ۴۰ دقیقه پس از پایان تمرینات، توان افزایش سوزاندن کالری را حفظ می کنند. بنابراین می توانند از این توان تا مدت ۴ دقیقه پس از تمرین استفاده کرد و آن را در چربی سوزی به کار ببرند.

به طور خلاصه می توان گفت که هر فرم از تمرین می تواند به چربی سوزی کمک نماید. نوع اول آن دسته از تمرینات هستند که به طور مستقیم سبب کاهش بافت چربی و سوزاندن کالری های اضافی می شوند و نوع دوم آن دسته از تمریناتی هستند که با حفظ عضلات سبب ادامه سوختن چربی ها و کالری های اضافی برای مدتی طولانی پس از تمرین می شوند.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه