5 راه ترمیم سریع آسیب دیدگی

۵ راه ترمیم سریع آسیب دیدگی

شما در جستجوی سلامت و تناسب اندام، کالری هایتان را می شمارید، آخرین تحقیقات روز را می خوانید
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

۵ راه ترمیم سریع آسیب دیدگی

با این راهکارهای متخصصان، ترمیم سریع آسیب دیدگی را داشته باشید و زودتر به باشگاه برگردید.

شما در جستجوی سلامت و تناسب اندام، کالری هایتان را می شمارید، آخرین تحقیقات روز را می خوانید و برنامه تمرین تان را با حساسیت زیادی دنبال می کنید، ولی در آخر با یک آسیب دیدگی زمین گیر می شوید. این اصلا عادلانه نیست! این خیلی ناراحت کنده است، وقتی اتفاق می افتد، مخصوصا برای افراد فعالی که عاشق تمرین کردن هستند. ولی فقط اینکه شما الان نشسته اید، به این معنی نیست که دیگر هیچ وقت وارد میدان نمی شوید. وقتی که شما از یک پزشک اجازه بگیرید، می توانید کارهایی را اجرا کنید تا روند ترمیم تان سریع  تر پیش برود. علاوه بر این، فعال بودن به صورت مستقل هم می تواند یک راه عالی برای بالا نگه داشتن روحیه تان را فراهم کند. در اینجا ۵ راه را با هم بررسی می کنیم که به شما کمک می کنند تا ترمیم سریع آسیب دیدگی را داشته باشید و در زمانی که در  حال بهبودی هستید هم از میدان زیاد فاصله نگیرید.

  1. بپیچید

وقتی که بحث بر سر آسیب دیدگی های تازه باشد، دانش عمومی (و معلم های ورزش سراسر دنیا) به شما می گویند که یک بسته یخ را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بر روی آن بگذارید و سپس بردارید. با وجود اینکه استفاده از یخ می تواند درد را کاهش بدهد، ولی هنوز درباره موثر بودن آن از جنبه درمانی، بین محققان اختلاف وجود دارد. خانم شانتی کوفیلد، دکترای فیزیوتراپی پیشنهاد می کند که به جای این کار، ناحیه مورد نظر را ببندید، چون این بهترین راه برای کنترل تورم است. یک باند کشی ساده تهیه شده در دارو خانه در اینجا به خوبی عمل می کند. کوفیلد می گوید:«شما باید از ناحیه ای که بیشترین فاصله را با قلب دارد شروع کنید و بعد باند را به سمت قلب ببندید.» پس برای مثال، برای بستن یک زانوی متورم باید از زیر کاسه زانو شروع کنیم و کار را در بالای آن به پایان برسانیم. او توضیح می دهد:«نظریه این است که شما در اینجا می خواهید مایعات را دوباره به درون دستگاه بدن برگردانید.»

چگونه قبل از تمرین، از آسیب دیدگی جلوگیری کنیم؟

  1. به یک متخصص مراجعه کنید.

وقتی به سرعت به پزشک مراجعه می کنید به این صورت زمان کمتری تلف می شود و حتی امکان این وجود دارد که ترمیم شما هم سریع تر رخ بدهد. کوفیلد می گوید: «هر چه سریع تر به سراغ درمان یک آسیب دیدگی بروید، سریع تر هم خوب می شوید». همچنین پزشکان متخصص در این زمینه آموزش دیده اند تا بتوانند مشکل های پزشکی پیچیده احتمالی شما را هم تشخیص بدهد، پس می دانند که چه زمانی لازم است شما را به یک پزشک عمومی معرفی کند.

  1. برنامه غذایی تان را تنظیم کنید.

با تنظیم کالری های مصرفی تان، از افزایش وزن جلوگیری کنید. اگر شما همه فعالیت ها را کنار گذاشته اید، غذاها و نوشیدنی های معمولی قبل از تمرین تان را حذف کنید. اگر هم شدت و یا نرخ تکرار تمرین هایتان را کاهش داده اید، کمتر کردن میزان غذا در وعده هایتان را هم در نظر داشته باشید. کوفیلد همچنین پیشنهاد می کند که از مصرف شکر هم دور باشید، چون اینها می توانند باعث التهاب شوند. به جای این، در برنامه تان از غذاهای ضد التهاب مثل آناناس، زردچوبه، و روغن ماهی استفاده کنید.

  1. فعال بمانید.

یک آسیب دیدگی مجوز این را به شما نمی دهد که عضویت باشگاه تان را معلق کنید و شبانه روز به پای برنامه های تلویزیون بنشینید. در همان حالت راه هایی را برای دور زدن آسیب دیدگی تان پیدا کنید. اگر نمی توانید بدوید، شنا را امتحان کنید. اگر نمی توانید با وزنه تمرین داشته باشید، بر روی حرکت های با وزن بدن و میان تنه تمرکز کنید یک مربی با تجربه هم می تواند در پیدا کردن حرکت های جایگزین مناسبی به شما کمک کند.

  1. مورد سنجش قرار بگیرید.

کوفیلد می گوید:«بخش عمده آسیب دیدگی ها، تقصیر خود شما هستند، به دلیل یک ناهنجاری حرکتی اتفاق می افتند. اگر هم شما برای این مساله مورد سنجش قرار نگیرید، احتمال تکرار شدن دوباره آن زیاد است.» یک فیزیوتراپ یا کایروپرواکتور می تواند با اجرای یک آزمون حرکت کنشی، هرگونه بی تقارنی و یا کمبود در دامنه حرکتی را مشخص کند.

وقتی که مشکل اصلی مشخص شد، یک متخصص حرکت شناسی هم می تواند یک برنامه درمانی اختصاصی را برای ترمیم سریع آسیب دیدگی شما و جلوگیری از تکرار آن طراحی کند.

*

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۴دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه