آنتی اکسیدان اناری برای بدنسازی

آنتی اکسیدان اناری برای بدنسازی

آیا می­دانستید یکی از این خنثی کننده­های رادیکال های آزاد پلی فنول نام دارد؟ این ریز مغذی­ها به
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

 انتی اکسیدان «اناری» با رادیکال­ های آزاد

 آنتی اکسیدان ها باید در رژیم غذایی گنجانده شوند و بهترین روش این است که از طریق مصرف غذاهای کامل و طبیعی دریافت شوند.

آیا می­دانستید یکی از این خنثی کننده ­های رادیکال های آزاد پلی فنول نام دارد؟ این ریز مغذی ­ها به گیاهان کمک محافظتی می­کنند و ممکن است برای ارتقای سلامت شما نیز مفید باشند.

  آنتی اکسیدان در مقابل رادیکال آزاد

پلی ­فنول ­ها نوعی آنتی اکسیدان هستند که نشان داده ­اند برای سلامتی فوایدی دارند. در گیاهان اغلب در پوست آن ها یافت می شوند. آنتی ­اکسیدان ­هایی مثل پلی ­فنول­ ها وقتی در کل بدن گردش می­کنند ممکن است کمک کنند که تخریب حاصل از رادیکال ­های آزاد به تأخیر بی افتد. رادیکال­ های آزاد در واقع مولکول ­های بی ­ثباتی هستند که به سلول­ ها و DNA آسیب وارد می­کنند. اگر چه بدن انسان می­تواند با سطح عادی از رادیکال­ های آزاد مقابله نماید. اما فاکتورهایی مثل استعمال دخانیات، استرس و مسمومیت­ ها می­تواند به تولید رادیکال­ های بیشتر منجر شود.

بهترین گزینه: غذاهای حاوی  آنتی اکسیدان

اینجا مصرف غذاهای که حاوی پلی ­فنول­ ها است به کار می ­آیند در میوه ­ها و سبزیجات  این عناصر (آنتوسیانین، فلاونوید، ریوراتول والاژیک اسید) با رادیکال­ های آزاد مبارزه می کنند. پلی­ فنول­ ها در میوه­ های با رنگ­ های خاص مثل تمشک، انار و انگور و همچنین در سبزیجات دارای طعم تلخ مثل پیاز، سیب، گلابی، کلم پیچ و کاکائو یافت می شود.

نوشیدنی­ های سهل­ الوصول

نوشیدنی­ هایی مثل آب میوه­ های طبیعی و چای سبز نیز به خاطر محتوای پلی­ فنول شناخته می­شوند. طی یک تحقیق در دانشگاه UCLA دانشمندان متوجه شدند آب انار قدرت آنتی اکسیدانی بیشتری در مقایسه با آب انگور یا چایی دارد. انار تازه که میوه ­ای فصلی است پیدا کردنش کار سختی است اما اگر به آن دسترسی دارید خوش­ شانس هستید. چرا که دانه ­های خوش­ رنگ انار حاوی آنتوسیانین هستند در حالی که پوست و مغز آن دارای الاژیتانین­ ها هستند که یک مدل پلی­ فنول فوق­ العاده به حساب می آید. بنابراین برای بهره ­مندی از فواید کامل آن، لازم است راهی شیرین را در پیش بگیرید: آب انار طبیعی میل کنید و تمام فواید آن را بهره­ مند شوید و با رادیکال­ های آزاد مبارزه کنید.

*

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۸دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۳۴دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۲۹دیدگاه

ارسال دیدگاه