فهرست مطالب

منبع پروتئین غیر گوشتی

آیا کره بادام زمینی برای ما مفید است؟

اگــر  چــه  کـره  بــادام  زمینی  دارای  چـربی  بالایـی  است (۱۶ گـرم چـربی،  و ۱۹۰ کالـری در هر دو قاشـق غـذا خـوری) امـا دارای مـواد مغذی بسیـار مفید برای بدن میباشد کره بــادام زمینی منبع عالـی از پروتئین، فیبـر، ویتامین ها و مواد معدنی است.

مصرف دو قاشق غذا خـوری کره بـادام زمینی حـاوی بیش از هشت گرم پروتئین، تقریبا ۲ گرم فیبر رژیمی، ۲۰۸ میلی گـرم پتاسیم، بیش از نیم گرم آهـن، ۲۴ میکرو گـرم فولیک و سـه گـرمشکر میباشد.

در سـال ۲۰۰۳ مرکـز دارو و غذا سلامت و کیفیت مطلـوب بـادام زمـینی را تصـویب کرد بـا شواهـدی کـه نشـان میدهد خوردن ۱.۵ اونـس آن در روز به عنـوان بخشی از رژیم دارای چربی های اشبـاع شده و کلسترول پایین، ممکن است خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد.

نکته ی جالب این است اگر شمـا یک شیشه کـره بـادام زمینی را در محل کار یـا در سـاک ورزشی تـان نگـه داریـد میتـوانید در عـرضچند ثانیه چند صد کالری و بیشتر از چندین گـرم پـروتئین بـه بـدن خـود برسانـید. ایـن مـاده غـذایی همچنین پروتئین مورد نیاز بعـد از تمرین را تامین میکند زمانی که عضلات شما بیشتر از هر وقت دیگربه مواد مغذی نیاز دارند.

قارچ های جادویی پروتئین غیر گوشتی

اگر به دنبال این هستید که سالادتان سالم تر باشد، قارچ را امتحان کنید تحقیقات منتشر شده در مجله تغذیه پزشکی نشان داد که موش هایی که قارچ بیشتر خوردند سلول های کشنده طبیعی بیشتر کسب کردند که بدنشان را از شر ویروس ها و سرطان خلاص کرد.

تحقیقات پیشین نشان داده اند که مواد موجود در قارچ میتواند مانع سرطان شود همچنین آن ها  دارای کالری بسیار پایینی میباشند. قارچ ها با میزان پروتئینی که در خود دارند، می توانند نقش موثری در تغذیه و تامین پروتئین مورد نیاز افراد ایفا کنند.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه