فهرست مطالب

مصاحبه اختصاصی ران هریس با نسل تازه­ ای از بدن ­های کلاسیک

همراه بابریان آنسلی؛ قهرمان فیزیک کلاسیک مسترالمپیای ۲۰۱۷

نام: بریان آنسلی / لقب: قو سیاه / محل و تولد زندگی: آمریکا / تاریخ تولد: ۱۱ نوامبر ۱۹۷۹ / سن:۳۸ سال/قد: ۱۷۰ سانت / وزن رقابتی: حدود ۹۰ کیلوگرم / وزن خارج از فصل رقابت­ ها: حدود ۱۰۰ کیلوگرم / مربی: کریس کورمبر / دریافت کارت حرفه ­ای:سال ۲۰۱۳

کارنامه رقابت­ های حرفه­ ای بریان آنسلی

زمان و نام رقابت                 مقام کسب شده

۲۰۱۴ – حرفه­ ای نیویورکIFBB           عدم صلاحیت برای رقابت

۲۰۱۴ – حرفه­ ای فونیکسIFBB            مقام پانزدهم دسته ۲۱۲ پوند

۲۰۱۶- کاپ کریستال پرستیزIFBB        قهرمان

۲۰۱۶- فیزیک کلاسیک المپیا IFBB        چهارم

۲۰۱۷- حرفه ای نیویورک IFBB           قهرمان

۲۰۱۷- فیزیک کلاسیک المپیا IFBB        قهرمان

هر چند قهرمانی در رقابت فیزیک کلاسیک المپیا، همه نگاه ها را به سمت بریان آنسلی جذب کرد، ولی در اصل درخشش واقعی او برمی گردد به رقابت حرفه­ ای نیویورک که چند ماه پیش از المپیا ۲۰۱۷ برگزار شد. کسانی که شاهد آن رقابت بودند از بدنی که او به نمایش گذاشت. حیرت زده شدند، عضلات لاتسیموس پهن، کمر باریک، عضلات چهارسر کامل و همسترینگی که فیبرهای عضلانی آن مثل رشته هایی از کابل فولادی چشم هر کسی را خیره می­کرد. این خصوصیات باعث شد تا در رقابت المپیا در کنار بدن های باور نکردنی مردان آماده­ ای چون کریس بامستد،  آرش رهبر، جورج پترسون و مدافع عنوان قهرمانی دنی هستر، نتوان بریان آنسلی را نادیده گرفت. او با آمادگی کامل وارد رقابت شده بود. این مصاحبه را یک ماه بعد از قهرمانی ­اش با او انجام دادم، در مورد جنبه­ های مختلف بدنسازی و آینده روشنی که برای دسته فیزیک کلاسیک پیش بینی می­شود.

 • ۲۰۱۷ سال طولانی برایت بود. رقابت حرفه ای نیویورک را در ماه می کسب کردی، بنابراین می­توانم تصور کنم آماده سازی خودت را از ماه ژانویه یا حداکثر فوریه شروع کردی. المپیا هم از اواسط سپتامبر برگزار شد. باقی ماندن در فاز آمادگی برای هشت یا نه ماه متوالی چه حسی داشت؟

بریان آنسلی:” سخت بود مدت زمان زیادی بود، و سختی آن بخوبی حس می­شد، بخصوص با نزدیک تر شدن به تاریخ المپیا بنظر دوران پر زحمتی بود ولی ما به برنامه ای که داشتیم پابند ماندیم. پس از رقابت حرفه ­ای نیویورک، حدود یک تا یک و نیم هفته استراحت نسبی داشتم و به خودم آسان گرفتم. کسانی که مرا می­شناسند می­دانند هرگز بطور کامل از باشگاه دور نمی ­مانم خصوصاً برای زمان طولانی. البته پس از رقابت کمی از رژیم فاصله گرفتم و مقداری غذاهای مورد علاقه­ ام را که در طول آماده سازی  برای رقابت از آن ها محروم بودم را می خورم، ولی باشگاه، و تمرین با وزنه هوازی، همواره سر جای خودش هست. آنچه برای تمام آن ماه­ ها مرا در مسیر آماده سازی برای رقابت حفظ کرد، تمرکز روی اشتیاقم برای قهرمانی در المپیا بود. می­دانستم چنان موقعیتی، ارزش تمام آن همه تلاش را دارد، بنابراین در مجموع خیلی برایم طافت فرسا نبود.

 • وقتی المپیا به پایان رسید، آیا مثل ورزشکاران (پرورش اندام) وقفه ­ای در تمرین و تغذیه­ ات اعمال کردی؟

شنبه صبح پس از کسب قهرمانی­ ام، در مرکز فینتس هتل اورلئان بودم در حال انجام تمرین هوازی من یک ورزشکارم اما اگر بپرسید آیا کمی غذای خوب غیر رژیمی خوردم؟ بدون شک، ۱۰۰۰ درصد ! به بوفه مشهور “سزار پالاس” رفتیم، ولی بسته بود بنابراین در رستورانی، یک وعده خوب اسنتیک و سیب زمینی خوردم، بعلاوه کمی چیزکیک و مقداری هم بستنی ساعات خوبی بود و خوش گذشت.

 • سال ۲۰۱۶ زمانی که در اولین حضور خود در فیزیک کلاسیک مسترالمپیا مقام چهارم را کسب کردی، ظاهر خیلی خوبی داشتی پس از رقابت، کدام بخش های بدنت بود که می­خواستی در آن ها پیشرفت کنی، و چطور به آن پیشرفت دست یافتی؟

ضخامت بیشتری در عضلات پشتم نیاز داشتم، و بطور کلی توسعه بیشتر در لاتسیموس و البته عضله بیشتر در بالا سینه سال پیش در طول رژیم متوجه شدم عضله چهار سر ران سمت راست من در واقع کمی کوچکتر از سمت چپ است. تلاش کردم کمی بیشتر بر سایز پای راستم بی افزایم. اینها اهداف اصلی من بود. کمی بعد، تصمیم گرفتم مقدار برآمدگی بیشتری بر پشت بازویم اضافه کنم. بنابراین یک هفته در میان، آن ها را دو یا حتی سه بار تمرین می­دادم. در مورد توسعه عضلات پشت، که همچنان نیاز دارم بر آن بیفزایم، تمرین با کریس کورمبر (بدنساز حرفه ­ای مطرح دهه نود و از جمله مربیان موفق سال های اخیر) کمک زیادی به من کرد. ما کار با هم را در سال ۲۰۱۶ شروع کردیم. شیوه تمرین او بسیار شدید است، شامل پیشبرد همه چیز تا ناتوانی هر تکرار از هر ست شمارش می­شود. او به من تکنیک­ های بسیار مختلفی را نشان داد که خودش در طول سال ها در تمرین پشت استفاده می­ کرده.

 • لقب”قوسیاه” ایز چه زمانی به تو داده شد و چه حسی در موردش داری؟

این لقب را بهترین دوست من، کوری مکینتاش، به من داد. یک بار به من گفت:”زمانی که در حال اجرای فیگور هستی، مثل یک قو سیاه بنظر می­رسی بسیار نرم و سیال، و چنان بنظر می­ آید که در برخی حرکات دست هایت، در حال پرواز هستی فکر می کنم لقب “قو سیاه ” برازنده ­ات باشد. من هم از آن لقب خوشم آمد. سپس وقنی فیلمی به همین نام را دیدم، و اینکه قو سیاه چه حرکاتی را به نمایش می­گذارد، بیشتر از ابهت و ظرافت حرکاتش خوشم آمد و از آن ها الگو برداری کردم.

 • وقتی عنوان قهرمانی المپیا را کسب کردی چه حسی داشتی؟

واقعاً حیرت انگیز بود اگر بخواهم صادق باشم، حسم این بود که امسال سزاوار این عنوان هستم، و وقتش رسیده بود که آن را بدست آورم. بنابراین وقتی نام مرا خواندند متعجب نشدم. البته برداشت غلطی از صحبت من نکنید. همچنان احساس خوشبختی، سعادت و خوش اقبالی زیادی داشتم برای قهرمانی آن لحظه غرق در احساس شادی و لذت بودم.

 • برنامه ات برای اینکه بتوانی بهترین سفیر برای عنوان و دسته فیزیک کلاسیک باشی چیست؟

قبلاً در مورد دسته رقابت­مان صحبت کرده­ ام، اینکه چطور بدنم را به نمایش بگذاریم، و آنچه باید انجام دهیم. حس می­ کنم فیزیک کلاسیک آینده ورزش ما است. همچنین فکر می­کنم این ورزش نیاز به مردان و زنان بیشتری دارد برای اینکه شخصیت و وجهه کمی متمایز را به مردم عرضه کنند. می­­خواهم ببینم که این رده رقابت در سراسر دنیا گسترش یابد؛ و یک قدم بزرگ برای دستیابی به آن، جای گرفتن این دسته در رقابت آرنولد کلاسیک است. اخیراً فنلاند بودم و دیدم که هیجان قابل توجهی در مورد این دسته رقابت در آنجا شکل گرفته آن ها برای شش یا هفت سال است که رقابت بادی ­کلاسیک را در اروپا داشته ­اند، بنابراین آماده ­اند. برای برگزاری رقابت فیزیک کلاسیک.

 • کوین لورون گفته در حال برنامه ریزی برای برگزاری رقابت حرفه ­ای است که تنها مختص فیزیک کلاسیک باشد، و نه پرورش­ اندام آیا می­توانی چنین چیزی را تصور کنی؟

مطمئنم شاهد عکس ­العمل هایی از سوی ورزشکاران (پرورش ­اندام) و طرفدارانشان خواهیم بود ولی در عین حال پشتیبانی خوبی خواهد بود از فیزیک کلاسیک، مشخص شده تقاضای رو به رشدی برای آن وجود دارد، حتی در میان طرفداران سر سخت پرورش اندام تعداد بیشتر از آن ها شروع کرده­ اند به پیگیری و حمایت از فیزیک کلاسیک.

 • بسیاری بر این نظرند مردی که باید مراقبش باشی پدیده ۲۲ ساله کانادایی است. کریس بومستد واضح است که از جهت توسعه عضلات پشت و جلو بازو، بر او برتری دارید، ولی این جوان هنوز در حال رشد و پیشرفت است. چه برنامه ­ای داری برای اینکه با وجود پیشرفت در آن بخش ها، باز هم بتوانی او را از دستیابی به عنوانت دور نگه داری؟

اگر من بتوانم به رشد و پیشرفتم ادامه دهم، آن وقت می­توانم فاصله­ ای که بین ما وجود دارد را حفظ کنم. فکر می کنم تا وقتی بسختی به تلاشم ادامه دهم شرایط برایم خوب خواهد بود. گذشته از آن، لازم است واقعیت را بگویم. کریس یک پدیده است. هیچ جای شکی در مورد قابلیت و استعداد او وجود ندارد. دستیابی به آن مقدار از توسعه و پختگی عضلانی در سن او حیرت انگیز است. او به روشنی یک رقیب خطرناک است، و می­دانم تهدید جدی برایم خواهد بود. به همین دلایل است که اهمیت زیادی دارد انگیزه و اشتیاقم  را برای موفقیت  را حفظ کنم. همه رقبا بدنبال تصاحب عنوان من هستند.

 • پس از رقابت مسترالمپیا (پرورش اندام)، واکنش های زیادی مشاهده شد در مورد شکم­ های بزرگ شرکت کنندگان، بخصوص در مورد قهرمان هفته دوره رقابت فیل هیث آیا فکر می­کنی چنین مسائلی می­تواند باعث شود طرفداران بیشتری از پرورش اندام روی گردانند و به سمت فیزیک کلاسیک گرایش یابند، که دارا بودن میان تنه­ای سخت و تراشیده تقریباً ضروریست؟

کاملاً، فکر میکنم همینطور خواهد شد. به عفب برگردید و فیل را نگاه کنید در اولین سالی که به قهرمانی المپیا دست یافت در سال ۲۰۱۱ کمر او در آن سال با باریکی کمر من بود !

 • بریان شوخی را کنار بگذار!

حداقل خیلی نزدیک بود، وقتی به آن همه عضله دقت کنید. ما مثال هایی را داریم در مورد مردانی مثل دکستر جکسون و شاون رودن که هنوز هم کمرهای باریکی دارند. برای من، شکم ­های برآمده نشانه ایست از بی نظمی فرد اگر در گذشته شکم تراشیده ­ای داشته­ اید، و ما آن را دیده ­ایم، دیگر بهانه­ ای وجود ندارد که بعد نتوانید همان آمادگی را به نمایش بگذارید. شکم برآمده برای هیچکس زیبا نیست، حتی اگر وزن شما روی صحنه رقابت بیش از ۱۱۰ کیلو یا حتی بیشتر باشد. تصور کنید که چقدر آن افراد ظاهر بهتری خواهند داشت با آن مقدار توده عضلانی و کمر باریک تر !

 • صحبت­ هایی وجود دارد در این مورد که سرانجام فیزیک کلاسیک از محدودیت نسبت وزن و قد خارج می­شود، و این امکان فراهم می­شود که بدن ها تنها بر اساس تناسب، آمادگی و پارامترهای نمایش بدنی ایده ­ال داوری شوند. آیا فکر می­ کنید این ایده خوبی است یا بد؟

ایده بدی است. محدودیت وزنی ما را وادار می­کند کیفیت عالی را به نمایش بگذاریم. وقتی شما از آن محدودیت رها شوید، تضمین می­کنم افرادی را خواهید دید که با بدن های بزرگتر، گردتر و صاف ­تر روی صحنه خواهد آمد. آن وقت دیگر کمتر اهمیت داده می­شود که هدف این رده رقابت چه بوده.

 • هنوز نشنیده ­ایم آیا در آرنولد کلاسیک پیش رو، رقابت فیزیک کلاسیک هم برگزار خواهد شد یا نه، ولی احتمال زیادی وجود دارد که اینطور باشد. آیا در آن شرکت خواهی کرد؟ آیا نگران نیستی در این مورد که زمانبندی تو را بر هم بزند و رسیدنت به اوج آمادگی برای ما، سپتامبر که باید عنوان المپیا دفاع کنی را سخت تر کند؟

بدون شک در آن شرکت می­کنم. اولین قهرمانی فیزیک کلاسیک رقابت آرنولد کلاسیک؟ خودم را موظف به شرکت در آن می­دانم، و البته می­خواهم اولین مردی باشم که به این قهرمانی دست پیدا می­کنم. تنها امیدوارم زمان کافی برای آماده سازی در اختیارمان قرار دهند یادم می­ آید زمانی که در رده رقابت ۲۱۲ پوند پرورش اندام را بنیانگذاری کردند هشت یا نه هفته تا رقابت فاصله بود!

*

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه