گردو برای کاهش وزن

گردو برای کاهش وزن و چربی سوزی مفید است

کاهش وزن مسئله مهمی برای بدنسازان، ورزشکاران رشته های مختلف، و حتی افراد غیر ورزشکار به شمار می
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
3+

کاهش وزن مسئله مهمی برای بدنسازان، ورزشکاران رشته های مختلف، و حتی افراد غیر ورزشکار به شمار می آید. ولی برای همه افراد می تواند چالش سختی باشد. در حالی که به نظر می رسد برخی براحتی وزن از دست می دهند، دیگران ممکن است برای حفظ وزن خود در محدوده سالم دچار چالش وافعی باشند.

تحقیقی از دانشکده طب دانشگاه سن دیگو نشان داد کلید کاهش وزن شاید به سادگی مصرف یک مشت گردو باشد. مطالعه تازه ای که در ژورنال انجمن قلب آمریکا منتشر شد، بیانگر این است که خوردن روزانه یک مشت گردو می تواند کمک کند به حفظ وزن شما.

محققان ۲۴۵ فرد چاق و دچار اضافه وزن – بین سنین ۲۲ تا ۷۲ سال – را تحت بررسی قرار دادند و آنها را تحت برنامه یک ساله ای گذاشتند. برای مطالعه کاهش وزن گروه ها بطور تصادفی تحت رژیمی شامل چربی زیاد یا چربی کم قرار گرفتند، یا رژیمی شامل کربوهیدرات کمتر. این گروه روزانه یک مشت گردو می خوردند. پس از شش ماه افرادی که گردو خورده بودند. بیشترین مقدار کاهش ورن را تجربه کردند. شرکت کنندگان در همان مطالعه بهبود سطوح کلسترول را هم تجربه کردند، در مقایسه با دو گروه دیگر .”کلسترول بد” یا LDL در آنها کاهش چشمگیری داشت، در حالیکه “کلسترول خوب” یا HDL  در آنها افزایش یافت!

اما راز مسئله در چیست؟ وقتی داده ها مورد ارزیابی قرار گرفت، محققان به این نتیجه رسیدند گروهی که تحت کربوهیدرات کم و چربی زیاد قرار داشتند، غذاهایی را دریافت کردند که حاوی چربی های غیر اشباع تک پیوندی بیشتر یا “چربی های خوب” بیشتر بود که در مواد غذایی مثل آووکادو، روغن زیتون، و گردو یافت می شود غذاهای غنی از چربی های غیر اشباع تک پیوندی، مثل آنچه در رژیم های مدیترانه ای وجود دارد می تواند به طور چشمگیری ریسک بیماری قلبی را کاهش داده و سطوح کلسترول خون را بهبود دهد. مسئله جالب این است که رژیم های غنی از گردو مقدار چربی های غیر اشباع چند پیوندی بیشتری در اختیار می گذارند. خوب این به چه معنا است؟ چرا باید به آن اهمیت دهیم؟

مسئله خاص در مورد گردو این است که گردو غنی از اسیدهای چرب غیر اشباع است، از جمله اسیدهای چرب آلفا لینولنیک (ALA).

ALA یکی از اسیدهای چرب امگا ۳ است که به طور معمول در گیاهان مشخصی از جمله بذز کتان یافت می شود اما گردو نشان داده حاوی چربی های غیر اشباع چند پیوندی امگا ۳ است که مزایایی مشابه روغن های امگا ۳ موجود در ماهی دارد. از جمله در بهبود عملکرد سیستم قلبی عروقی و کاهش وزن.

اما قبل از این که بیرون بروید و مقدار زیادی گردو بخرید، به یاد داشته باشید در این مطالعه پایبندی افراد به رژیم ارزیابی نشده، ولی از بررسی داده ها مطالعه چنین به نظر می آید که پایبندی افراد، قابل قبول بوده. باز هم اخبار جدید خوب بیشتری در مورد گردو وجود دارد.

آجیل ها به طور معمول به خاطر مزایای زیادی که دارند مورد توجهند، از جمله بادام هندی، پسته، بادام، و آجیل های دیگر. همچنین اینها منبع فوق العاده ای برای سلامتی هستند، به واسطه دارا  بودن اسیدهای چرب غیر اشباع تک پیوندی، واستفاده از آن ها به عنوان میان وعده در طول روز  می تواند برایتان مفید باشد. تلاش کنید از سالادهای مدیترانه ای بهره بگیرید و گردو را هم به آن اضافه کنید.

*

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۶دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه