بهترین صبحانه عضله ساز بدنسازان

بهترین صبحانه عضله ساز بدنسازان

بهترین صبحانه عضله ساز که می شود برای عضله سازی خورد چه صبحانه ای است؟ این وعده غذایی
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
5+

بهترین صبحانه عضله ساز که می شود برای عضله سازی خورد چه صبحانه ای است؟ این وعده غذایی باید شامل چه موادی باشد که سخت عضله سازی بدن را تأمین نماید؟

شاید شنیده باشید که صبحانه مهم ترین وعده غذایی روز است. بیایید یک دقیقه واقع گرا باشیم و هر حرفی را باور نکنیم. هیچ وعده غذایی نسبت به وعده دیگر ویژگی مهمتری ندارد و اینکه در طول یک روز یا یک هفته چه کارهایی می کنید مهم است.

حال برای آنهایی که عاشق صبحانه هستند بعضی تحقیقات جدید می گوید که شاید لازم است درباره مصرف مقدار کربوهیدرات در وعده صبحانه تجدید نظر کنند.

صبحانه باید بر اساس آمادگی فعلی بدن و اهدافی که دنبال می کنید تنظیم و مصرف شود. باید تلاش کنید غذاهایی پیدا کنید که از آن لذت می برید و برای گنجاندن مداوم آن در رژیم غذایی خودتان مشکلی ندارید توصیه می شود صبحانه ای سر شار از پروتئین مصرف کنید و همراه با آن مقدار متعادلی از چربی های شاخه ای را هم داشته باشید.

یک بررسی جدید نتایج حاصل از مصرف ۳ صبحانه متفاوت بر اساس میزان آنابولیک بودنشان را مقایسه کرده است در میان افراد تحت آزمون، گروه اول فقط پروتئین خوردند، گروه دوم پروتئین با کربوهیدرات خوردند و گروه سوم اصلا صبحانه نخوردند. در این آزمایش، افرادی که فقط پروتئین خوردند یا اینکه به طور کلی چیزی نخوردند افزایش قابل توجهی در هورمون رشد شان دیده شد، در حالی که گروه مصرف کننده پروتئین و کربوهیدرات هیچ تغییری در هورمون نداشتند.

هورمون رشد بخش مهمی از جریان عضله سازی است چرا که کمک می کند تا آمینواسیدها در بدن حفظ شوند. همچنین میزان کورتیزول یا همان هورمون استرس که عضله را تخریب می کند،در گروه مصرف کننده پروتئین خالی در کمترین سطح بود.

حال چرا باید از چربی های تری گلسیرید شاخه متوسط استفاده کرد؟ چون به راحتی جذب می شوند و بر خلاف تری گلیسسرید های معمولی می تواند به سرعت برای انرژی مصرف شود.

بررسی ها روی MCT نشان داده که افزایش دهنده هورمون رشد است و چربی ها را بیشتر برای انرژی استفاده می کند و باعث افزایش متابولیسم می شود. داشتن مقداری چربی در صبحانه می تواند بدن را به طرف استفاده از چربی ها به عنوان منبع انرژی در طول روز ترغیب نماید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۶دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۹۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه