فهرست مطالب

بهترین صبحانه عضله ساز که می شود برای عضله سازی خورد چه صبحانه ای است؟ این وعده غذایی باید شامل چه موادی باشد که سخت عضله سازی بدن را تأمین نماید؟

شاید شنیده باشید که صبحانه مهم ترین وعده غذایی روز است. بیایید یک دقیقه واقع گرا باشیم و هر حرفی را باور نکنیم. هیچ وعده غذایی نسبت به وعده دیگر ویژگی مهمتری ندارد و اینکه در طول یک روز یا یک هفته چه کارهایی می کنید مهم است.

حال برای آنهایی که عاشق صبحانه هستند بعضی تحقیقات جدید می گوید که شاید لازم است درباره مصرف مقدار کربوهیدرات در وعده صبحانه تجدید نظر کنند.

صبحانه باید بر اساس آمادگی فعلی بدن و اهدافی که دنبال می کنید تنظیم و مصرف شود. باید تلاش کنید غذاهایی پیدا کنید که از آن لذت می برید و برای گنجاندن مداوم آن در رژیم غذایی خودتان مشکلی ندارید توصیه می شود صبحانه ای سر شار از پروتئین مصرف کنید و همراه با آن مقدار متعادلی از چربی های شاخه ای را هم داشته باشید.

یک بررسی جدید نتایج حاصل از مصرف ۳ صبحانه متفاوت بر اساس میزان آنابولیک بودنشان را مقایسه کرده است در میان افراد تحت آزمون، گروه اول فقط پروتئین خوردند، گروه دوم پروتئین با کربوهیدرات خوردند و گروه سوم اصلا صبحانه نخوردند. در این آزمایش، افرادی که فقط پروتئین خوردند یا اینکه به طور کلی چیزی نخوردند افزایش قابل توجهی در هورمون رشد شان دیده شد، در حالی که گروه مصرف کننده پروتئین و کربوهیدرات هیچ تغییری در هورمون نداشتند.

هورمون رشد بخش مهمی از جریان عضله سازی است چرا که کمک می کند تا آمینواسیدها در بدن حفظ شوند. همچنین میزان کورتیزول یا همان هورمون استرس که عضله را تخریب می کند،در گروه مصرف کننده پروتئین خالی در کمترین سطح بود.

حال چرا باید از چربی های تری گلسیرید شاخه متوسط استفاده کرد؟ چون به راحتی جذب می شوند و بر خلاف تری گلیسسرید های معمولی می تواند به سرعت برای انرژی مصرف شود.

بررسی ها روی MCT نشان داده که افزایش دهنده هورمون رشد است و چربی ها را بیشتر برای انرژی استفاده می کند و باعث افزایش متابولیسم می شود. داشتن مقداری چربی در صبحانه می تواند بدن را به طرف استفاده از چربی ها به عنوان منبع انرژی در طول روز ترغیب نماید.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه