برنامه بدنسازی با تردمیل

برنامه بدنسازی با تردمیل و دستگاه های هوازی

در علم بدنسازی از هر وسیله و ابزاری برای کامل نمودن برنامه بدنسازی استفاده می نمایند وسایل هوازی
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

در علم بدنسازی از هر وسیله و ابزاری برای کامل نمودن برنامه بدنسازی استفاده می نمایند وسایل هوازی از جمله تردمیل دوچرخه تکمیل کننده دستگاه های دیگر می‌باشند و به نوعی برای خود جایگاه مستقل دارند و حتی به نوعی برای اکثر ورزشکاران حرفه ای هم نقش اصلی را بازی می کند ما در سایت بادی فول قصد داریم به این مقوله بپردازیم.

اگر بخواهیم برای افرادی که نیاز به برنامه ای مستقل برای بدن سازی دارند و فقط مایل به استفاده از دستگاه های هوازی هستند و یا دسترسی دیگری ندارند برنامه تنظیم کنیم باید عرض کنیم این وسایل تنوع زیادی ندارد و حرکات و روش های زیادی هم برای ورزشکاران ندارند ولی از لحاظ سلامت بخشی و تناسب سازی اندام بسیار مهم اند.

امروزه بسیاری از ورزشکاران فقط به باشگاه مراجعه می‌کنند و از دستگاه های هوازی استفاده می کنند و حتی به دستگاه های سیم کش و وزنه آزاد نزدیک نمی شوند.

 و اما توضیح برنامه بدنسازی با تردمیل و دوچرخه ثابت

شرکت های تولید کننده این دستگاه ها برنامه های هوشمند زیادی را در روی آن قرار داده اند که اکثرا با نوسان سرعت کم به زیاد آغاز و بر عکس آن به پایان میرسد انجام حرکات با دستگاه های هوازی بیشتر آستانه هوازی بدن را بالا خواهد برد و نقش به سزایی در تقویت عضلات پایین تنه دارد ولی به دلیل اینکه وزن بدن برای عضلات قابل تحمل و تکراری هستند با تمرینات هوازی حجم زیادی نمی‌گیرند.

و فقط به تناسب آن اضافه خواهد شد نوسانات سرعت تردمیل و دوچرخه ثابت به مقاومت و استقامت بافت های عضلانی اضافه خواهد کرد ورزشکاران رشته های مختلف باهمین اهداف در فصل های مختلف تمرینی خود با سرعت های متفاوت و زمان های متفاوتی از این دستگاه ها استفاده می نمایند.

برنامه کلی این وسایل هوازی را می توانیم با شروع ۱۵ دقیقه در روز های اولیه و سرعت ۵ کیلومتر در ساعت و اضافه نمودن روزانه یک دقیقه به زمان آن و همزمان دو دهم کیلومتر شروع نماییم و بعد از یک هفته می توانیم برآورد درستی از توان خود برای ادامه دادن و چگونه ادامه دادن فعالیت خود بر روی هر کدام از دستگاه‌ها داشته باشیم.
تغییردیگری که می توانیم در این نوشته به آن اضافه نمایید به عنوان مثال استفاده از طریقه راه رفتن از بغل سمت راست و چپ و راه رفتن و حتی دویدن از پشت روی تردمیل می باشد

دیگر تنوع که می توانیم از آن در این تمرینات استفاده کنیم:

برداشتن گامهای کوتاه و بلند می باشد و یا استفاده از شیب دستگاه های تردمیل و کم زیاد کردن آن در سرعت های مختلف دقیقاً همین تغییرات سرعت را در دوچرخه و با کم و زیاد کردن درجه کند یا تند دوچرخه و حالت های ایستاده نشسته و خم شده روی دوچرخه می‌توانیم دنبال کنیم.

لازم به ذکر است برای افرادی که آمادگی بدنی لازم را نداشته باشند استفاده از این روش ها می توانند حتی باعث آسیب ها و دردهایی در مفصل زانو خواهد شد پس دقت کنید از مربیان با تجربه جهت تنظیم برنامه تمرین استفاده از این وسایل مشورت بگیرید لازم به ذکر است که کاهش وزن با این وسایل و یا حتی ثبت وزن و اضافه وزن با این روش ها همراه با رژیم غذایی مناسب امکان پذیر است و بدون آن امکان ندارد.

نویسنده: اصغر مرادی

دریافت برنامه تخصصی

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه