برنامه بدنسازی برای مبتدیان

برنامه بدنسازی برای مبتدیان از سبک به سنگین

افرادی که برای اولین بار به باشگاه بدنسازی مراجعه می نمایند تا حدود 3 ماه مبتدی درجه اول

برنامه بدنسازی برای مبتدیان از سبک به سنگین

افرادی که برای اولین بار به باشگاه بدنسازی مراجعه می نمایند تا حدود ۳ ماه مبتدی درجه اول محسوب می شوند . تمرین بدنسازی مبتدی دارای اصول و شرایط خاص می باشد فارغ از این که هدف از ورزش بدنسازی برای بدنسازان مبتدی چه هست او باید ابتدا اصول گرم کردن در بدنسازی را خوب آموزش ببیند . بعضی از بدنسازان تازه کار گرم کردن و نرمش کردن را اضافه می دانند و به اهمیت آن در عدم آسیب و پیشرفت بدنی واقف نیستند که در مقاله ای مفصل به آن پرداخته ایم .

دریافت آنلاین برنامه بدنسازی و تغذیه

دومین اصل برای بدنسازی افراد مبتدی آموزش حرکات ساده بدنسازی میباشد مربی بدنسازی باشگاه باید طراحی تمرین ساده ای برای این افراد داشته باشد تا در هفته اول بدنسازی کوفتگی و درد عضلانی کمی داشته باشند چون تجربه و تحقیق ثابت نموده است که اگر برنامه بدنسازی افراد مبتدی در روزهای اول با دقت آماده و اجرا نشود این ورزشکاران پس از چند روز دیگر به باشگاه مراجعه نمی نمایند آنها به دلیل تجربه کمی که دارند درد های عضلانی روزهای اول بدنسازی را همیشگی می دانند و تصور می کنند همیشه باید روزهای بعد تمرین درد را تحمل کنند ما در سایت بادی فول برنامه بدنسازی برای مبتدیان منتشر نموده ایم.

اصل بعدی برای تمرین افراد مبتدی یادگیری اصول ثانوی تمرین از جمله انتخاب وزنه ،میزان استراحت ،سرعت اجرای حرکات بدنسازی ،تعداد ست ها و تعداد حرکات می باشد. برنامه بدنسازی ماه اول مبتدیان نیازی به حرکات پیچیده و سیستم های فشرده بدنسازی ندارد و مربی باید به گونه ای  کجدار و مریز با این افراد مسیر را شروع کند که به آرامی و با احتیاط حرکات را اجرا کنند تا آسیب نبینند و هم به انجام حرکات بدنسازی علاقه مند شوند.

همه ورزشکاران بدنسازی که شروع به تمرینات بدنسازی می نمایند حال هدف آنها بدنسازی چربی سوزی می باشد یا برنامه های حجم، باید از اصول اولیه تمرین پیروی کنند و برای آشنا شدن و انجام حرکات پیشرفته بدنسازی از حرکات ساده و نرمش ها و گرم کردن با وزنه ها شروع نمایند و به آرامی در طول ۳ ماه اول به وزنه های حرکات و سیستم های سخت تر بدنسازی مراجعه نمایند.

دریافت آنلاین برنامه بدنسازی و تغذیه

برنامه های بدنسازی از مبتدی تا پیشرفته دارای اصول هستند و بر اثر دهها سال تجربه مربیان جمع بندی شده ولی اکثر بدنسازان جوان که به باشگاه مراجعه می‌نمایند یا یک برنامه بدنسازی افزایش وزن یا یک برنامه بدنسازی حرفه ای که به شرایط بدنی آنها نمیخورد شروع میکنند و اصرار دارند مطابق آن کار کنند.

آنها باید بدانند مربیان هم باید برای آنها توضیح دهند بدون برنامه اصولی و بدون رعایت اصول با وزنه های آهنین چه آسیب های خطرناکی می تواند در پی داشته باشد که سالها زندگی آنها را تحت تاثیر قرار خواهد داد. بارها دیده شده که ورزشکار مبتدی با یک برنامه بدنسازی بالا تراز حد توان خود تمرین نموده و یا از وزنه های سنگین تر از قدرت و سابقه خود کار کرده و حتی دچار دیسک کمرو پارگی عضلات شدند.

لازم به ذکر است که انجام حرکات و شروع بدنسازی شبیه به یادگیری حروف الفبا و خواندن و نوشتن است تا تمرین سرمشق و یادگیری حروف الفبا درست نباشد خواندن و نوشتن نیز در کار نیست.

نویسنده: اصغرمرادی

 

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر پرورش اندام در رشد قدی
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۷۳دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۴۳دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۴۹دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۰۵دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۶۷دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۳۵۹دیدگاه

ثبت دیدگاه