فهرست مطالب

خوشبختانه بهار یکی از فصل های مطلوب هم از نظر آب و هوایی و هم از نظر مواد غذایی است. به همین دلیل بهار بهترین فصل برای کاهش وزن است.
این هشت ماه غذایی به شما کمک می کند راحت تر وزن خود را کم کنید.

کاهش وزن

قارچ
قارچ ها تنوع زیادی دارند و در طول کل سال یافت می شود. اما برخی از قارچ های وحشی در فصل بهار فروانند. یک فنجان قارچ کوهی ۲۳ درصد از ویتامین D روزانه شما را تامین می کند. به علاوه تحقیقات اولیه نشان می دهد که جایگزینی گوشت با قارچ در یک وعده غذایی به مدیریت وزن کمک می کند.


کاهش وزن

نخود فرنگی
این بقولات سبز بخشی از فضیلت های بهاری می باشند. یک فنجان نخود سبز حدود ۱۳۰ کالری، ۹ گرم پروتئین و ۹ گرم فیبر دارد که بهترین رژیم برای کاهش اشتهای کاذب است. اگرچه معروف است که نخودها سرشار کربوهیدارت هستند اما نشاسته بسیاری مقاومی دارند. این نوع نشاسته ها همراه با پایین اوردن درصد چربی بدن می باشند.


کاهش وزن

مارچوبه
همانطور که می دانید مارچوپه یک ادرارآور طبیعی است یعنی می تواند وزن آب بدن را تامین کند. یک فنجان مارچوبه پخته تنها ۴۰ کالری ، ۴۰۰ میلی گرم پتاسیم، الکترولیت حیاتی دارد که ورم معده را کم می کند و باعث می شود کل روز بدن آب داشته باشد. مارچوبه نسبت به موز پتاسیم و کالری کمتری دارد.


کاهش وزن

ریواس
اگرچه برگ های ریواس غیر قابل خوردن است اما ساقه های آن سرشار مواد مغذی است. با خاصیت فیبری خود، ریواس با یبوست مبارزه می کند. همچنین حاوی کاتچین است کاتچین فلاونولی است که سلامت قلب را حفظ می کند و به چربی سوزی بدن کمک می کند.


کاهش وزن

تربچه
این سبزی ترد دارای دو ماده ی لاغر کننده در خود می باشد، آب و آنتوسیانین. یک فنجان تربچه خام حاوی ۱۰۰ گرم آب است. خوردن سبزیجات حاوی آب بالا برای کاهش وزن بسیار مهم است زیرا کاهش آب بدن اغلب خود را بصورت گرسنگی ظاهر می کند. تربچه همچنین سرشار از آنتوسیانین است این ماده به حفظ عضلات بدن کمک می کند. از تربچه در سالاد یا ساندویچ خود استفاده کنید.


کنگر فرنگی

کنگر فرنگی
این سبزی پربرگ حاوی اینولین است فیبر پریبیوتیکی که تولید باکتری مفید را در روده ها تحریک می کند. پروبیوتیک ها در بالا بردن احساس سیری و کاهش وزن مفید می باشند. شایان ذکر است که یک عدد کنگر فرنگی متوسط حدود ۷۰ کالری دارد. اگرچه کنگر فرنگی می تواند تا حدودی پختنش تهدید کننده باشد اما می توانید آنها را آب پز یا بخار پز کنید و با کمی لیمو در کنار سینی ماهی سرو کنید.


کاهش وزن

بروکلی
یک فنجان بروکلی حدود ۸۰ کالری دارد که حاوی مقدار فراوان فیبر است و حدود ۹۰ درصد آب دارد. این ترکیب آب و فیبر به شما کمک می کند بعد از میل کردن آن حس سیری طولانی مدتی داشته باشید. به علاوه بروکلی حاوی سولفرافون می باشد ترکیبی که ممکن است موجب پیشگیری سرطان می شود.


کاهش وزن

توت فرنگی
شاید این میوه را در طول کل سال در مغازه ها پیدا کنید اما اوج تازگی آنها از فروردین تا خرداد می باشد. نه تنها به عنوان یک جایگزین شیرین طبیعی برای دسرهای مصنوعی است بلکه توت فرنگی ها سرشار از فلانوئیدها هستند که در لاغری و کاهش وزن کمک کننده می باشند.

منبع: www.muscleandfitness.com

ترجمه: مجله بادی فول

 

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه