شهریه باشگاه بدنسازی

روش دریافت شهریه باشگاه بدنسازی

سالنهای بدنسازی درشهرهای ایران به چندین مدل دریافت شهریه اقدام می نمایند . انواع مدل شهریه در شهرهای

مدیران و مربیان در شهرهای ایران به چند روش شهریه باشگاه بدنسازی خود را دریافت مینمایند. دراین مقاله به این روشها و دلایل آن میپردازیم.

۱- شهریه ماهیانه بدنسازی: رایجترین مدل دریافت شهریه باشگاه بدنسازی در ایران و حتی کل جهان شهریه ماهیانه است. البته ممکن است در یک باشگاه برای تعداد روزهای استفاده در هفته چند قیمت داشته باشد. مثال برای ماهیانه ۳ یا ۴ روز در هفته کمتر از ۶ روز در هفته  دریافت گردد ولی به تجربه ثابت شده کنترول ورزشکاران با شهریه تک نرخی آزاد بسیار آسانتر است.

سوالات متداول خرید و فروش دستگاه های بدنسازی


۲- شهریه فصلی یا ترمی بدنسازی: این مدل دریافت شهریه هم در بعضی از باشگاه ها مرسوم است یک باشگاه هم می تواند شهریه ماهیانه و هم فصلی داشته باشد به این صورت که به افرادی که ۳ ماه یا ۶ ماه شهریه خود را یکجا پرداخت نمایند چند درصدی تخفیف داده می شود به عنوان مثال اگر شهریه ماهیانه ۱۰۰ هزار تومان باشد در شهریه سه ماهه به جای ۳۰۰ هزار تومان، ۲۷۰ هزار تومان دریافت می گردد و در شهریه ۶ ماهه ۴۸۰ هزار تومان دریافت می شود. این مدل شهریه برای راحتی مشتریان دائم باشگاه  مناسب است و به نوعی قدردانی از آنها محسوب می شود.

سود و درامد باشگاه بدنسازی چه قدر است


۳- شهریه روزانه: جالب ترین مدل شهریه باشگاه بدنسازی است به نوعی که طبق تحقیق در این مورد در کرمانشاه و شهرهای دیگر این مدل رواج دارد و هر ورزشکار هر روزی که مراجعه می نماید شهریه همان روز را می پردازد به طبع برای باشگاه مقرون به صرفه نیست ولی این هم روشی است که بر اساس فرهنگ و رسم در بعضی از شهرها مرسوم است. یک باشگاه می تواند شهریه روزانه، ماهیانه و فصلی را هم باهم داشته باشد. به عنوان مثال روزانه ۶ هزار تومان، ماهیانه ۱۰۰ هزار تومان و فصلی ۲۷۰ هزار تومان و همین طور که مشاهده می کنید یک ماه ضرب در ۶ هزار تومان ۱۸۰ هزار تومان خواهد شد پس افرادی که روزانه استفاده می کنند هزینه بیشتری از ماهیانه و فصلی بپردازند این خود باعث سوق آنها به سمت ثبت نام و عضویت ثابت می باشد هرچه حق عضویت اعضا طولانی تر دریافت شود میزان انگیزه ادامه ورزش و پایبندی آنها به باشگاه بیشتر خواهد بود و تعداد دفعات دریافت شهریه هم کمتر و کنترل امور مالی آسانتر خواهد بود.

هزینه سرمایه گذاری در باشگاه بدنسازی چقدر است؟


۴- شهریه سالانه بدنسازی:  بعضا باشگاه های بسیار مجهز و سطح بالا حق عضویت سالیانه دریافت می نمایند مدیران این گونه سالن ها و یا مجموعه ها با اطلاع از اینکه مشتریان آنها قدرت مالی خوبی دارند و برای تجهیزات و امکانات خاص مبالغ بالاتر از معمول پرداخت میکنند اقدام به دریافت حق عضویت سالیانه می نمایند. به عنوان مثال مجموعه هایی در تهران وجود دارد که مرکزی از چندین رشته ورزشی می باشد و حالت کلوپ های تفریحی دارد و خدمات ویژه ماساژ، استخر بدنسازی، بیلیارد و رستوران و پارکینگ و دها خدمات تفریحی را در یک بسته سالیانه به مشتری خود عرضه می دارد و مشتری پس از عضویت دراین مجموعه می تواند به صورت آزاد و بدون محدودیت زمان و مکان از کل سرویس های تفریحی کلوپ استفاده نماید.

۴ روش وفادار نمودن مشتریان باشگاه 

نکته ای که در پایان قابل ذکر است هر باشگاه می تواند به جز دسترسی زمانی متفاوت که توضیح کامل داده شد چه روزانه، ماهیانه، فصلی یا سالیانه دسترسی وسایل و امکانات خود را هم طبقه بندی نماید به عنوان مثال استفاده از وسایل هوازی را بیشتر کند و بدون هوازی را کمتر و یا استفاده از پارکینگ شهریه مشتریان چه روزانه چه دیگر مدل ها و یا در حق عضویت سالیانه حق عضویت بدنسازی را بدون دیگر امکانات محاسبه کند و ….

مدیران باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام و دیگر رشته ها می توانند جهت آموزش بیشتر و حرفه ای به بخش آموزش مدیران و مربیان سایت شرکت بادی فول مراجعه نمایند.

نویسنده: اصغر مرادی

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر پرورش اندام در رشد قدی
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۷۳دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۴۳دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۴۹دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۰۵دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۶۷دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۳۵۹دیدگاه

ثبت دیدگاه