تمرینات متنوع و مربیان متعصب

تمرینات متنوع و مربیان متعصب

در طول تاریخ بدنسازی با وزنه، مربیان خلاق زیادی دست به طراحی سیستمهای جدیدی زدند که یا تکمیل

تمرینات متنوع و مربیان متعصب

در طول تاریخ بدنسازی با وزنه، مربیان خلاق زیادی دست به طراحی سیستم های جدیدی زدند که یا تکمیل سیستم های قبلی بود یا ابداع یک سبک جدیدی از تمرینات بوده امروزه میتوانیم بعضی از این روشها را پایه تمرینات بدنسازی بدانیم و با دلایلی میتوانیم تعدادی را بی محتوا بنامیم.

ما در این نوشتار صحبت از مقایسه روش های تمرینی و مقایسه آنها نمی کنیم که در این فرصت نمی گنجد منظور ما چرایی عدم استفاده متنوع از همان روش های صحیح است.

به نظر عامه مردم بدنسازی یک ورزش تکراری و بدون تنوع است به صورتی که در طول چند ماه تمرین در یک باشگاه شما تنوع زیادی دریک باشگاه احساس نمی کنید حرکات دستگاه ها، مربیان، محیط آدم ها و روش ها بسیار تکرار یند و هیجان جدیدی برای اکثر افراد ندارد بخصوص که بیشتر مراجعین هم رژیم کم کالری دارند.

تغیر سریع بسیاری از این عوامل فیزیکی برای باشگاه ها میسر نیست ولی با تغییرات جذاب روش های تمرین و سیستم های متنوع تمرینی میتوان تغیرات مثبتی در روحیه و انگیزه ورزشکاران ایجاد نمود و این وظیفه مربیست.

آیا یک مربی بدنساز محکوم به برنامه نویسی به یک روش است که احتمالا در دوران قهرمانی و جوانی خود با همان روش تمرین کرده و به آن علاقه دارد و یا از مربی خود به ارث برده و یا حق دارد از روش ها و سیستم های متنوع تمرینی صحیح دیگر استفاده کند؟ جواب مثبت است ولی اکثر مربیان از این حق استفاده نمی کنند و تبدیل به مربیان تک بعدی و تکراری شده اند.

برنامه ها، توصیه ها و انگیزه های تکراری را به خورد ورزشکاران می دهند و هم خود و هم بدنسازان جوان را در مسیری خسته کننده قرار می دهند.

احساس میشود در روش کار این مربیان یک مشکل بزرگ وجود دارد: آنها دچار روزمرگی شده اند و اراده و همت تغیر ندارند و عادت کرده اند از قهرمانان مورد علاقه و مربیان قبلی خود چشم بسته تقلید کنند و در واقع هر آنچه که خود تمرین می کردند با تعصب تمام برای شاگردان خود نیز بکار می برند و سالیان سال متعصبانه ادامه می دهند، بعضا به دلیل دوری شاگردان از این مربیان کسل کننده با مشکل در رشد مالی شغل خود روبرو می شوند وعمر دوام باشگاه و مربی گری آنها کوتاه خواهد بود جالب است بدانید این مشکل شامل حال مربیان بزرگ نیز بوده و هست.

اگر یک مربی واقعا بپزیرد که علوم ورزش و بدنسازی دائما درحال رشد و تغییر است و از تعصبات کهنه و بی اساس قدیمی خود دست بردارد حل این معضل برای او ساده می شود؛ البته روی کاغذ و نه درعمل.

در ذیل به چند راه حل اشاره میکنیم:

مطالعه منظم کتاب های جدید و منابع معتبر اینترنتی (دقت کنید هر منبعی قابل اعتماد نیست)

حضور مرتب در کلاس های بازآموزی (کلاس یک هفته ای مربیگری و چند کارگاه اجباری کافی نیست)

تماشا و حضور فیزیکی در جو مسابقات (در مسابقات خواه ناخواه شما از مربیان دیگر چیزهای زیادی یاد میگیرید)

ارتباط و مشورت با دیگر مربیان (در مورد مشکلات خود از مربیان موفق مشاوره بگیرید)

راه میانبری وجود ندارد بجز یادگیری تا انتها و استمرار در اجرای آموخته ها.

نویسنده: اصغر مرادی

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر پرورش اندام در رشد قدی
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۷۳دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۴۳دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۴۹دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۰۵دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۶۷دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۳۵۹دیدگاه

ثبت دیدگاه

2 دیدگاه در مورد “تمرینات متنوع و مربیان متعصب

    1. مربی سایت: