برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

مقالات

اخبار بدنسازی

کاتالوگ

مشاوره تجهیز باشگاه

تبلیغات

لیست باشگاه بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

منو
برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

مقالات

اخبار بدنسازی

کاتالوگ

مشاوره تجهیز باشگاه

تبلیغات

لیست باشگاه بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

فهرست مطالب

چربی سوز Lipo6X این محصول در حقیقت نمونه و نسل جدید محصول lipo6 بوده است که شرح حال این محصول را پیشتر در همین مقالات مطالعه کردید و به ادعای کمپانی سازنده در ترکیب این مکمل موادی یافت می شوند که پیشتر در ترکیب مکمل های نسل قدیم وجود نداشتند و در ادامه به گوشه ای از این ترکیبات اشاره می کنیم:

Synephrine
Synephrine ماده ای است که تاثیر غیر قابل انکاری در افزایش متابولیسم بدن دارد و تاثیر آن در چربی سوزی نیز تا حدودی اثبات شده است و گفته می شود که این ترکیب تاثیر مختصری بر سیستم عصبی مرکزی داشته و تا حدودی تحریک کننده سیستم عصبی نیز به شمار می رود.

مکانیسم اثر
مکانیسم اثر Synephrine که در چربی سوزی مورد توجه قرار گرفته است مکانیسم منحصر به فردی است به گونه ای که این ترکیب را می توان آگونیست گیرنده های Alpha-1 adrenergic دانست.

مهار اشتها
از دیگر تاثیرات مثبت این مکمل که محوریت اثر آن در گیرنده های Alpha-1 drenergic خلاصه می شود می توان به کاهش و مهار اشتها اشاره کرد.

Yohimbine HCL
بیشترین تاثیر یوهیمبین که از طب سنتی و گیاهی چینی نیز وام گرفته شده است در بلوکه کردن گیرنده های Alpha-2 Receptors خلاصه می شود.

Acacia Rigidula
این ترکیب که گفته می شود در تشدید چربی سوزی موثر واقع می شود را تنها می توان در ترکیب این نسخه از این مکمل یافت و این ادعایی است که شرکت سازنده این محصول آن را مطرح کرده است.

آلکالوئیدها
شاید پیش از این در مورد این دسته از ترکیبات چیز زیادی نشنیده باشید. این ترکیبات را می توان با منشاء طبیعی دانست که گفته می شود در بدنه این مکمل از این ترکیبات که Phenylethylamine یک نمونه از آنها می باشد نیز به منظور تشدید روند چربی سوزی استفاده شده است.

Phenylethlamine
این ماده به طور طبیعی در کاکائو و شکلات یافت می شود و گفته می شود که اثرات انرژی بخش و نشاط آور قابل توجهی داشته و در مهار اشتها نیز افراد را یاری می کند و ادعا می شود که دلیل مهار شدن اشتهای ناشی از مصرف کاکائو، وجود مقادیر انبوه از این آلکالوئید در بدنه این ماده طبیعی بوده است.
این ترکیب با اثر کردن بر سیستم عصبی مرکز موجب ایجاد نشاط و شادی و موجب ایجاد نوعی سر خوشی مجاز می شود و صد البته باید به این مهم اشاره کرد که این موارد و این اثرات در اندازه ای است که بتوان از یک ترکیب مجاز انتظار داشت در غیر این صورت این ترکیب نیز همانند ترکیبات مخدر و محرک در فهرست داروهای ممنوعه قرار می گرفت.

Caffeine
کافئین نیز از جمله ترکیبات پر جنجال و پر هیاهو در عرصه چربی سوزی بوده است. روزگاری این ترکیب در فهرست داروهای ممنوعه قرار گرفته بود ولی امروزه استفاده از این ترکیب در حد و اندازه های استاندارد مجاز است و در بدنه این مکمل نیز از این ترکیب استفاده شده است به گونه ای که در هر سروینگ از این محصول ۲۰۰ میلی گرم کافئین یافت می شود که صد البته مقدار قابل توجهی است.

Guggulsterones
از دیگر ترکیباتی که در بدنه این محصول یافت می شود Guggulsterones بوده است. این ترکیب در اصل عصاره نوعی گیاه است که به این نام عجیب و غریب خوانده می شود و ادعا می شود در صورتی که به همراه ترکیبات یاد شده مصرف شود به تشدید روند چربی سوزی در بدن کمک می کند. تحقیقات نشان داده است که این ترکیب به خوبی موفق به افزایش متابولیسم پایه در دوران چربی سوزی می شود و حتما می دانید که با کم شدن کالری و قند مصرفی، متابولیسم پایه بدن نیز به طور خودکار کاهش محسوسی را تجربه می کند.
برخی از تحقیقات به این نتیجه رسیده است که این ترکیب حتی موفق به کاهش میزان کلسترول زاید و مضر خون هم می شود. همچنین تحقیقات نشان داده است که این ترکیب به ساخته شدن و ترشح هورمون های قدرتمند تیروئید نیز کمک کرده و فرم غیر فعال T4 را در کبد به فرم فعال T3 تبدیل می کند.

فرم دارویی
این مکمل به صورت کپسول های مایع تولید و در بسته های ۱۲۰ تایی و ۲۴۰ تایی تولید و عرضه شده است و گفته می شود که هر سروینگ از آن شامل دو کپسول می شود.

هشدار
باتوجه به مایع بودن محتویات کپسول ها، شکننده تر شدن کپسول ها و از بین رفتن تعدادی از کپسول های موجود در بسته بندی ها به دلیل شرایط بد نگهداری و به دلیل بالا دمای محیط در مورد این محصول نیز به فراوانی دیده شده است.

 

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درج آگهی بدنسازی

حداکثر 10 عکس مجاز می باشد