هر شب این 8 مورد را انجام دهید، تا وزن بیشتری کم کنید. (قسمت 1)

هر شب این ۸ مورد را انجام دهید، تا وزن بیشتری کم کنید. (قسمت ۱)

به جای خوردن میان وعده های سریع بعد از آمدن به خانه، مدتی بعد یک وعده غذایی کامل
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+

وزن بیشتری کم کنید …

  1. شام بخورید، نه میان وعده

به جای خوردن میان وعده های سریع بعد از آمدن به خانه، مدتی بعد یک وعده غذایی کامل بخورید و سپس قبل از رفتن به رختخواب یک میان وعده ی کوچک و مختصر بخورید. سعی کنید که بر خوردن یک میان وعده ی غذایی کامل در شب، تمرکز کنید و با انجام آن به بدن خود سلامتی ببخشید.

  1. میزان شام خود را کوچک کنید.

برای اکثر افراد، شام یکی از بزرگترین و پر کالری ترین وعده های غذایی روزانه ی آن ها محسوب می شود. اما مطمئنا برای اینکه به اهداف کاهش وزن خود برسید، نباید به این صورت باشد. اگر در حال حاضر، بیش از یک سوم کالری های روزانه ی خود را با شام تامین می کنید، شما می توانید خطر ابتلا به چاقی خود را با حذف این مورد کاهش دهید و بیش از یک سوم کالری های خود را تا قبل از ظهر بسوزانید. اگر بتوانید در غذاهای مصرفی خود تغییراتی ایجاد کنید، مطمئنا احساس انرژی بیشتری می کنید و در طول روز احساس گرسنگی کمتری خواهید داشت و در مقابل، مشکل بی خوابی در شما حل خواهد شد و در نهایت در طول انجام تمرینات خود احساس قدرت بیشتری می کنید.

  1. برای صبحانه ی خود برنامه ریزی کنید.

اگر شام سبک تری مصرف می کنید، مطمئنا در صبح، زمانی که از خواب بیدار می شوید، احساس گرسنگی بیشتری خواهید داشت. بدون خوردن صبحانه بدن سوخت کافی نخواهد داشت و به سراغ کالری های ذخیره شده خواهد رفت و این عمل باعث می شود که بدن به گونه ای عمل کند که در زمان بعدی، غذای بیشتری مصرف کند تا جبران کالری های از دست رفته، شود. در شب، چند دقیقه ای را صرف برنامه ریزی برای خوردن صبحانه کنید. مطمئن شوید که پروتئین هایی مانند تخم مرغ یا خامه، سبزیجات، میوه های تازه و کربوهیدرات های پیچیده مانند نان تست دارید. همچنین نسبت به داشتن قهوه نیز اطمینان حاصل کنید. حتی می توانید در شب، زمانی را صرف آماده کردن آن بکنید.

  1. زمان خواب خود را مشخص کنید و آن را دنبال کنید.

در واقع، یک خواب شبانه ی با کیفیت، می تواند کاهش چربی را به حداکثر برساند. در تحقیقی که در سال ۲۰۱۳ صورت گرفت، نشان داده شد که، خواب ناکافی می تواند بر کاهش وزن تاثیر منفی بگذارد. به این صورت، افرادی که ۹ ساعت در شب را خوابیده اند، در مقایسه با خانم هایی که تنها ۵ ساعت خوابیده اند، کالری بیشتری مصرف کرده بودند و کاهش وزن بیشتری داشتند. بنابراین، یک زمان خواب مناسب، بین ۷ تا ۹ ساعت انتخاب کنید و نسبت به آن متعهد باشید و آن را دنبال کنید تا وزن بیشتری کم کنید.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۶

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۹۲دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۵دیدگاه

ارسال دیدگاه