تاثیرات فیزیکی تکنولوژی بر کودکان

تاثیرات فیزیکی تکنولوژی بر کودکان

پیشرفت های بوجود آمده در تکنولوژی برای کودکان، این امکان را فراهم آورده است که به راحتی، به
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

تاثیرات فیزیکی تکنولوژی بر روی کودکان

پیشرفت های بوجود آمده در تکنولوژی برای کودکان، این امکان را فراهم آورده است که به راحتی، به کامپیوترها و تلفن های همراه هوشمند دسترسی پیدا کنند. از جمله تکنولوژی هایی که بر کودکان و حتی بر بزرگسالان تاثیرگذار بوده اند می توان به تلویزیون، آی پد، MP3 ،DVD ها و بازی های کامپیوتری اشاره کرد. این موارد نه تنها توجه ی کودکان، بلکه بر پدرها و مادرها، معلمان و حتی افرادی که در زمینه های ورزشی فعالیت دارند را جلب می کند. این تکنولوژی ها، اگرچه که قادر به درگیر کردن ذهن افراد هستند اما جسم پویای آن ها را محدود می کند. به همین دلیل است که با چاقی بیش از حد کودکان روبه رو هستیم. طبق تحقیقات انجام شده توسط سازمان ملی سلامت و تغذیه، مشخص شد که ۱۰٫۴ درصد از کودکان پیش دبستانی و ۱۹٫۶ درصد از کودکان بین ۶ تا ۱۱ سال، از چاقی و اضافه وزن رنج می برند. بعضی از کودکان، دچار درگیری های جسمی نامناسب می شوند و این زمانی رخ می دهد که به تماشای فیلم های خشن می پردازند.

مهارت های اجتماعی

نه تنها تکنولوژی باعث می شود که کودکان به یک آدم تنبل و بی حرکت تبدیل شوند، بلکه باعث می شوند که در مهارت های اجتماعی نیز ناتوان عمل کنند. طبق مطالعات انجام شده توسط سازمان کاسیر در سال ۲۰۱۰، مشخص شد که در روز به طور کلی ۱۰ ساعت و ۴۵ دقیقه را افراد در شبکه های اجتماعی و متوسط ۷ و نیم ساعت را در رسانه ها می گذرانند. در حالی که این مسئله برای کودکانی که در دهه ی ۱۹۵۰متولد شدند و بزرگ شدند بر عکس بوده است. به این صورت که بین ۷ و نیم ساعت، را بچه ها با هم سن و سال های خود در بیرون از خانه به بازی و فعالیت می گذرانند.

عادات سالم در بکارگیری تکنولوژی

ایجاد تعادل بین تمرینات فیزیکی و استفاده از تکنولوژی یکی از مهمترین عادات سالم در زمینه ی تکنولوژی می باشد و این عادت را می توان از زمانی که کودک شروع به راه رفتن می کند به او آموخت. طبق نظر محققان، پدرها و مادرها بیشترین نقش در زندگی کودکان خود دارند. بنابراین، آن ها می توانند بهترین الگوی رفتاری در زمینه ی زندگی سالم را برای آن ها فراهم کنند. برای خود و کودکان خود قوانین رفتاری مناسب در نظر بگیرید. به عنوان مثال، در زمان غذا خوردن تلویزیون را خاموش کنید و یا زمان مشخص برای استفاده از کامپیوتر را در نظر بگیرید. بسیاری از والدین دریافتند که اگر کودکان خود را در کلاس های ورزشی مانند کلاس ژیمناستیک و یا فوتبال ثبت نام کنند، می توانند تا اندازه ای آن ها را از تکنولوژی دور کنند و مهارت های اجتماعی آن ها را بهبود بخشند. از تکنولوژی برای ورزش استفاده کنید. ایجاد تعادل بین تکنولوژی و فعالیت های فیزیکی نتایج ایده آلی به همراه خواهد داشت. ویدئوهای آنلاین، ورزش هایی را ارائه می دهند که به کمک آن ها افراد، می توانند طریقه ی درست ورزش کردن را یاد بگیرند و در مقابل، کودکان برای انجام چنین ورزش هایی تشویق شوند. ورزش های مختلفی مانند بولینگ، بسکتبال، فیتنس، فوتبال، بدنسازی و ایروبیک از طریق اینترنت به اشتراک گذاشته می شود.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۶

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۴دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۵دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۷۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۲۱دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۴۹۸دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۱۳دیدگاه

ارسال دیدگاه