امتیاز دهید
اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

فهرست مطالب

بارها عبارات مختلفی از طرف بازاریابان محصولات لاغری شنیده اید که ادعا می کنند با کمربندهای الکتریکی لاغری، گرما را به سلول های چربی وارد می کنند و باعث از بین رفتن چربی های شکم می شوند. اگر شما جز افراد چاق هستید و یا دارای اضافه وزن هستید، باید رژیم غذایی مناسب را انتخاب کنید و تغییراتی را در سبک زندگی خود ایجاد کنید.

عدم ایجاد تاثیرات کمربندهای لاغری بر چربی شکم

تولید کنندگان کمربندهای لاغری ادعا می کنند که این کمربندها، وسایلی هستند که موج الکتریکی به شکم و چربی های آن وارد می کنند و موجب گرم کردن آن ها می شوند. آن ها همچنین مدعی هستند که با افزایش دمای سلول های هدف و چربی های شکم با استفاده از کمربندهای لاغری، موجب کاهش وزن و کاهش چربی می شوند و در نتیجه یک شکم عضلانی محکم، را برای شما به ارمغان می آورند. با این حال، محققان دریافتند که با بکارگیری روشی که در دفترچه ی راهنمای این وسایل آمده است، هیچ تاثیری بر چربی های شکم مشاهده نشده است. دانشمندان این وسایل را برای گروهی از داوطلبان سالم مورد آزمایش قرار دادند و علی رغم بکارگیری این وسیله در هر هفته، متوجه شدند که هیچ تاثیری بر روی شکم و چربی های آن از خود باقی نگذاشته است.

تکنولوژی حرارتی موجب از بین رفتن چربی شکم خواهند شد.

متخصصان این زمینه یک نوع تکنولوژی حرارتی را ابداع کرده اند، که به موجب آن موج های رادیویی گرمازا را به شکم وارد می کنند و موجب از بین رفتن سلول های چربی می شوند. این گرمای کنترل شده، سلول های چربی را از بین می برد. بنابراین بدن می تواند یا آن ها را دفع کند یا کاملا از بین ببرد. مطالعه ای در این زمینه در سال ۲۰۱۵ در مجله ی تحقیقاتی F1000 منتشر شد، نشان داد که این نوع تکنولوژی، چربی های شکم را کاملا از بین می برد.

آکادمی آمریکایی حرارت شناسی در این رابطه نوشت، متخصصین توانستند با به کارگیری چنین تکنولوژی از شر چربی های سرسخت شکم رها شوند. البته ناگفته نماند، این موسسه هنوز به طور رسمی نتوانسته چنین اداعایی را ثابت کند. تکنولوژی گرما و حرارت برای اضافه وزن مناسب نیست. فرکانس های رادیویی چربی سوزی نمی توانند چربی ها را به طور کلی از بین ببرند. اگر شما از آن دسته از افراد هستید که چربی های زیادی دارید شما احتمالا باید از روش های سنتی تر برای کاهش وزن استفاده کنید. AAD در این رابطه نوشت، تکنولوژی گرمایی وسیله ای برای کاهش چربی در یک نقطه ی مشخص است و برای افرادی که اضافه وزن دارند، مناسب نیست و به جای آن باید از رژیم غذایی و تمرینات مناسب استفاده کنند. بهترین روش برای خلاص شدن از شر چربی ها، کاهش وزن کلی است که این مهم، تنها از طریق رژیم غذایی و تغییراتی در سبک زندگی افراد فراهم می شود. کاهش وزن مربوط به کل بدن است. زمانی که شروع به کاهش وزن می کنید، شما چربی های موجود در کل بدن خود را از دست می دهید نه تنها یک نقطه ی مشخص از آن را.

راه حل هایی برای چربی شکم افراد چاق

از رژیم های غذایی متناسب و همچنین تمرینات مناسب استفاده کنید. انجام تمرینات هوازی به همراه رژیم غذایی می تواند تغییرات چشمگیری در چربی های شکم ایجاد کند. طبق تحقیقات انجام شده، مشخص شد که انجام تمرینات هوازی، موجب ایجاد تغییراتی در سایز سلول های چربی در ناحیه ی شکم می شود. در حالی که این اتفاق تنها با گرفتن رژیم غذایی بدون انجام تمرینات صورت نمی گیرد.

استراتژی دیگر که می توان در این مورد در نظر گرفت این است که میزان کربوهیدرات های وارده را به حداقل برسانید. طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۵ صورت گرفت و در روزنامه ی تغذیه در همان سال منتشر شد، معلوم شد که حتی کاهش بسیار کم کربوهیدرات هات های وارده به بدن، تغییرات چشمگیری در وزن افراد ایجاد می کند.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۶

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه