تاثیر گرما بر چربی های شکم

تاثیر گرما بر چربی های شکم

بارها عبارات مختلفی از طرف بازاریابان محصولات لاغری شنیده اید که ادعا می کنند با کمربندهای الکتریکی لاغری،
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+

بارها عبارات مختلفی از طرف بازاریابان محصولات لاغری شنیده اید که ادعا می کنند با کمربندهای الکتریکی لاغری، گرما را به سلول های چربی وارد می کنند و باعث از بین رفتن چربی های شکم می شوند. اگر شما جز افراد چاق هستید و یا دارای اضافه وزن هستید، باید رژیم غذایی مناسب را انتخاب کنید و تغییراتی را در سبک زندگی خود ایجاد کنید.

عدم ایجاد تاثیرات کمربندهای لاغری بر چربی شکم

تولید کنندگان کمربندهای لاغری ادعا می کنند که این کمربندها، وسایلی هستند که موج الکتریکی به شکم و چربی های آن وارد می کنند و موجب گرم کردن آن ها می شوند. آن ها همچنین مدعی هستند که با افزایش دمای سلول های هدف و چربی های شکم با استفاده از کمربندهای لاغری، موجب کاهش وزن و کاهش چربی می شوند و در نتیجه یک شکم عضلانی محکم، را برای شما به ارمغان می آورند. با این حال، محققان دریافتند که با بکارگیری روشی که در دفترچه ی راهنمای این وسایل آمده است، هیچ تاثیری بر چربی های شکم مشاهده نشده است. دانشمندان این وسایل را برای گروهی از داوطلبان سالم مورد آزمایش قرار دادند و علی رغم بکارگیری این وسیله در هر هفته، متوجه شدند که هیچ تاثیری بر روی شکم و چربی های آن از خود باقی نگذاشته است.

تکنولوژی حرارتی موجب از بین رفتن چربی شکم خواهند شد.

متخصصان این زمینه یک نوع تکنولوژی حرارتی را ابداع کرده اند، که به موجب آن موج های رادیویی گرمازا را به شکم وارد می کنند و موجب از بین رفتن سلول های چربی می شوند. این گرمای کنترل شده، سلول های چربی را از بین می برد. بنابراین بدن می تواند یا آن ها را دفع کند یا کاملا از بین ببرد. مطالعه ای در این زمینه در سال ۲۰۱۵ در مجله ی تحقیقاتی F1000 منتشر شد، نشان داد که این نوع تکنولوژی، چربی های شکم را کاملا از بین می برد.

آکادمی آمریکایی حرارت شناسی در این رابطه نوشت، متخصصین توانستند با به کارگیری چنین تکنولوژی از شر چربی های سرسخت شکم رها شوند. البته ناگفته نماند، این موسسه هنوز به طور رسمی نتوانسته چنین اداعایی را ثابت کند. تکنولوژی گرما و حرارت برای اضافه وزن مناسب نیست. فرکانس های رادیویی چربی سوزی نمی توانند چربی ها را به طور کلی از بین ببرند. اگر شما از آن دسته از افراد هستید که چربی های زیادی دارید شما احتمالا باید از روش های سنتی تر برای کاهش وزن استفاده کنید. AAD در این رابطه نوشت، تکنولوژی گرمایی وسیله ای برای کاهش چربی در یک نقطه ی مشخص است و برای افرادی که اضافه وزن دارند، مناسب نیست و به جای آن باید از رژیم غذایی و تمرینات مناسب استفاده کنند. بهترین روش برای خلاص شدن از شر چربی ها، کاهش وزن کلی است که این مهم، تنها از طریق رژیم غذایی و تغییراتی در سبک زندگی افراد فراهم می شود. کاهش وزن مربوط به کل بدن است. زمانی که شروع به کاهش وزن می کنید، شما چربی های موجود در کل بدن خود را از دست می دهید نه تنها یک نقطه ی مشخص از آن را.

راه حل هایی برای چربی شکم افراد چاق

از رژیم های غذایی متناسب و همچنین تمرینات مناسب استفاده کنید. انجام تمرینات هوازی به همراه رژیم غذایی می تواند تغییرات چشمگیری در چربی های شکم ایجاد کند. طبق تحقیقات انجام شده، مشخص شد که انجام تمرینات هوازی، موجب ایجاد تغییراتی در سایز سلول های چربی در ناحیه ی شکم می شود. در حالی که این اتفاق تنها با گرفتن رژیم غذایی بدون انجام تمرینات صورت نمی گیرد.

استراتژی دیگر که می توان در این مورد در نظر گرفت این است که میزان کربوهیدرات های وارده را به حداقل برسانید. طبق تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۵ صورت گرفت و در روزنامه ی تغذیه در همان سال منتشر شد، معلوم شد که حتی کاهش بسیار کم کربوهیدرات هات های وارده به بدن، تغییرات چشمگیری در وزن افراد ایجاد می کند.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۶

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۴دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه