7 نرم افزار تناسب اندام (قسمت دوم)

۷ نرم افزار تناسب اندام (قسمت دوم)

در سال های اخیر، این نرم افزار برنده ی جایزه، در زمینه ی دوی میدانی شده است. اگر
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+
زمان مطالعه: کمتر از 3 دقیقه
  • نرم افزار Map my run

در سال های اخیر، این برنامه برنده ی جایزه، در زمینه ی دوی میدانی شده است. اگر شما کسی هستید که تازه وارد رشته ی دوی میدانی شده اید، به شدت توصیه می شود که این نرم افزار را دانلود کنید. شما می توانید در همه حال، کالری های مصرفی خود را بسنجید. این نرم افزار حتی قادر است میزان مسافتی که با هر کفشی طی کرده اید، را مشخص کند و حتی زمانی که مدت زمان کفش برای استفاده از آن به اتمام رسیده، به شما هشدار دهد تا آن را تعویض کنید. اگر شما به فایل های صوتی انگیزشی علاقمند هستید، این گزینه برای شما در نرم افزار مهیاست. به این صورت که اگر جی پی اس تلفن همراه شما روشن باشد، مسیر را برای شما شناسایی می کند و نسبت به آن مسیر، فایل انگیزشی را برای شما پخش می کند. این نرم افزار، انواع مختلف تمرینات را نیز پیگیری می کند، به همین دلیل تنها یک برنامه نیست، بلکه برنامه ای است که شما می توانید با استفاده از آن با دوستان خود ارتباط برقرار کنید و انگیزه ی بیشتری نسبت به ادامه ی مسیر پیدا کنید.

  • نرم افزار Freeletics

این یک برنامه عالی است که به شما کمک می کند تا تمرینات وزنه ای را به برنامه ی خود اضافه کنید. Freeletics به شما کمک می کند تا تمرینات وزنه ای را بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه بکار بگیرید. اگر حرکتی وجود دارد که شما نسبت به انجام صحیح آن مطمئن نیستید، می توانید فیلم های آموزشی آن را تماشا کنید تا بتوانید شکل صحیح آن را بکار بگیرید. در این نرم افزار تمرینات شدید هوازی فاصله ای (HIIT) وجود دارد، که به شما کمک می کند، در هر روز آن ها را بکار بگیرید و در کنار تمرینات وزنه ای، اندام متناسب برای خود بوجود آورید.

  • نرم افزار Fitocracy

تناسب اندام می تواند، بیش از یک روال معمولی باشد و در واقع نرم افزاری است که اساسا تمرینات را به یک بازی تبدیل می کند. شما می توانید با انجام هر تمرینی امتیازی کسب کنید. در این نرم افزار قابلیتی وجود دارد که شما می توانید دوستان زیادی پیدا کنید و در عین حال به اهداف تمرینی خود برسید. این نرم افزار، همانند یک انجمن تناسب اندام است، بنابراین شما می توانید در این برنامه علاوه بر همراهی با دوستانتان به هدف مشترکی برسید. نرم افزار Fitocracy قابلیت استفاده برای افرادی که در سبک های مختلف تناسب اندام مانند کراس فیت، بدنسازی، دو میدانی و … هستند، کارآیی دارد.

  • نرم افزار چرخه ی خواب یا Sleep Cycle

بدون در نظر گرفتن تمرینات ورزشی و تغذیه، خواب یکی از مهم ترین جنبه های تناسب اندام است. اگر شما استراحت کافی ندارید و نمی توانید ریکاوری های صحیح داشته باشید، تمرینات تاثیرات منفی بر روی شما خواهند داشت. اگر خواب برای شما یک معضل است، برنامه Sleep Cycle می تواند برای شما مفید باشد. این نرم افزار چرخه ی خواب شما را تحت نظر می گیرد و آن را تنظیم می کند. زمانی که در خواب سبک هستید، این نرم افزار، شما را از خواب بیدار می کند. به عبارت دیگر، زمانی که مغز شما به بیدار شدن فکر می کند، شما را بیدار می کند. بنابراین نتیجه ی بدست آمده، موجب می شود که انرژی بیشتری نه تنها در صبح، بلکه در طول روز داشته باشید. گزینه هایی در آن وجود دارد که روندهای خروپف شما را ردیابی می کند و به شما کمک می کند تا خواب بهتری داشته باشید. یادداشت هایی در این نرم افزار ارائه می شود که جزئیات چگونگی تأثیر عوامل مختلف مانند تمرین، کافئین و استرس بر کیفیت خواب شما را مشخص می کند. با داشتن این نرم افزار می توانید وجود یک متخصص خواب را در کنار خود تجربه کنید.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۵

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۸دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۳۴دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۲۹دیدگاه

ارسال دیدگاه