یک مربی خصوصی چه کارهایی انجام می دهد؟

یک مربی خصوصی چه کارهایی انجام می دهد؟

شما مجبور نیستید که حتما یک فرد مشهور در برنامه های تلویزیونی باشید، که بخواهید کاهش وزن سریع
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

مربی خصوصی چه کارهایی انجام می دهد؟

شما مجبور نیستید که حتما یک فرد مشهور در برنامه های تلویزیونی باشید، که بخواهید کاهش وزن سریع برای اجرا داشته باشید و به همین خاطر یک مربی خصوصی استخدام کنید. یک مربی خصوصی خوب باید بتواند که به اندازه ی کافی انگیزه بخش باشد و در عین حال اطلاعات علمی کاملی را در اختیار شاگردان خود قرار دهد. مربی شخصی، اول از همه هدف شما برای شرکت در کلاس هایش را جویا می شود و از شما آنچه که از تمرینات مانند کاهش وزن، قدرت و انعطاف پذیری انتظار دارید را جویا می شود، در عین حال نسبت به سلامتی قلب و عروق شما اطمینان حاصل می کند.

مربی، سطح فعلی تناسب اندام تان را با در نظر گرفتن هر گونه شرایط و یا محدودیت های جاری، ارزیابی خواهد کرد. اغلب او ترکیب بدن شما را اندازه گیری می کند و وزن شما را مورد بررسی قرار می دهد و همچنین از شما آزمون های قدرت و استقامت می گیرد.

تنظیم اهداف بلند مدت و کوتاه مدت

در این مرحله، مربی شما، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت را تعیین می کند. اهداف کوتاه مدت، عوامل قابل اندازه گیری هستند، از قبیل از دست دادن مقدار مشخصی از وزن، عضلانی کردن بخش های خاصی از بدن یا افزایش وزن، که می توانید در عرض چند هفته انجام دهید. اهداف بلند مدت، کاهش وزن، انعطاف پذیری یا قدرت، و بهبود وضعیت سلامتی فرد در مدت یک سال یا بیشتر و حفظ آن برای یک عمر می باشد.

ایجاد طرح

مربی شخصی، پس از مراحل بالا، شروع به ایجاد یک طرح شخصی برای شما، در جهت رسیدن به اهداف تناسب اندام کوتاه مدت و بلند مدت خود، ایجاد خواهد کرد. مربیان، اغلب تمرینات هوازی مانند راه رفتن، دویدن با استفاده از تردمیل ها و دستگاه های دیگر و تمرینات قدرتی در برنامه های خود قرار می دهند. بعضی از مربیان، ورزش های دیگر مانند رقص ایروبیک و پیلاتس را به برنامه اضافه می کنند. برنامه ی تغذیه ای، اغلب به برنامه تناسب اندام شما بستگی دارد.

به شما نشان می دهد چگونه انجام می شود

گام بعدی بعد از ایجاد طرح شخصیتان، این است که مربی به شما یاد دهد، چگونه تمرینات را انجام دهید و مطمئن شود که آنها را به درستی انجام می دهید. موقعیت بدن، کلید اکثر تمرینات است و این یک شغل مربیگری خصوصی است که شما را تحت نظارت قرار می دهد، مطمئن شوید که تمرینات را با خیال راحت و موثر انجام می دهید و در صورت لزوم برنامه را تغییر دهید. یک مربی نیز باید گواهینامه ی کمک های اولیه را نیز داشته باشد، تا اگر شما دچار آسیبی شدید بتواند به شما کمک کند.

انگیزه و تشویق

یکی از مهم ترین نقش های مربی خصوصی این است که، انگیزه ی شما را برای دستیابی به اهدافتان را بیشتر کند تا بتوانید بهترین موفقیت ها را بدست آورید. تمرین باید سرگرم کننده باشد. مربی خوب، به شما نشان می دهد چگونه با انجام تمرینات صحیح، خود را از خستگی ها دور کنید و همچنین به شما یاد می دهد که در زمان نا امیدی، چگونه بتوانید امید خود را برای ادامه ی مسیر بدست آورید.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۳

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۴دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۵دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۷۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۱دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۰۲دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۱۵دیدگاه

ارسال دیدگاه