11 نکته ای که از تماشای فیلم پمپاژ آهن می توانیم فرا گیریم.

۱۱ نکته ای که از فیلم پمپاژ آهن می توانیم یاد گیریم.

آرنولد شوارتزنگر و فرانکو کولومبو در آن زمان، دو تن از بدنسازان جهان بودند و می توان گفت
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+
  1. همیشه تلاش کنید که بهتر باشید.

این اولین درسی است که فیلم پمپاژ آهن به ما می آموزد. آرنولد شوارتزنگر و فرانکو کولومبو در آن زمان، دو تن از بدنسازان جهان بودند و می توان گفت که آنها جز بهترین ها بودند. با این حال، آنها در یک استودیو به همراه معلم باله، شروع به یادگیری فیگورهای مختلفی در صحنه کردند. حتی بهترین ها، تلاش می کردند که بهتر شوند، بنابراین همه ما باید این مسیر را دنبال کنیم و به پیشرفت خود ادامه دهیم.

  1. همه چیز درباره پمپ است.

معروف ترین قسمت فیلم، زمانی است که آرنولد فرآیند تمرکز را انجام می دهد و در مورد پمپ بحث می کند و او را با چیز دیگری که یکی از طرفداران آن است، مقایسه می کند. اگرچه که آن صحبت بحث برانگیز بود و برای چندین دهه تکرار شد، پمپ خود نشانه ای از یک تمرین عالی است و شما باید هر بار که تمرین می کنید، به آن دست یابید. سپس بعد از آن به دنبال چیز دیگری بروید.

  1. شما باید تمرکز کنید.

می توان گفت که کن والر قصد داشت برنده ی مسابقات مستر یونیورس ۱۹۷۵ شود، بدون در نظر گرفتن آنچه مایک کتز انجام می داد، زیرا والر در آن دوران جز بهترین افراد بود. درسی که این قسمت از فیلم به ما می داد این بود که، باید در مورد آنچه که انجام می دهید، تمرکز کنید و دچار حواس پرتی نشوید، زیرا باعث تحریک شما و خروج از مسیر موفقیت می شود.

  1. . یک نماینده خوب باشید.

چند قسمت در طول فیلم وجود دارد که آرنولد در حال آراسته کردن ظاهر خودش است و سپس عکس می گیرد. واضح است که او دوست دارد برنده ی مستر المپیا شود و در عین حال بهترین نماینده ی این ورزش باشد. شاید ما باید این نگرش را داشته باشیم و سعی کنیم که بهترین نماینده ی بدنسازی و تناسب اندام باشیم، تا دیگران هم بتوانند از ما الهام بگیرند و وارد صنعت تناسب اندام شوند.

  1. هنگامی که گرگ غذا را می خواهد، آن جا است.

همیشه این باور وجود دارد که فردی که دنبال یک عنوان است، گرسنه تر از قهرمانی است که آن عنوان را دارد. در یکی از صحنه های فیلم، هنگامی که بدنسازان در ساحل آرام نشسته اند، یکی از آن ها آرنولد را توصیه می کند که ” گرگی که در حال بالا رفتن از تپه است، گرسنه تر از گرگی است که به نوک تپه رسیده است.” آرنولد با آرامش کامل به او جواب می دهد که “او گرسنه نیست، می خواهد غذای او را داشته باشد”. به عبارت دیگر، لو ممکن است که آن عنوان را بخواهد، اما نه به همان اندازه که آرنولد می خواهد آن را حفظ کند. نکته این است که نسبت به هدفی که می خواهید به آن برسید، مطمئن شوید در غیر این صورت، ممکن است نتایج بدست آمده را دوست نداشته باشید.

  1. به خودتان ایمان داشته باشید.

یکی از آموزنده ترین قسمت های فیلم قسمت هایی است که پرتنش و شدید است و نشان می دهد، که آن ها چقدر بد می خواهند. آرنولد، پس از بازرسی ردیف های T-Bar، لو ست های دمبل ها را به زمین می زند، در حالی که در زمان انجام تمرینات توسط اد کورنی، آرنلد او را تشویق می کند. هر کدام از بدنسازان نهایت تلاش خود را بکار گرفتند تا بتوانند در آن روز مشخص، جز بهترین ها باشند اما هیچ کدام به خواسته ی خود نرسیدند. در آنجا بود که آرنولد در مورد قهرمان واقعی صحبت کرد.

  1. داشتن یک شریک و همراه کمک می کند.

صحنه های متعددی وجود داشت که نشان می داد، دو نقش اصلی فیلم به هم کمک می کردند. خانواده لو در آنجا مستقر بودند و به او کمک کردند که دوباره به سالن بدنسازی در نیویورک برود. گرچه بدنسازی از لحاظ رقابتی یک ورزش انفرادی است، اما تقریبا همه ی آن ها مانند یک همراه به یکدیگر کمک می کردند. بدیهی است که داشتن یک شریک، به آن ها کمک می کرد تا تکرارهای بیشتری انجام دهند و عملکرد بهتری داشته باشند.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۲

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۸دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۳۲دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۲۹دیدگاه

ارسال دیدگاه