5 مکمل عالی که باید بعد از تمرین مصرف کنید

۵ مکمل عالی که باید بعد از تمرین مصرف کنید

در این مقاله 5 مکمل عالی از مکمل های بعد از تمرین معرفی کرده ایم،که جز مهمترین مکمل
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+

در این مقاله ۵ مکمل عالی از مکمل های بعد از تمرین معرفی کرده ایم،که جز مهمترین مکمل هایی هستند که مواد مغذی را به بدن شما می رساند و عملکرد شما را افزایش می دهند. بدانید که چه مکمل ها و مواد مغذی باید مصرف کنید.

  • پروتئین ایزوله آب پنیر

این نوع مکمل، جز اولین و ضروری ترین مکمل های بعد از تمرین است که، سطح ریکاوری بدن را به حداکثر می رساند. این نوع از پروتئین آمینو اسیدهای ضروری برای سنتز پروتئین را فراهم می سازد و از شکستن ماهیچه ها یا کاتابولیسم آن ها جلوگیری می کند.

  • کراتین HCI

مکمل های کراتین بارها و بارها ثابت شده است که برای ورزشکاران موثر واقع شده اند. افزایش ATP برای سنتز مجدد، این امکان را فراهم می سازد تا ماهیچه ها عملکرد بهتری را برای سالیان سال داشته باشند. علاوه بر مصرف کراتین قبل از تمرین، معقولانه است که، مقداری از آن را، بعد از تمرین نیز مصرف کرد، زیرا ذخیره سازی مجدد آنچه که مصرف شده کمک می کند. بعد از مصرف پروتئین ایزوله آب پنیر، میزان انسولین در خون افزایش می یابد، که این امر در جذب کراتین بسیار موثر خواهد بود.

  • مکمل های دایجستیو ساپورت

تا کنون ما در مورد اهمیت مکمل ها و مواد مغذی بعد از تمرین قابل هضم صحبت کردیم. زیرا مصرف مکمل ها با ویژگی های هضم بالا در بعد از تمرین باعث می شود که اختلال های کمتری در معده و دستگاه گوارش بوجود آورد. آنزیم های قابل هضم در شکستن پروتئین ها و تبدیل آن ها به تکه های کوچکتر، بسیار موثر است. هیدرولایز و یا شکستن پروتئین مواد مهم آنابولیک را از طریق روده و ماهیچه ها سریع تر فراهم می کند و در عین حال مانع هر گونه اختلال گوارشی می شود. چرا که اگر غیر از این باشد، بعد از یک تمرین شدید، تنها چیزی که برای شما باقی می ماند، درد شدید معده و دستگاه گوارش خواهد بود.

  • بتین

نشان داده شده است که، بتین های بی آب برای بهبود قدرت و استقامت عضلانی بسیار موثر هستند. این امر بوسیله ی افزایش هیدراتاسیون و همچنین مقابله با استرس سلول ها انجام می گیرد. استفاده از بتین بی آب بعد از تمرین نه تنها به ریکاوری بدن کمک می کند، بلکه بدن را برای انجام تمرینات سخت تر آماده می کند.

  • آمینو اسیدها

آمینواسیدها برای ریکاوری و رشد ماهیچه ها نقش بسزایی دارند. برای حداکثر بهره وری آن ها، بهتر است بعد از تمرین، به جای استفاده از پروتئین ایزوله ی آب پنیر، از آمینواسیدهای اضافی نیز استفاده کنید، چرا که این عمل ریکاوری را تسهیل می بخشد. توصیه می کنم که از گلوتامین نیز استفاده کنید، زیرا نتایج مثبت آن ثابت شده است. بسیاری از پودرهای پروتئینی بعد از تمرین، تنها شامل BCAA می باشند، که قبل و حین تمرین استفاده می شوند و از ماهیچه منبعی پر انرژی می سازند. با این وجود بعد از تمرین، شما باید از آمینواسیدهای مختلفی برای ریکاوری مناسب بدن استفاده کنید. با استفاده از پروتئین ایزوله ی آب پنیر، دامنه ی وسیعی از آمینواسیدهای ضروری EAAS به بدن می رسد و اگر گلوتامین به آن ها اضافه کنید، ماهیچه ها ابزاری برای ترمیم بافت های تخریب شده و رشد مضاعف خود پیدا خواهند کرد.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۲

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۴دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۹۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۳دیدگاه

ارسال دیدگاه