4 روش که قطعا موجب آسیب به بدن خواهد شد

۴ روش که قطعا موجب آسیب به بدن خواهد شد

اگر شما احساس درد دارید، ممکن است روش تمرین اشتباهی داشته باشید. 4 روش زیر را بررسی کنید
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+
زمان مطالعه: کمتر از 2 دقیقه

اگر شما احساس درد دارید، ممکن است روش تمرین اشتباهی داشته باشید. ۴ روش زیر را بررسی کنید و روش های جلوگیری از آسیب های وارده به بدن خود را فرا گیرید.

  • تمریناتی که مستقیما منجر به درد می شوند.

هر تغییر ناگهانی در انجام تمرینات منجر به صدمه های جدی به مفاصل شما خواهد شد. بنابراین هرگاه احساس درد داشتید باید تمام توجه خود را صرف آن کنید تا بتوانید دلایل به وجود آمدن آن را پیدا کنید و تمرین مناسب تری را جایگزین آن کنید.

به طور کلی کم دیده شده است که دستگاه های مکانیکی باعث ایجاد درد در بدن شوند و می توان گفت که درد های به وجود آمده صرفا به دلیل سیگنال های عصبی است که سعی می کنند از شما محافظت کنند. به منظور غلبه بر درد، اولین قدم این است که با آن رو به رو شوید.

اگر در زمان انجام حرکتی درد را احساس کردید باید الگوی تمرینی خود را تغییر دهید. همان طور که می دانید الگوهای حرکتی انواع مختلفی دارند و می توانید آن ها را امتحان کنید و ببینید کدام یک را می توانید با بهترین کارآرایی و بدون درد انجام دهید. به این روش اعتماد داشته باشید.

  • به طور مستمر وزنه های بیش تری را اضافه کنید.

در موارد بسیاری دیده شده است که افراد قدرت بیشتری با اضافه کردن مداوم وزنه ها به میله وزنه برداری به دست آورده اند. در آن زمان هیچ برنامه ی قدرتی و هوشمندانه ای وجود نداشت، تنها هدف این بود که هر زمان نسبت به قبل قوی تر شوند. اما اکنون این دیدگاه در باشگاه ها عوض شده است. با این حال آن طرز تفکر”من هرروز باید قوی تر از قبل باشم” هنوز هم وجود دارد و به آسانی کنار گذاشته نمی شود. اما تغییرات هوشمندانه ای در افراد نسبت به حرکات و تمرینات ایجاد شده است و در واقع پیچیدگی شماتیک بسیاری در برنامه های تمرینی دیده می شود.

  • عدم توجه به تقارن بدن

یافتن تقارن ایده آل بین قسمت چپ و راست بدن و همچنین قسمت جلویی و پشتی بدن مهم واقع شده و گفته شده است که استانداردهای قابل قبولی در این باره وجود دارد عدم تقارن هم یکی دیگر از آسیب ها است. تقارن های بین جوانب مختلف بدن باید مدنظر گرفته شود. چرا که این کار معمولا آسان و قابل درمان است. چگونه می توان تشخیص داد که بدن ما دارای تقارن است؟ اولین قدم این است که در جلوی آینه بایستد و تقارن خود را بررسی کند یا می توانید از قسمت های مختلف بدن خود عکس بگیرید و یک دید کلی نسبت به آن پیدا کنید.

حرکات اصلاحی برای اعضای نامتقارن بدن

  • تمرینات ماهیچه ی آینه ای (میرر ماسل)

بدون شک همه ما دوست داریم که ماهیچه های آینه ای را پرورش دهیم که این شامل تمرینات سینه ای، دوچرخه سواری و تمرینات ۴ جانبه می باشد. برای اکثر بخش های بدن ما در عمل، این نوع تمرینات موجب بروز آسیب های جدی به عضلات خواهد شد.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۲

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۸دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۳۴دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۲۹دیدگاه

ارسال دیدگاه