مکمل های حاوی ديندوليل متان كاهنده سطوح استروژن

مکمل های حاوی دیندولیل متان

مدتهاست یکی از ستون‌ های اختصاصی هفته‌ ها نامه به معرفی مکمل های جدید و تازه هاي  علم
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+
زمان مطالعه: کمتر از 3 دقیقه

دیندولیل متان

مدتهاست یکی از ستون‌ های اختصاصی هفته‌ ها نامه به معرفی مکمل های جدید و تازه های علم مکمل سازی در دنیا اختصاص داده شده است و در این ستون مکمل های ریز و درشتی همچون ۱-AD ، NOX3انواع افزایندهای تستوسترون کراتین ها اتیل استردار و غیر معرفی شده و در مورد استقبال بسیاری از شما قرار گرفت اما مسئله جالب توجه این بود که هر وقت از یک پروهورمون و یا یک افزاینده تستوسترون همچنین ۱-AD مطلبی ارائه می شد بسیار بیشتر از سایر مکمل ها همچون کراتین ها، آمینوها و غیره مورد استقبال و توجه قرار می‌ گرفت و متاسفانه این مسئله ای است که بسیاری از دوستان ما را به اشتباه می اندازد و فکر می کنند که پروهورمونها و افزاینده های تستوسترون و بالاتر از آن ها استروئیدها معجزه می کنند و دیگر مکمل ها هیچ خاصیتی ندارند و یا اینکه بسیار کم اثرتر از آنها هستند در صورتی که این طرز فکر اشتباه است شما هرگز نخواهید توانست بدون وجود اسیدهای آمینه و پروتئین عضله سازی کنید و یا بدون مصرف کربوهیدرات ها وزن بگیرید شاید مصرف مناسب و بجای یک مکمل BCAA بسیا موثرتر از تزریق آمپول ناندرلون باشد بنابراین به این نکته بایستی توجه خاصی نمایید.

دیندولیل متان چیست ؟

مکمل انتخابی امروز ما مکملی به نام دیندولیل متان مکمل قدرتمند که سبب کاهش سطوح استروژن در بدن می‌شود.

به طور کلی دیندولیل متان ماده شیمیایی است که در سبزیجاتی همچون تره، کلم و شلغم یافت می شود و به نام اختصاری DIM شناخته می شود. بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته مشخص شده است که این ماده سبب فعالیت آنزیمی خواست در بدن می‌شود که متابولیسم استروژن را بهبود می‌بخشد. بدین معنی که باعث افزایش سطوح استروژن خوب ( ۲-هیدروکسی استروژن ) در بدن شده و متابولیسم استروژن بعد (۱۶- هیدروکسی استروژن) را کاهش می دهد بنابراین فواید زیر را به همراه خواهد داشت :

  1. سبب افزایش سطوح تستوسترون در بدن می‌شود بنابراین به یک بدنساز کمک می‌کنند تا سریعتر و بهتر عضله سازی نماید.
  2. و متابولیسم استروژن را در بدن بهبود می‌بخشد و در نتیجه به خصوص در آقایان از تجمع بیش از حد چربی در بافت های عضلانی و احتباس آب جلوگیری می نماید.
  3. و سبب افزایش قدرت چربی سوزی در بدن می‌شود
  4. در بدنسازانی که استرویید مصرف می‌کنند تا حدود بسیار زیادی از عوارض استروژنی ناشی از سوء مصرف استروییدها همچون بزرگ شدن سینه ها و یا عوارض پروستات جلوگیری می نماید.

علاوه بر موارد فوق در آقایان با افزایش سن، متابولیسم استروژن به هم خورده و سبب افزایش سطوح استروژن در بدن می‌شود که DIM با کنترل این مسئله مانع تبدیل استرادیون در بدن می‌شود در نتیجه فعالیت و ترشح تستوسترون افزایش یافته و مانع تحلیل عضلات و قوای جسمانی می‌شود.

دوز مصرفی توصیه شده دیندولیل متان برای خانم ها ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی گرم در روز و دوز مصرفی آقایان ۳۰۰ و ۴۰۰ میلی گرم در روز می باشد و برای کسانی که استرویید مصرف می‌نمایند این دوران را می توانید تا ۵۰۰ میلی گرم نیز افزایش دهند در میان کارخانه های مکمل سازی معروفترین سازنده های آن عبارتند از مکمل گروس پاور شرکت هایر پاور ، مکمل مدلین آنتی-استروژن شرکت مدلین و مکمل آندو تست شرکت S.A.N .

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۴دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه