برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه های بدنسازی

تبلیغات

منو
برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه های بدنسازی

تبلیغات

فهرست مطالب

دیندولیل متان

مدتهاست یکی ازموضوعات اصلی ما معرفی مکمل های جدید و تازه ای بنام دیندولیل متان است. و در این ستون مکمل های ریز و درشتی همچون ۱-AD ،NOX3 انواع فزایندهای تستوسترون کراتین ها اتیل استردار و غیر معرفی شده و در مورد استقبال بسیاری از شما قرار گرفت. اما مسئله جالب توجه این بود که هر وقت از یک پروهورمون و یا یک افزاینده تستوسترون همچنین ۱-AD مطلبی ارائه می شد. بسیار بیشتر از سایر مکمل ها همچون کراتین ها، آمینوها و غیره مورد استقبال و توجه قرار می‌ گرفت.

و متاسفانه این مسئله ای است که بسیاری از دوستان ما را به اشتباه می اندازد و فکر می کنند. که پروهورمونها و افزاینده های تستوسترون و بالاتر از آن ها استروئیدها معجزه می کنند. و دیگر مکمل ها هیچ خاصیتی ندارند و یا اینکه بسیار کم اثرتر از آنها هستند. در صورتی که این طرز فکر اشتباه است. شما هرگز نخواهید توانست بدون وجود اسیدهای آمینه و پروتئین عضله سازی کنید. و یا بدون مصرف کربوهیدرات ها وزن بگیرید. شاید مصرف مناسب و بجای یک مکمل BCAA بسیار موثرتر از تزریق آمپول ناندرلون باشد. بنابراین به این نکته بایستی توجه خاصی نمایید.

دیندولیل متان چیست ؟

مکمل انتخابی امروز ما مکملی به نام دیندولیل متان مکمل قدرتمند که سبب کاهش سطوح استروژن در بدن می‌شود.

به طور کلی دیندولیل متان ماده شیمیایی است. که در سبزیجاتی همچون تره، کلم و شلغم یافت می شود. و به نام اختصاری DIM شناخته می شود. بر اساس تحقیقاتی که صورت گرفته مشخص شده است. که این ماده سبب فعالیت آنزیمی خواست در بدن می‌شود. که متابولیسم استروژن را بهبود می‌بخشد. بدین معنی که باعث افزایش سطوح استروژن خوب (۲-هیدروکسی استروژن) در بدن شده و متابولیسم استروژن بعد (۱۶- هیدروکسی استروژن) را کاهش می دهد.

 فواید دیندولیل متان:

  1. سبب افزایش سطوح تستوسترون در بدن می‌شود. بنابراین به یک بدنساز کمک می‌کنند تا سریعتر و بهتر عضله سازی نماید.
  2. و متابولیسم استروژن را در بدن بهبود می‌بخشد. و در نتیجه به خصوص در آقایان از تجمع بیش از حد چربی در بافت های عضلانی و احتباس آب جلوگیری می نماید.
  3. و سبب افزایش قدرت چربی سوزی در بدن می‌شود.
  4. در بدنسازانی که استرویید مصرف می‌کنند. تا حدود بسیار زیادی از عوارض استروژنی ناشی از سوء مصرف استروییدها همچون بزرگ شدن سینه ها و یا عوارض پروستات جلوگیری می نماید.

علاوه بر موارد فوق در آقایان با افزایش سن، متابولیسم استروژن به هم خورده و سبب افزایش سطوح استروژن در بدن می‌شود. که DIM با کنترل این مسئله مانع تبدیل استرادیون در بدن می‌شود. در نتیجه فعالیت و ترشح تستوسترون افزایش یافته و مانع تحلیل عضلات و قوای جسمانی می‌شود. دوز مصرفی توصیه شده دیندولیل متان برای خانم ها ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی گرم در روز و دوز مصرفی آقایان ۳۰۰ و ۴۰۰ میلی گرم در روز می باشد. و برای کسانی که استرویید مصرف می‌نمایند. این دوران را می توانید تا ۵۰۰ میلی گرم نیز افزایش دهند. در میان کارخانه های مکمل سازی معروفترین سازنده های آن عبارتند از: مکمل گروس پاور شرکت هایر پاور، مکمل مدلین آنتی-استروژن شرکت مدلین و مکمل آندو تست شرکت S.A.N.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

5/5 – (2 امتیاز)
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه

درج آگهی بدنسازی

حداکثر 10 عکس مجاز می باشد