5 روش ساده برای از بین بردن چربی ها

۵ روش ساده برای از بین بردن چربی ها

مطالعات بسیاری نشان داده اند که تغییرات بسیار ساده در کیفیت مواد غذایی مصرفی، بدون در نظر گرفتن

زمانی که صحبت از رژیم غذایی برای از بین بردن چربی ها می شود، روش های مختلفی به ذهن می رسد. در زیر ۵ روش ساده برای از بین بردن چربی ها اورده ایم.

مورد اول: ترکیبات مواد غذایی

مطالعات بسیاری نشان داده اند که تغییرات بسیار ساده در کیفیت مواد غذایی مصرفی، بدون در نظر گرفتن میزان کالری آن ها می تواند برای از بین بردن چربی ها موثر شود. به نظر من، این مورد می تواند بهترین شروع باشد، اما نکته ای که باید در نظر گرفت این است که به مرور زمان سعی کنید که رژیم های غذایی با کالری کمتری را داشته باشید.

مورد دوم: برای مصرف غذا، حتما به مقوله ی زمان بندی دقت کنید.

من در اکثر مواقع حس می کنم که ورزشکاران تناسب اندام الزام خوردن مواد غذایی مختلف را قبل و بعد از تمرین می دانند، اما آن ها نمی دانند که تا چه اندازه مقوله ی زمان بندی نقش بسزایی را در ساختار بدن، کاهش چربی و عضله سازی ایفا می کند.

کربوهیدرات هایی که قبل از تمرین مصرف می شوند، باعث افزایش مقدار گلیکوژن ماهیچه ها می شود، بنابراین شما می توانید مدت زمان طولانی تر و همچنین تمرینات سخت تری را انجام دهید. کاهش میزان گلیکوژن ماهیچه ها، یک عامل کلیدی در تمرینات اشتباه است. بنابراین با استفاده از کربوهیدرات ها قبل از تمرین، می توانید درصدی از مصارف روزانه ی خود را جبران کنید.

مورد سوم: بر خواب خود بیشتر تمرکز کنید.

نه تنها بدن قادر به تولید هورمون های رشد در خواب می شود بلکه در این زمان، بدن قادر خواهد بود که ریکاوری های لازم برای ماهیچه ها را انجام دهد و میزان سوخت و ساز بدن را نیز مدیریت کند. تنها یک شب نخوابیدن یا نداشتن خواب کافی، موجب خواهد شد تا شما را یک قدم به بیماری دیابت نزدیک کند و میزان قند خون را به طور چشمگیری افزایش می دهد.

اهمیت خواب برای بدنسازان

مورد چهارم: حذف مواد غذایی ایموژنیک

جای تعجب است که هنوز در بعضی از گروه های بدنسازی رژیم های غذایی اساسی را حذف می کنند. هدف، کاهش و سوزاندن چربی است بنابراین ما باید از هر ابزار موجود استفاده کنیم و مواد غذایی که باعث تورم شکم می شوند مانند لبنیات، سویا، ذرت و روغن های مختلف را حذف کنیم تا بتوانیم به هدف خود سریع تر دست یابیم.

مورد پنجم: استفاده از مکمل های گوارشی سالم

هر زمانی که من با ورزشکاران در مورد استفاده از مکمل های دستگاه گوارشی صحبت کردم آن ها فکر کردند که من قصد دارم مکمل های پروبیوتیک را پیشنهاد دهم، در حالی که این مکمل ها تنها برای شروع ماجراست نه پایان آن. با گنجاندن غذاهای مناسب در رژیم غذایی خود، که در سلامت روده بسیار مناسب هستند، مانند سرکه (که خود در چربی سوزی نقش بسزایی دارد)، روغن نارگیل، سیر، مغز استخوان و انواع سبزیجات، شما می توانید سلامت دستگاه گوارشی خود را افزایش دهید. رژیم های غذایی سخت و مداوم، باعث ایجاد تنش در روده های شما می شود، که تنش خود موجب کاهش هضم غذا و در نهایت ایجاد اختلال در سیستم متابولیک بدن خواهد شد. کاهش تنش های وارده بر دستگاه گوارش، روش دیگری است که شما به کمک آن می توانید سریع تر به هدف خود، یعنی کاهش چربی برسید.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۱

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر پرورش اندام در رشد قدی
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۷۱دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۴۳دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۴۳دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۴۹۲دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۶۳دیدگاه
تغذیه قبل وبعد تمرین بدنسازی
قبل و بعد از تمرین بدنسازی چه ...
 
۳۵۳دیدگاه

ثبت دیدگاه