چطور میتوانم در مسابقات بدنسازی شرکت کنم؟

چطور میتوانم در مسابقات بدنسازی شرکت کنم؟

بدنسازان جوان بسیاری وجود دارند که قصد دارند تا در اولین رقابت خود شرکت کنند. ان ها می
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+
زمان مطالعه: کمتر از 4 دقیقه

مسابقات بدنسازی

بدنسازان جوان بسیاری وجود دارند که قصد دارند تا در اولین رقابت خود شرکت کنند. ان ها می پرسند چطور میتوانم در مسابقات بدنسازی شرکت کنم؟ اما اکثر آن ها از نعمت یک مشاور حرفه‌ ای بی‌ بهره هستند و همواره با توجه به شرایط روحی خاصی که در این‌ جور مواقع فرد دچار آن می‌ شود نیازمند کمک هستند.

به همین خاطر بر آن شدیم تا در این مقاله به ترجمه راهنمایی‌ های میلوس سارسو، بدنساز حرفه‌ ای IFBB و بهترین مشاور و مربی خصوصی در این زمینه بپردازیم. شاید کمک مختصری به بدنسازان آماتوری شود که به جهت تشویق، دلگرمی و کسب موفقیت در اولین مسابقه به آن نیاز دارند.

سارسو عقیده دارد: مهم‌ترین چیز برای هر بدنساز داشتن حس مشترک رقابت است. حتی وجود این حس در بدنساز از داشتن یک مربی آگاه و فهیم مهم‌ تر است. اکثر مربی‌ هایی که به‌عنوان مشاور برای بدنسازان (آماتور و حرفه‌ ای) کار می‌ کنند، متوجه هستند که وجود این حس در فردی که خواهان شرکت در یک رقابت است تا چه اندازه مهم است و همیشه ایجاد این حس است که باعث می‌شود تا فرد به تلاش دست بزند. به همین جهت یک مربی آگاه تا آنجا که امکان دارد سعی می‌ کنند این حس را در شاگردان خود ایجاد و تا حد امکان تقویت کند.

با ایجاد و تقویت این حس بدنساز مزبور قادر است تا بدون هیچ ترس و واهمه‌ ای خود را برای شرکت در اولین رقابت آماده کنند.

توجه داشته باشید که اولین مسابقه باید تجربه یاد گیری برای تان باشد. جایی که حتی‌ الامکان در آن روی فوایدی که به دست آورده‌ اید متمرکز می‌ شوید و واکنش‌ های بدن تان را در قبال تلاش‌ هایی که انجام داده‌اید به‌ صورت حرفه‌ ای ارزیابی می‌ کنید.

این مسئله مهم‌تر از پیروزی است. در غیر این صورت اگر در رقابت مزبور برنده شدید اما چیزی درباره مواردی که شما را به این نقطه رساندند یاد نگرفته به هیچ عنوان قادر نخواهید بود موفقیت خود را در مسابقات گسترده و حرفه‌ ای‌ تر تضمین کنید.

اولین مورد مهم در رابطه با این حس مشترک در اینجاست که همواره آمادگی کسب‌ شده خود را تا حد ممکن حفظ کنید. به همین منظور همیشه باید از یک برنامه رژیمی و تمرینی بنیادی پیروی کنید (بسیاری از این برنامه‌ ها همواره در هفته‌ نامه البرز به چاپ می‌ رسند) و با موفقیت بتوانید به‌ صورت جزئی مصرف کالریک تان را تقلیل دهید و میزان مصرفی کربوهیدراتی خود را در سطح پایین الی متوسط نگه‌ دارید. سپس با توجه به یک رژیم بدنسازی بنیادی به‌ صورت تدریجی اما همواره چربی بدن خود را کاهش دهید.

به همه موارد یک برنامه بنیادی توجه نشان دهید. حتی به میزان خوابی که در دوران آمادگی قبل از مسابقه دارید باید توجه نشان دهید. مواردی هستند که بار اول قابل‌ توجه به نظر نمی‌ رسد اما ممکن است وقتی به عقب نگاه می‌ کنید، متوجه شوید که در وجود آن ها بوده است.

پس‌ از این موارد یادداشت بردارید تا در مسابقات بدنسازی در رعایت آن ها بکوشید. تا می‌ توانید به مطالعه بپردازید و دائم مراحل آمادگی قبل از مسابقه را مرور کنید تا با قیاس آن ها با آنچه انجام می‌ دهید، به‌ تدریج به یک بینش کامل در این زمینه برسید. این‌ ها مواردی هستند که به‌ منظور کسب موفقیت‌ های آتی باید در دفعات بعد از انجام آن ها بپردازید و به هیچ عنوان آن ها را از قلم نیندازید.

هرگز در رابطه با آنچه که از دست داده‌ اید، متأسف نباشید. سعی کنید با یک تمرکز دقیق روی مواردی که باعث زیانتان شده‌ اند به رفع مسائل پیش‌ آمده بپردازید. وضعیت‌های بد را قبول کنید مواردی که باعث ایجاد آن ها شدند را ارزیابی کنید و با تفکر عمیق از آن ها درس بگیرید.

اگر در روز مسابقه بدن تان آب‌ دار است یا اینکه به آن عضلاتی که خواهان بودی دست نیافتید، زیاد نگران نباشید. همه‌ چیز را پس نزنید به‌ پیش بروید و به نمایش بپردازید. بدین‌ صورت است که به‌ تدریج دانش خود می‌ افزاید، دانشی که به جهت کسب موفقیت‌ های آتی بسیار به کار می‌ آید و شما را مسلماً به اوج موفقیت می‌ رساند.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۷دیدگاه

ارسال دیدگاه