تمرین بدنسازی

تمرین عضلات جلو بازو

عضلات جلو بازو از عضلات کوچک بدن می باشند که از سه بخش داخلی، میانی و بیرونی تشکیل
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+
زمان مطالعه: کمتر از 2 دقیقه

تمرین بدنسازی بر روی عضلات جلو بازو

عضلات جلو بازو از عضلات کوچک بدن می باشند که از سه بخش داخلی، میانی و بیرونی تشکیل شده است. عضلات بدن پس از هر جلسه تمرین حداقل ۷۲ ساعت زمان برای ریکاوری احتیاج دارد. مگر در شرایط خاص که عضلات بدن با هم تناسب نداشته باشند که در آن زمان می توان به صورت مقطعی هر ۴۸ ساعت یک بار روی عضلات ضعیف کار کرد. در زیر ۴ حرکت برای تقویت این عضلات به شما پیشنهاد می کنیم. قبل از تمرین، بدن و مفصل آرنج را به حدی گرم نمایید تا ضریب آسیب دیدگی به حداقل برسد برای گرم کردن می توانید از حرکت جلو بازو کشش، ایستاده با وزنه سبک بهره ببرید.

جلو بازو، ایستاده با هالتر

این حرکت یکی از بهترین حرکات جهت افزایش حجم عضلات جلو بازو می باشد این حرکت را می توانید در سه ست ۱۰ الی ۸ تکرار به صورت پیرامید انجام دهید. در این حرکت اگر دست ها به اندازه عرض شانه باز باشد فشار به سه بخش عضلات جلو بازو وارد می شود و اگر دست ها جمع تر از عرض شانه باشد فشار به قسمت بیرونی عضلات جلو بازو بیشتر می شود. اگر باز تر از عرض شانه باشد فشار به قسمت داخل عضلات جلو بازو بیشتر می شود دقت داشته باشید در انجام این حرکت کمر شما صاف و بدون حرکت باشد و بستن کمربند الزامی می باشد.

بهترین روش برای افزایش حجم جلوبازو با ۷ روش

جلو بازو دمبل چکشی روی میز لاری

این حرکت برای افرادی که در قسمت پایین عضله جلو بازو ضعف دارند فوق العاده مؤثر می باشد و علاوه بر تقویت قسمت پایینی این عضله برای تقویت قسمت بیرونی عضلات جلو بازو نیز مفید می باشد. این حرکت را می توانید در سه ست ۱۰ تکرار انجام دهید. در قسمت پایین رفتن دست که قسمت منفی حرکت می باشد آرنج شما بایستی کاملاً صاف باشد توجه داشته باشید میزان وزنه بیش از توان عضله شما نباشد که در این زمان آرنج های شما به شدت تهدید می شوند در این حرکت سعی نمایید از آرنج بند استفاده کنید تا آرنج ها در مقابل آسیب دیدگی حمایت شوند.

جلو بازو دمبل جفت

این حرکت برای تقویت سه بخش عضله جلو بازو مفید می باشد. در این حرکت بایستی دامنه حرکت شما کامل باشد. این حرکت را در سه ست ۱۰ الی ۶ تکرار به صورت پیرامید انجام دهید. ترجیحاً این حرکت را در حالت نشسته و بدون این که کمر به سمت عقب یا جلو حرکت نماید انجام دهید و فقط آرنج شما باز و بسته شود.

جلو بازو لاری هالتر با میله خمیده

با این حرکت تارچه های عضلات شما به شدت تحت فشار قرار می گیرند و به دنبال آن درد و سوزش فراوانی در این عضلات حس می نمایید که نشان از یک تمرین خوب و مؤثر می باشد. در انجام این حرکت بایستی در انتخاب میزان وزنه دقت نمایید که آرنج ها تهدید نشوند و همچنین از آرنج بند استفاده نمایید این حرکت را سه ست ۱۰ الی ۶ تکرار به صورت پیرامید انجام دهید. توجه داشته باشید شدت تمرینات شما در حد و توان عضلاتتان باشد تا ضریب آسیب دیدگی به حداقل برسد. در انجام تمامی حرکات فوق زمانی که فشار پشت وزنه است و نفس را تخلیه نمایید و در زمان برگشت نفس بگیرید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۸دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۳۲دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۲۹دیدگاه

ارسال دیدگاه