فهرست مطالب

مدیریت باشگاه

به عنوان یک مدیریت باشگاه قابل، باید و نبایدهایی وجود دارد که اجتناب ناپذیر هستند و همیشه رعایت آن ها ضروری است. همانقدر که کارهایی برای انجام ضرورت دارید تا باشگاه شما پر رونق باشد نبایدهایی هم هست که ملزم به رعایت آن ها هستید. در این مقاله به بررسی ۷ باید باشگاه داری می پردازیم:

۱- کارهای ضروری تان را اولویت بندی کنید.

آیا اقدامی برای کسب و کارتان در نظر دارید که مدتی است فکر شما را به خود مشغول کرده است و دغدغه ذهنی شما شده؟ اما برای انجام آن پیش خودتان بهانه های مختلفی می آورید، فکر می کنید زمان آن نرسیده که این کار ضروری را انجام دهید و از بهانه تراشی دست بردارید؟

اما قبل از اینکه روی این کار متمرکز شوید برآورد نهایی را انجام دهید که آیا این کار به رونق کار باشگاه شما کمک می کند و انجام دادنش ضروری است یا خیر. اگر به این نتیجه رسیدید که ضروری است راههایی که ممکن است بتوانید این کار را از راه آسان تری انجام دهید را بررسی کنید و دست به کار شوید.

۲- به مسئول دفترتان وظایفی را واگذار کنید.

شما به عنوان مدیریت باشگاه باید فکری آزادتر داشته باشید تا به کارهایی که کسی غیر از خود شما نمی تواند انجام دهید رسیدگی کنید. بنابراین مسئول دفترتان گزینه مناسبی است که تنظیم ملاقات ها و جلسات کاری، بخش مشتری فروش محصولات ورزشی باشگاهتان، پیگیری پیشنهادات و نظم دادن به مدارک مشتریان و باشگاه را به او بسپارید و در صورتی که برای امور مالی حسابدار استخدام نکرده اید کارهایی مثل حقوق کارمندانتان را هم به او واگذار کنید.

۳- وقت شما گرانبهاست.

افقی که برای باشگاه خود در نظر گرفته اید قطعا افق طلایی و زیبایی است. پس وقت شما ارزشمند است و فقط برای کارهایی باید صرف شود که شما را یک قدم به هدف تجاری خودتان نزدیکتر کند. بنابراین فقط در جلساتی شرکت کنید که ضروری هستند و برای شما سوء و نتیجه ای به همراه دارد.

۴- وقت کافی برای کارمندانتان صرف کنید.

شاید به عنوان مدیریت مشغله کاری به شما این فرصت را ندهد تا به اهداف گروهی با کارمندانتان رسیدگی کنید اما به این نکته توجه کنید تا زمانی که وقت نگذارید و به بررسی کارهایی که قبلا تعیین کرده اید که با کارمندانتان انجام دهید تا به هدف مشترک برسید راه به جایی نخواهید برد و کارمند شما نمی داند که دقیقا کار را به چه روال باید انجام دهد. حتی اگر هم مشغول پروژه تیمی باشد نمی داند در صورتی که به مشکلی برخورد، چگونه آن را حل کند. چرا که فقط شما هستید که از جزئیات طرح تیمی خبر دارید و می توانید مشکلات کارمندان را حل کنید.

پس برای آن ها و پیشبرد کارهای تیمی باشگاهتان زمان صرف کنید. ساده ترین راه حل این است که در طول روز یا هفته ساعاتی را مشخص کنید تا کارمندان به شما مراجعه کنند و حرف ها و مشکلاتشان را مطرح کنند.

با این اقدام به دو هدف می رسید. اول اینکه مشکلات و روند کار گروهی را متوجه می شوید و دوم اینکه با خیال راحت به سایر مسائل می پردازید. و دغدغه وقت صرف نکردن برای کار تیمی شما را درگیر خود نخواهد کرد.

۵- سعی کنید برخورد محترمانه داشته باشید.

این باور غلط را در ذهن خودتان تصحیح کنید که هر چقدر مهربان تر و خوش رفتارتر باشید کارمندان کار را بهتر انجام می دهید، می توانید مهربان و خوش رفتار باشید اما شما مدیر هستید و در برخی موارد باید تصمیمات مهمی در مورد برخی کارمندان و اعضاء بگیرید. سعی کنید متعادل رفتار کنید تا کارها بهتر و سریع تر بیش برود.

۶- با قدرت اهدافتان را تعیین کنید و برای تیمتان توضیح دهید.

کارمندان برای انجام کارها باید هدف معینی داشته باشند وگرنه وقت کاری خود را به بطالت می گذرانند. بنابراین دلیل و اهداف را برای آن ها تشریح کنید و حتما اولویت کاری را برای آن ها توضیح دهید و آن ها را با اهداف خود همسو کنید.

۷- در استخدام افراد باهوش باشید.

زمان هایی در سال کاری وجود دارد که حجم کاری خیلی زیاد می شوید و شما را به این نتیجه می رساند که نیروی انسانی خود را افزایش دهید اما حجم کاری نباید موجب استخدام شتابزده افراد شود. در استخدام از افراد کارآمد، با صلاحیت کافی، سرعت عمل بالا استفاده کنید تا روند کاری شما سرعت و کیفیت بیشتری پیدا کند. افرادی را استخدام کنید که نیاز به آموزش نداشته باشند و باعث هدر رفتن وقت و هزینه برای باشگاهتان نشوند و وجود آن ها باعث تاثیر مثبت روی کارمندان دیگر شود نه بالعکس.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۱۶

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه