بهترین شیوه اجرای جلو بازو هالتر

بهترین شیوه اجرای جلو بازو هالتر

کدام یک از این دو حرکت برای رشد عضلات بازو بهترند: «جلو بازو هالتر دست باز» یا« جلو
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

جلو بازو هالتر : دست ها باز باشد بهتر است یا جمع؟

کدام یک از این دو حرکت برای رشد عضلات بازو بهترند: «جلو بازو هالتر دست باز» یا « جلو بازو هالتر دست جمع»؟ برای پاسخ مناسب به این سؤال بهتر است ابتدا این دو نوع متفاوت اجرا را با هم مقایسه کنیم؛ جلو بازو هالتر با فاصله کم بین دست ها، سربلند دو سر بازو را بیشتر تحت فشار قرار می دهد، یعنی همان بخشی که ایجاد کننده پیک جلو بازو است.

از سوی دیگر استفاده از فاصله بیشتر بین دست ها در حرکت جلو بازو، هالتر، امکان استفاده از وزنه های بیشتر و اعمال فشار بیشتر بر سر داخلی دو سر بازو را فراهم می کند. عضلات جلو بازو از دو سر تشکیل شده که از دو نقطه مجزا در استخوان کتف شروع می شود، ولی در نهایت با یک تاندون مشترک به مفصل آرنج اتصال می یابد. هر چند کار مجزا روی این دو سر غیر ممکن است ولی می توانید با استفاده از تغییر فرم اجرای حرکات از جمله تغییر فاصله بین دست ها، فشار بیشتری را به هر یک از سرهای مورد نظر اعمال کنید.

  • وقتی هالتر را با فاصله حدود عرض شانه بین دست ها می گیرید، بازوها در حالتی قرار می گیرد که حالت طبیعی آناتومی بدن است، یعنی مستقیم به سمت پایین بدون چرخش به طرفین.
  • وقتی هالتر را با فاصله بیش از عرض شانه بگیرید، دست ها از مفصل شانه کمی به سمت بیرون می چرخند که به عنوان چرخش خارجی شناخته می شود. هر چه فاصله دست ها از هم بیشتر باشد، چرخش خارجی بیشتر خواهد بود و سر داخلی (کوتاه دو سر) بیشتر در حرکت درگیر می شود. ضمن اینکه این نوع گرفتن کمی در مسیر حرکت هالتر را کوتاه تر کرده و به شما امکان می دهد از وزنه های کمی بیشتر استفاده کنید.
  • وقتی فاصله دست ها نسبت به هم کمتر از عرض شانه باشد، بازوها به سمت داخل می چرخند،که به عنوان چرخش داخلی نامیده می شود. هرچه فاصله دست ها کمتر باشد، چرخش داخلی بیشتر خواهد بود و سر خارجی (بلند) دو سر بیشتر درگیر می شود، که بخش اصلی از پیک بازو به دلیل همین سر از عضله است.

در نهایت می توان پیروز نهایی این مقایسه را اجرای حرکت با فاصله کم بین دست ها به حساب آورد. به این دلیل که اغلب افراد می خواهند پیک بزرگتری در جلو بازوهای خود داشته باشند و سربلند دو سر بخش مهمی از سایز جلو بازو را تشکیل می دهد، بهترین انتخاب تمرکز بیشتر روی اجرای حرکت جلو بازو هالتر با فاصله کم بین دست ها است، یعنی گرفتن میله با فاصله کمتر از عرض شانه بین دست ها با این وجود بهترین راه برای ساختن حجمی متناسب در کل بازوها تغییر متناوب شیوه قرار دادن دست ها روی میله هالتر است، بین گرفتن با فاصله کم، گرفتن با فاصله متوسط و گرفتن با فاصله بیش از عرض شانه. در حالی که فاصله کمتر بین دست ها برای تمرکز روی سربلند دو سر بازو برای توسعه بیشتر پیک بازو بهتر است، فاصله استاندارد بین دست ها روی هر دو سر بازو برای توسعه بیشتر پیک جلو بازو بهتر است، فاصله استاندارد بین دست ها روی هر دو سر بازو فشار می آورد و فاصله زیاد بین دست ها نه تنها بهترین فشار را روی سر کوتاه جلو بازو اعمال می کند، بلکه به شما امکان می دهد تا از وزنه کمی بیشتر برای افزایش بار کاری روی جلو بازو استفاده کنید.

*

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۶دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۹۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه