مربیگری بدنسازی

راهنمای آموزش مربیگری بدنسازی

با توجه به سوالات متنوعی که در مورد آموزش و محل آموزش ابتدایی مربیگری بدنسازی از ما میپرسند

با توجه به سوالات متنوعی که در مورد چگونگی یادگیری و آموزش ابتدایی و انلاین مربیگری بدنسازی از ما میپرسند لازم دانستیم که به سوالات متداول این موضوع پاسخ دهیم.

 • آیا مربیگری بدنسازی شغل آینده داری هست؟

بله با توجه  به شناخت گسترده مردم از این ورزش و تنها راه جبران بی تحرکی در زندگی ماشینی و چاقی بیش از ۵۰ درصد جامعه در عصر حاضر به نظر میرسد روز به روز افراد زیادی در این رشته شاغل خواهند شدوسرمایه گذاریهای کلانی دراین رشته میشود وکم کم بدنسازی یک صنعت کامل شده است.

 • چه تضمینی وجود دارد درآمد خوبی داشته باشم؟

تضمین بازار این ورزش به دلایل گفته شده خود بخود  وجود دارد ولی تضمین درآمد شما به فعالیت و استعداد فردی خودتان بستگی دارد مثل هرشغل دیگری باید فعال وباهوش باشید تا موفق شوید.

 • چه اقداماتی اولیه ای برای تبدیل شدن به یک مربی بدنسازی باید انجام دهم؟

شما باید اطلاعات اولیه ای در مورد ورزش بدنسازی حرکات آن تغذیه مکمل ها و سیستم های تمرینی آن داشته باشید و حداقل یک سال دریک باشگاه تمرین کارآموزی کنید اگر سابقه ورزش بدنسازی دارید سه ماه کار آموزی مربیگری زیر نظر یک مربی با سابقه ورسمی برای آماده شدن کافیست البته استعداد فراگیری افراد متفاوت است.

 • آیا نیازی به مجوز کار در این رشته ضروری است؟

بله شما پس از یادگیری عملی و تئوری موارد ذکر شده بالا باید کارت مربیگری درجه سه بدنسازی از فدراسیون بدنسازی دریافت نمایید که در این سایت مفصل در مورد آن توضیح داده ایم.

 • برای این که مربی موفقی شوم چه مواردی را باید یاد بگیرم؟

اطلاعات کامل در مورد حرکات و تغذیه، اطلاعات کامل در بازاریابی و تبلیغات، اطلاعات کامل در مورد روان شناسی و روابط عمومی با افراد و مطالعه یک کتاب در ماه در موارد ذکر شده و عمل کردن به آن شما را یک مربی موفق پولساز مبدل خواهد کرد.

 • آیا می توانم آموزش خصوصی بدهم و برنامه نویسی هم انجام دهم؟

بله در یک سال کار آموزی در یک باشگاه با کلیات این کار آشنا خواهید شد و بعد ار دریافت کارت مربیگری اصول آن را یاد می گیرید و با دقت و تجربه می توانید مربی خصوصی شوید و از برنامه نویسی هم کسب درآمد کنید.

 • آیا با کارت مربیگری میتوانم در منزل خود یا منزل ورزشکار، شاگرد خصوصی بگیرم؟

شما با دریافت کارت مربیگری برای کار در باشگاه بدنسازی مجوز دارید ولی در منزل خود و یا دیگران خیر تمرین در منزل با ورزشکار در قوانین تعریف نشده ولی عرفا در حال حاضر قانون ایرادی به این موضوع نمی گیرد مگر در مواردی که شکایتی مطرح شود و البته آموزش مرد به زن و یا زن به مرد خلاف عرف و قانون رایج است.

روش دریافت کارت مربیگری

 • آیا مکان و یا مرکزی هست که قبل از دریافت کارت مربیگری به من آموزش های لازم را بدهد؟

 بله ما در این سایت قسمتی را به آموزش مربیگری بدنسازی اختصاص دادیم که از علم روز این رشته ورزشی استفاده کرده ایم که بعضا از تجربه ۲۰ساله و از ترجمه مقالات و مجلات بروز خارجی استفاده مینماییم.

 • آیا نیاز هست بعد از دریافت کارت مربیگری اطلاعات بیشتری داشته باشیم و یا همان اطلاعات قبل از کلاس و یا خود کلاس مربیگری کافی است؟

حتما شما مثل هر رشته و شغل نیاز دارید برای نتیجه گیری بهتر و مطمئن تر از اطلاعات به روز بدنسازی، آموزش بدنسازی، جذب و حفظ مشتریان خود و علوم وابسته دیگر اطلاعات کافی داشته باشید که در هر سطحی باشید برای شما اطلاعات کافی آماده نموده ایم.

 • آیا این شغل بیمه تامین اجتماعی دارد؟

به صورت مستقیم خیر ولی شما میتوانید با توجه به قانون مشاغل آزاد بیمه خود اشتغالی تامین اجتماعی داشته باشیدتا بعد از ۳۰سال بازنشسته شوید البته باشگاهای که کارمیکنید هم میتوانند شمارا بیمه نمایند .

 • کلا درآمد مربیان بدنسازی چقدر است چطور حساب میشود؟

در مقاله ای کامل به این سوال پاسخ داده ایم مطالعه کنید.

حقوق مربیان بدنسازی

 • آیا میشود فقط این شغل را داشت و تمرین نکنیم؟

بله امکان دارد ولی ورزشکاران علاقه مندند با مربی فعال و خوش فرم کار کنند و اصولا با او انگیزه ورزش میگیرند.

 • چطوری شاگردان خود را افزایش دهم؟

راه های مختلف تبلیغات و جذب شاگرد هستند که شما باید به بخش ویژه آموزش مربی این سایت مراجعه کنید و آن اطلاعات را دریافت کنید.

 

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا با جواب آن به متن بالا اضافه کنیم.

نویسنده: اصغرمرادی

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر پرورش اندام در رشد قدی
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۶۱دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۲۹دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۱۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۴۹۲دیدگاه
تغذیه قبل وبعد تمرین بدنسازی
قبل و بعد از تمرین بدنسازی چه ...
 
۳۴۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۴۰دیدگاه

ثبت دیدگاه

8 دیدگاه در مورد “راهنمای آموزش مربیگری بدنسازی