سیستم های تمرینی جو ویدر

سیستم های تمرینی جو ویدر

یکی دیگر از سیستم های تمرینی جو ویدر که شاید برای بسیاری، انجام آن با شک و تردید
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+
زمان مطالعه: کمتر از 3 دقیقه

سیستم های تمرینی جو

یکی دیگر از سیستم های تمرینی جو ویدر که شاید برای بسیاری، انجام آن با شک و تردید همراه باشد سیستم سوزش است شاید بخاطر این که در این سیستم، حرکات درست مختلف، به طور کامل انجام نمی پذیرد. اندکی از لحاظ روانی بر روی بدنسازان اثر می گذارد و بدنساز این سوال را در ذهن خود تکرار می کند که آیا با انجام این حرکات با دامنه بسیار محدود می تواند عضلات را فراتر از حد خستگی برساند یا خیر؟!

شما در اجرای بسیاری از سیستم های تمرینی جو ویدر همچون سیستم کمکی نیاز به یک یار تمرینی دارید تا بتوانید چند تکرار آخر را به کمک او انجام دهید همچنین در سیستم های نزولی، کاهنده یا دراپ ست ها نیاز به یک بار تمرینی دارید تا بتوانید چند تکرار آخر را به کمک او انجام دهید. همچنین در سیستم نزولی، کاهنده یا دراپ ست ها نیاز به دو یار تمرینی دارید تا وزنه های مشخصی را از دو طرف هالتر به سرعت کم کنند اما در سیستم سوزش نیاز به هیچکس نیست و خودتان به راحتی می توانید این سیستم را انجام دهید. اصول اجرای سیستم سوزش بدین صورت است که شما یکسری تکرارهای سریع، کوتاه و یا دامنه حرکتی محدود را درست پس از اجرای تکرارهای اصلی که با دامنه کوتاه و با دامنه حرکتی محدود را درست پس از اجرای تکرارهای اصلی که با دامنه کامل انجام گرفته است اجرا می نمایید.

برای مثال در اجرای حرکت ساق پا ایستاده، ابتدا وزنه ای را انتخاب می کنیم که تنها بتوانید با این وزنه ۱۲ تکرار انجام دهید. پس از انجام این ۱۲ تکرار و هنگامی که عضله شما تا سر حد نا توانی رسید تکرارهای سوزشی را بدین صورت آغاز می کنید که تنها در پایین ترین نقطه حرکتی بین ۸ تا ۱۲ تکرار را با سرعت و با دامنه حرکتی ۵ تا ۷ سانتیمتر انجام می دهید. (لازم نیست دامنه حرکتی خود را کامل کنید) به نحوی که پس از اجرای ایت تکرارهای سوزشی در عضلات ساق پای خود سوزش شدیدی را حس می کنید که این سوزش شدید نشان دهنده اجرای صحیح سیستم می باشد. مثالی دیگر از این سیستم برای حرکت جلو بازو و لاری است. فرض می کنیم تعداد تکرارهای تعیین شده برای حرکت جلو بازو و لاری با هالتر شما ۸ تکرار باشد. ابتدا وزنه ای را ا انتخاب می کنید که تنها بتوانید ۸ تکرار را انجام دهید پس از اجرای این ۸ تکرار در پایین ترین نقطه حرکت شما ۸ تا ۱۲ تکرار را با سرعت و با دامنه بسیار محدود انجام می دهید. بدین معنی که لازم نیست عضلات خود را کاملاً منقبض نمایید، بلکه کافی است ۱۰ تا ۱۵ سانتیمتر هالتر را با سرعت بالا بیاورید و مجدداً حرکت خود را تکرار نمایید تا ۸ تا ۱۲ تکرار محدود شد و شما نتوانستید بیش از ۱۲ تکرار انجام دهید مطمئن باشید که حرکت خود را به بهترین صورت ممکن انجام داده اید و عضلات خود را تسلیم کرده اید. اما اگر توانستید بیش از ۱۲ تکرار اضافی را در سیستم سوزش انجام دهید مطمئن باشید که نتوانسته اید حداکثر فشار لازم را جهت تسلیم عضلات به آن ها وارد کنید و می بایستی از وزنه سنگین تر و با تمرکز بیشتر در تکرارهای اصلی استفاده کنید.

سیستم های تمرینی جو ویدر : سیستم سوزش

از طرف دیگر در سیستم سوزش می توانید این تکرارهای سریع با دامنه محدود را در نقطه پیک عضلاتتان و جایی که حداثر انقباض را دارید انجام دهید. برای مثال در همین حرکت جلو بازو و لاری با هالتر پس از انجام ۸ تکرار اصلی می توانید ۸ تا ۱۲ تکرار سوزشی پس از آن را در بالاترین نقطه حرکت و جایی که حداکثر انقباض عضلاتی را دارید انجام دهید و دستان خود را از نقطه پیک عضله حداکثر تا ۲۰ سانتیمتر پایین بیاورید. سیستم سوزش علاوه بر این که برنامه تمرینی شما را از حالت یکنواختی و روزمرگی در می آورد، بلکه سیستم مناسبی است برای شوک دادن به عضلاتی که به دلایل مختلف به تمرینات پاسخ نمی دهند و یا بر اثر اجرای حرکات اشتباه ورزشکار به طور ناقص رشد کرده اند. مثلاً برای کسانی که عضله دو سر (جلو بازو) آنها در نزدیکی مفصل آرنج رشد نکرده و پس از فیگور جلو بازو مشخص می شود که این ناحیه بسیار خالی است. برای پر کردن این عیب می توانند از سیستم سوزش و یا یک سیستم دیگر ویدر تحت عنوان سیستم تکرارهای ناقص استفاده کرده و این نقص عضله را در ناحیه جلو بازو و برطرف نمایند.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۹۲دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۵دیدگاه

ارسال دیدگاه