گفت­گو  صاحب الزمانی جوان پرتلاش پرورش اندام

گفت­گو  صاحب الزمانی جوان پرتلاش پرورش اندام

همه خواسته علیرضا صاحب­ الزمانی این است که مربیان و تلاشگران ورزش پرطرفدار پرورش­اندام به حق واقعی خود
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

 صاحب الزمانی هیچکس در تهران تلاش­ های ما را نمی­ بیند !

همه خواسته علیرضا صاحب­ الزمانی این است که مربیان و تلاش گران ورزش پرطرفدار پرورش ­اندام به حق واقعی خود برسند. او می­ گوید: چرا باید در پایان هر مسابقه و درست زمانی که دیگر هیچکس در سالن مسابقات نیست از تیم­ های برتر، مربیان و مدیران آن ها تجلیل شود و با این کار اشتباه ارزش کار آن ها کوچک شمرده شود. صاحب­ الزمانی به تازگی مسئولان هیأت بدنسازی و پرورش ­اندام تهران را تهدید کرده است که چنانچه در مسابقات ۴ اسفند این خواسته او انجام نشود، علیرغم میل باطنی­ اش کاری را خواهد کرد که باعث غافلگیری خیلی ­ها خواهد شد.

 • اقای صاحب الزمانی برای چندمین سال است که در مسابقات قهرمانی تهران با تیم لاماسیا حاضر می­ شوید؟

برای دوازدهمین سال است که در مسابقات پرورش ­اندام، بادی­ کلاسیک و فیزیک قهرمانی استان تهران حاضر می­ شویم و طی این سال ها هم تجربیات بسیار گرانبهایی را به دست آورده­ ایم.


 • تنها در مسابقات قهرمانی تهران شرکت می­ کنید؟

نه، در مسابقات حوزه ­ها نیز تیم­ های ما حضور قدرتمندی دارند که بهترین ­های آن ها در قالب یک تیم در مسابقات قهرمانی تهران شرکت می­ کنند.


 • چرا که در مسابقات قهرمانی باشگاه­ های کشور نیستید؟

 صاحب الزمانی :  ببینید واقعیتی را باید به شما بگویم که این واقعیت ممکن است برای برخی­ ها تلخ باشد و ما از هر نظر آمادگی حضور در مسابقات قهرمانی کشور را داریم، اما مسئولان و تصمیم­ گیرندگان هیأت استان تهران چنین اجازه­ ای را به ما نمی­ دهند.


 • تصمیم خطرناکی که می­ گویند شما اتخاذ کرده ­اید،چیست؟

ما با صراحت اعلام کرده­ ایم که چنانچه به خواسته ما در مسابقات ۴ اسفند ماه قهرمانی تهران توجه نداشته باشند، ما به جای تهران، از یک استان دیگر در رقابت­ های قهرمانی کشور حاضر خواهیم شد.


 • مگر خواسته شما چیست؟

ببینید، متأسفانه سال هاست که در پایان مسابقات مختلف و وقتی که دیگر هیچکس در سالن مسابقات نیست از تیم­ های برتر و مربیان آن ها تقدیر می­ شود که این مسأله به هیچ­ وجه ارزشمند و توجیه پذیر نیست.

ما می­ گوییم همین کار را به جای این که در پایان کار انجام دهید، در پایان هر رشته انجام دهید تا انگیزه مربیان و مدیران باشگاه ­ها صد چندان شود.


 • فکر می­ کنید چرا این اتفاق نمی­ افتد؟

راستش من هم نمی ­دانم. دوستان در طول مسابقات آنقدر مراسم تقدیر و تجلیل از افراد مختلف دارند که دیگر به اصل کاری­ ها نمی رسند. ما در هر مسابقه میلیون­ ها پول هزینه می­ کنیم. وقت می­ گذاریم و تلاش­ های طاقت فرسایی را انجام می­ دهیم که متأسفانه هیچکس آن ها را نمی­ بیند و یا این که نمی­ خواهد که ببیند.


 • چرا این خواسته به حق خود را به مسئولان هیأت تهران نگفته ­اید؟

 صاحب الزمانی : باور کنید بیش از ۱۰ بار تا به امروز این موضوع را به مسئولان هیأت تهران گفته ­ایم، اما نمی ­دانم چه دلیلی دارد که آن ها ترتیب اثر نمی ­دهند. اما امسال شرایط ما با همیشه فرق می­ کند، امسال چنانچه حرف ما شنیده نشود، ما این حق را برای خود قائل هستیم که از استان­ های دیگر در مسابقات قهرمانی کشور حاضر شویم.


 • کادر مربیان تیم شما را چه کسانی تشکیل داده ­اند؟

امسال لاماسیا این افتخار را دارد، که هدایت تیم­ های آن را مربیان با ارزشی چون یوسف کریمی، محمود ساوالان، محمود لاله­ گون و سید احمد حسینی بر عهده داشته باشند.


 • با تیم­ های کامل در رقابت­ های ۴ اسفند حاضر خواهید شد؟

بله، ما با بیش از ۶۰ ورزشکار و در قالب تیم­ هایی کامل و قدرتمند در رقابت های قهرمانی استان تهران حاضر خواهیم بود.


 • عملکرد تیم­ های شما در سال ۹۵ چگونه بود؟

خوشبختانه در مسابقات بهمن ماه سال گذشته ورزشکاران تیم لاماسیا در ۳ رشته بادی­ کلاسیک، پرورش ­اندام و فیزیک با اقتدار قهرمان رقابت­ های تیمی شدند.


 • مربیان شما در بین مربیان تیم­ های منتخب تهران چه جایگاهی دارند؟

 صاحب الزمانی : متأسفانه این همان انتقادی است که من همواره از مدیران هیأت تهران داشته و دارم. باید بگویم که انتخاب مربیان تیم ­های منتخب تهران بر اساس رابطه صورت می­ پذیرد و نه ضابطه­ ای. ما در تیم ملی که عصاره پرورش ­اندام ایران است تعدادی کمتر از انگشتان یک دست مربی داریم، حالا چگونه کادر فنی تیم تهران را بالغ بر ۹ نفر تشکیل می ­دهند که از دست همان سوالاتی است که باید از مسئولان هیأت تهران بپرسید.


 • در استان­ ها نیز شما فعالیت دارید؟

بله. ما در استان ­های البرز، کرمانشاه،شیراز، مازندران و … نیز فعالیت ­های خوبی داریم و همواره تیم های ما در آن استان ­ها در زمره تیم ­های مدعی هستند.


 • برای حضور در رقابت­ های این چنینی چقدر هزینه می­ کنید؟

ببینید، خیلی از تیم­ ها آمده ­اند و یک سال هزینه کرده ­اند و بعد رفته ­اند، اما ما در تمامی ادوار گذشته در مسابقات حضور پر رنگی داشته ­ایم و در هر دوره حضور هم چیزی بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان هزینه می­ کنیم، اما این کارها هیچگاه با تشویق مسئولان همراه نبوده است. البته این را هم باید بگویم که دیگر ما به این نوع برخوردها عادت کرده ­ایم. باور کنید گاهی از اوقات ما برای حضور در سالن­ های برگزاری مسابقات هم با مشکل مواجه هستیم و نا مهربانی­­ های بسیاری را از سوی مسئولان برگزار کننده مسابقات تحمل می­ کنیم، اما به دلیل هدف مقدسی که داریم همه این نا مهربانی­ ها را به جان خریده و تحمل می­ کنیم.


 • نفرات برتر تیم­ های لاماسیا به چه مسابقاتی اعزام خواهند شد؟

 صاحب الزمانی :  ببینید برای تشکیلات ما حضور در مسابقات قهرمانی استان تهران در حقیقت یک صحنه انتخابات است، چرا که ما نفرات برتر خود در آن رقابت­ ها را طی ۲ ماه آینده به رقابت­ های فجیره امارات خواهیم فرستاد. مسابقاتی که طی روزهای ۲۸ لغایت ۳۰ فروردین ماه در فجیره امارات برگزار خواهد شد و برای حضور پر رنگ در آن مسابقات هم، هماهنگی ­های لازم را در امارات انجام داده ­ایم.


 • پیشنهادی برای مسئولان هیأت تهران دارید؟

 صاحب الزمانی :  اجازه بدهید من به جای پیشنهاد از عملکرد آن ها انتقاد کنم. چرا که مربیان تیم­ های تهران بدون هیچ کارنامه ای و بر اساس رابطه انتخاب می شوند و تهرانی ­ها برای این که دل کسی را نشکنند به هر کسی که می ­رسند سلامی کرده و از آن ها می­ خواهند که تیم هایشان را همراهی کنند.


 • نگاه شما به بدنسازان، چگونه نگاهی است؟

من اعتقاد داشته و دارم که بدنسازان در مقایسه با ورزشکاران سایر رشته­ های ورزشی ورزشکاران کم توقعی هستند که همواره برای کار خود نیز ارزش خاصی قائل هستند. باور کنید همه انتظار ورزشکاران ما در حد یک قدرشناسی مختصر، داشتن البسه متحدالشکل و انعکاس خوب رسانه­ ها از کار بزرگ آنهاست و ما نیز در همه این ایام سعی کرده­ ایم که خواسته­ های آن ها را اجابت نماییم.


 • با لاماسیا تا به امروز به چند درصد از موفقیت مورد نظر خود رسیده ­اید؟

اعتقاد داریم که نزدیک به ۷۰ درصد خواسته هایمان در طی این مدت تأمین شده و توانسته­ ایم به هدف­ های خود نزدیک و نزدیک ­تر شویم.


 • جای چه کسانی را در بدنسازی امروز خالی می­ بینید؟

جای اساتیدی چون محسن یزدانی، مهدی سیل سپور، احمد علی وردی، عباس عاقلی، محرم پناهی، فریدون حقی و …را امروز در فضای بدنسازی کشور خالی می­ بینیم.


 • هدف شما برای حضور در رقابت­ های ۴ اسفند فرهنگسرای بهمن چیست؟

 صاحب الزمانی : امید دارم امسال و در مسابقات پیش رو بتوانیم قدرت برتر خود را به رخ حریفان کشیده و باعث گرم­ تر شدن مسابقات شویم، چرا که برای ما فارغ از هر نتیجه­ ای که به دست می­ آوریم، هدف حضور همیشگی در مسابقات مختلف است که تفاوت ما را با دیگران نشان می­ دهد.

*

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۴دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه