فهرست مطالب

تمرینات اینسنیتى به مجموعه حرکات تمرینی گفته میشود که با استفاده از وزن بدن انجام میگردد گر چه در این تمرینات از مقدار وزن زیادی برای فشار برروی عضلات استفاده نمیشود ولی عضلات به رشد بهتری میرسند و سایز می گیرند در این روش بدنسازی کمبود وزنه و دستگاه را با بالا بردن شدت تمرینات به صورت هوازی و استقامتی جبران میکنیم.

در سال های اخیر بسیاری از ورزشکاران را در فضای مجازی مشاهده میکنید که با تمرینات ترکیبی  کلیپ های ورزشی با شدت بالای ضربان قلب و حرکات ترکیبی منتشر می نمایند و توانسته اند با این تمرینات اندامی عضلانی و تفکیک شده بسازند این نوع تمرینات که به جنون یا اینسینتی مشهورند پیشرفت و گسترش خود را مدیون شبکه های مجازی است و بسیار شباهت به تمرینات فول بادی در بدنسازی با وزنه دارد زیرا در کل تمرین شما هم زمان از تمام دسته های عضلانی استفاده میکنید و آنها را تحت فشار میگذارید به همین دلیل هم درصورتی که با رژیم های کم کالری و اصولی همراه باشد تاثیر به سزایی در چربی سوزی دارد از جمله مربیان مطرح  تمرینات اینسینیتی شان تی میباشد.

پروسه یک ست یا یک مرحله انجام تمرین اینسینتی به طور معمول از ۳۰ ثانیه تا ۲ دقیقه طول خواهد کشید که ترکیب تمرینات و مقدار زمان آن بسته به توانایی فیزیکی ورزشکار میباشد تعداد این ست های تمرینی حداقل ۱۰ ست و حداکثر ۲۵ ست قابل اجراست البته برای ترکیب این تمرینات باید دقت کنید که میتوانید از حرکات ساده شروع نماید و به حرکات سختر ادامه مسیر بدهید.

حرکات کششی حرکات ایروبیک حرکات قدرتی با استفاده از وزن بدن حرکات مهارتی چابکی، انفجاری و در کل ترکیب با سلیقه این تمرینات اجزای اصلی این سبک ورزشی میباشد.

قانون و یا اصول خاصی برای ترکیب این تمرینات نوشته نشده ولی اطلاع از سیستم های هوازی و قدرتی برای ساختن یک زنجیره حرکات اینسینیتی بسیار مهم است و هر شخص مبتدی نمیتواند به عنوان آزادی در انجام حرکات ترکیبی خود ساخته را ترویج دهد تمرینات در صورتی که از شدت پایین شروع نشود و به شدت بالا به اوج نرسد و باز دوباره در شیب مناسب کاهش شدت پیدا نکند میتواند آسیب های جدی به عضلات تاندون ها و حتی قلب عروق ورزشکار وارد نماید.

تاثیرات تمرینات اینسینیتی به غیر از جذابیت ظاهری به قدری قابل توجه هستند که مربیان بدنساز رشته های دیگر در آماده سازی ورزشکاران خود به صورت مرتب از آن استفاده مینمایند بخصوص مربیان بدنساز ورزشکاران رشته های رزمی و بوکس در آمریکا بخش عمده از تمرینات خود را بر پایه ترکیب تمرینات قدرتی پابکی و سرعتی استقامتی ابداعی ورزشکاران این رشته قرار داده اند.

رقابتی به طور رسمی بین اهالی این سبک تمرینی انجام نمیشود فقط به صورت کاپ های آزاد در نمایشگاه ها و یا جشنواره های ورزشی نخبگان این رشته با حرکات و ابداعات خود به  نمایش میپردازند و با  هم رقابت میکنند و بخاطر جذب مردم به مراسمات توسط اسپانسرها و یا برگزار کنندگان حمایت مالی میشوند.

در ایران بسیاری از جوانان فیتنس کار و حتی رزمی کار علاقه مندند به این سبک تمرینات بپردازند که به صورت خیلی نامحسوس درشبکه های مجازی شاهد پیشرفت آنها هستیم.

رشد عضلانی بالا بردن سرعت و چابکی همراه با قدرت از فواید این رشته ورزشیی است بخصوص که استانه هوازی ورزشکاران همراه با انعطاف بدنی بالا خواهد رفت.

نویسنده: اصغر مرادی

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه