تمرینات اینسنیتى Insanity

تمرینات اینسنیتى Insanity

تمرینات اینسنیتى به مجموعه حرکات تمرینی گفته میشود که با استفاده از وزن بدن انجام میگردد گر چه دراین

تمرینات اینسنیتى به مجموعه حرکات تمرینی گفته میشود که با استفاده از وزن بدن انجام میگردد گر چه در این تمرینات از مقدار وزن زیادی برای فشار برروی عضلات استفاده نمیشود ولی عضلات به رشد بهتری میرسند و سایز می گیرند در این روش بدنسازی کمبود وزنه و دستگاه را با بالا بردن شدت تمرینات به صورت هوازی و استقامتی جبران میکنیم.

در سال های اخیر بسیاری از ورزشکاران را در فضای مجازی مشاهده میکنید که با تمرینات ترکیبی  کلیپ های ورزشی با شدت بالای ضربان قلب و حرکات ترکیبی منتشر می نمایند و توانسته اند با این تمرینات اندامی عضلانی و تفکیک شده بسازند این نوع تمرینات که به جنون یا اینسینتی مشهورند پیشرفت و گسترش خود را مدیون شبکه های مجازی است و بسیار شباهت به تمرینات فول بادی در بدنسازی با وزنه دارد زیرا در کل تمرین شما هم زمان از تمام دسته های عضلانی استفاده میکنید و آنها را تحت فشار میگذارید به همین دلیل هم درصورتی که با رژیم های کم کالری و اصولی همراه باشد تاثیر به سزایی در چربی سوزی دارد از جمله مربیان مطرح  تمرینات اینسینیتی شان تی میباشد.

پروسه یک ست یا یک مرحله انجام تمرین اینسینتی به طور معمول از ۳۰ ثانیه تا ۲ دقیقه طول خواهد کشید که ترکیب تمرینات و مقدار زمان آن بسته به توانایی فیزیکی ورزشکار میباشد تعداد این ست های تمرینی حداقل ۱۰ ست و حداکثر ۲۵ ست قابل اجراست البته برای ترکیب این تمرینات باید دقت کنید که میتوانید از حرکات ساده شروع نماید و به حرکات سختر ادامه مسیر بدهید.

حرکات کششی حرکات ایروبیک حرکات قدرتی با استفاده از وزن بدن حرکات مهارتی چابکی، انفجاری و در کل ترکیب با سلیقه این تمرینات اجزای اصلی این سبک ورزشی میباشد.

قانون و یا اصول خاصی برای ترکیب این تمرینات نوشته نشده ولی اطلاع از سیستم های هوازی و قدرتی برای ساختن یک زنجیره حرکات اینسینیتی بسیار مهم است و هر شخص مبتدی نمیتواند به عنوان آزادی در انجام حرکات ترکیبی خود ساخته را ترویج دهد تمرینات در صورتی که از شدت پایین شروع نشود و به شدت بالا به اوج نرسد و باز دوباره در شیب مناسب کاهش شدت پیدا نکند میتواند آسیب های جدی به عضلات تاندون ها و حتی قلب عروق ورزشکار وارد نماید.

تاثیرات تمرینات اینسینیتی به غیر از جذابیت ظاهری به قدری قابل توجه هستند که مربیان بدنساز رشته های دیگر در آماده سازی ورزشکاران خود به صورت مرتب از آن استفاده مینمایند بخصوص مربیان بدنساز ورزشکاران رشته های رزمی و بوکس در آمریکا بخش عمده از تمرینات خود را بر پایه ترکیب تمرینات قدرتی پابکی و سرعتی استقامتی ابداعی ورزشکاران این رشته قرار داده اند.

رقابتی به طور رسمی بین اهالی این سبک تمرینی انجام نمیشود فقط به صورت کاپ های آزاد در نمایشگاه ها و یا جشنواره های ورزشی نخبگان این رشته با حرکات و ابداعات خود به  نمایش میپردازند و با  هم رقابت میکنند و بخاطر جذب مردم به مراسمات توسط اسپانسرها و یا برگزار کنندگان حمایت مالی میشوند.

در ایران بسیاری از جوانان فیتنس کار و حتی رزمی کار علاقه مندند به این سبک تمرینات بپردازند که به صورت خیلی نامحسوس درشبکه های مجازی شاهد پیشرفت آنها هستیم.

رشد عضلانی بالا بردن سرعت و چابکی همراه با قدرت از فواید این رشته ورزشیی است بخصوص که استانه هوازی ورزشکاران همراه با انعطاف بدنی بالا خواهد رفت.

نویسنده: اصغر مرادی

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر پرورش اندام در رشد قدی
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۷۳دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۴۳دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۴۹دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۰۵دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۶۷دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۳۵۹دیدگاه

ثبت دیدگاه