رونی کلمن برنده شد یا ما؟

رونی کلمن به ایران آمد و ما اخلاق را باختیم

آیا با آبروی پرورش اندام ایران بازی نشد؟ قطعا شد. چرا که ما یک اسطوره مطرح جهان
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

رونی کلمن برنده شد یا ما؟هر کجای جهان حرف از پرورش اندام باشد نام ایران جلب توجه میکند اما آیا ما ایرانیان در تمام زمینه های این ورزش درست عمل میکنیم؟
بعد از انقلاب این رشته ممنوع بود برای شروع مجدد این ورزش زحمات زیادی کشیده شد خون دلها خورده شد و صدها نفر زندگی خود را در این راه وقف کردند و بسیار زحمت کشیدند تا ایران به این جایگاه در پرورش اندام رسید.

پس از سال ها محرومیت و کج دهانی وزارت ورزش فدراسیون ما از وزنه برداری مستقل شد، ما بدنسازان حرفه ای را به جهان معرفی کردیم و هر سال یک دو جین مدال جهانی میگیریم. مربیان خوبی داریم، و هزاران امتیاز مثبت دیگر اما با این همه خوبی بعضی وقتها کارهای کودکانه  ای هم میکنیم.

فارغ از کارهای کودکانه ای که در اعمال و حرکات مدیریت و سرپرستان فدراسیون های قبلی و فعلی دیدیم و میبینیم که هر یک مثنوی هفتاد من است در این روزها در کاری عجیب و با شیطنت بعضی از خودیها و بعضا خون دل خورده های این رشته در اجرای برنامه ای نمایشی رونی کلمن مزاحمت هایی ایجاد کردند و نهایتا موفق به کنسل کردن آن شدند. و اتفاق افتاد آنچه نباید می افتاد.

در این نوشته قصد داریم چند نکته و چند سوال مطرح نمایم تا شاید به تحلیلی درست برسیم:

۱ – فدراسیون بدنسازی برای همه برنامه های خود بودجه کافی نمیگیرد و محکوم به درآمد زایست چون وضعیت مالی ورزش از ظاهر حقوق کیروش و مشکلات مالی تیمهای پیروزی و استقلال پیداست مدیران فدراسیون هم دنبال افراد و شرکت هایی هستند که بتوانند در چهارچوب های حداقلی آتش این ورزش را روشن نگه دارند حالا خلافهایی هم در این بین اتفاق می افتد که بعضا آشکار است و همه آنهایی که باید بدانند میدانند.

۲ – شرکتی آمده و برای اعتبار خود و درآمد زایی رونی کلمن را دعوت کرده که به ایران بیاید، نمایش بدهد، نکاتی بگوید، عکسی بگیرند و برود. این کار بدی نیست چه بسا به ورزشکاران حرفه ای ما هم در آینده از دیگر نقاط جهان این دلارها و این برنامه ها پیشنهاد شود. تا اینجای کار بدون اشکال است.

۳ – دوستانی که در زمان اوج خود همین پولها را میگرفتند و بعضی از آنها الان هم میگیرند به شهرهای دیگر میرفتند، دارو میفروختند و هنوز هم  میفروشند و هزاران کار خارج از قانون دیگر انجام میدادند درست در زمان ورود رونی کلمن شاکی شدند که رونی بازنشسته شده رونی گران، رونی بی سواد، رونی بی دست پا و ما و دوستانمان همه چی میدانیم، به رونی هم یاد داده ایم و فدراسیون چنین است و چنان و…! چرا پول جوانان مملکت را به او میدهید چرا خانم فلان آمده چرا رونی میخواهد برای خانمها فیگور بگیرد. دقت کنید با این که از چند ماه قبل مشخص بود درست لحظه ورود رونی شروع به جو سازی کردند که این خود دلیل بزرگ غرض ورزی و هدفمند بودن انتقادها بود چون آنها نه با شرکت مجری و نه با رونی کلمن که آنها با فدراسیون مشکل دارند چون یا آنها را در سال های قبل از فدراسیون رانده اند که دلایلش جای بحث دارد یا این که آنها را راه نداده اند.

آقایان یکی دوست دارد با قهرمان ۸ دوره مسترالمپیا عکس بگیرد هزینه اش را هم میدهد یک نفر دوست دارد از رونی کلمن گواهی آموزشی بگیرد یکی میخواهد از رونی کلمن بی سواد (از دید شما) چند نکته بپرسد! یکی میخواهد از او مصاحبه فیلم و امضا بگیرد پول هم از جیب خودش است جوانان دیگر کشورها هم همین پولها را به علی تبریزی و عباسپور میدهند ایرادش کجاست و چه نقصی دارد؟

اصلا حرفه ای های دنیا هزینه های خود را همین گونه در می آورند بازار این ورزش با همین گونه درآمدها گرم است و اصلا فیگور نمایشی جلوی بانوان در برنامه رونی کلمن نبود یا گفتند قهرمان مسترالمپیا دارو مصرف میکند ولی قهرمان جهان مصرف نمیکند هر کس نداند همه اهالی پرورش اندام که میدانند کجا چه خبر است چرا عوام فریبی میکنید و حتی دوران قهرمانی چکارها که نکردید.

۴ – آیا با آبروی پرورش اندام ایران بازی نشد؟ قطعا شد. چرا که ما یک اسطوره مطرح جهان را دعوت کردیم و مهمان ما شد پول هم گرفت (البته او مردانگی کرد و در روز خارج شدن از ایران یک سوم مزدش را گرفت و گفت من برنامه ای اجرا نکردم تا پول کامل بگیرم تا ما باز هم شرمنده مرام یک آمریکایی شویم) و ما نه تنها از وجود او استفاده ای نبردیم بلکه با بی ادبی او را هم رنجاندیم و شخصیت کوتاهی از پرورش اندام ایران را در جهان به نمایش گذاشتیم.

دوستان منتقد اصلا فکر نکردند با این حرکات مسئولین فدراسیون جهانی، حرفه ای های دنیا، مطبوعات، علاقمندان به پرورش اندام در ایران و جهان با شنیدن اخبار این اتفاق ها در مورد ما چه قضاوتی میکنند؟ آیا نمی گویند این چه کار کودکانه ای بود، شما که انقدر در پرورش اندام خود با هم دیگر مشکل دارید و در کشورتان چنین ظرفیت هایی ندارید چرا با آبروی خود و قهرمان مستر المپیا بازی میکنید؟

آقایان منتقد یک نکته را نباید فراموش کنید این گونه حرکات تمام وجهه داخلی و خارجی ما را تخریب میکند و داشته های پرورش اندام را کمرنگ میکند و باید بدانید که اگر با مسولین مشکل دارید و از نبودن خود در مجموعه فدراسیون ناراحت هستید و از اینکه منافعی ندارید عصبانی هستید به آبروی ورزش ایران پنجه نکشید؛ کسب مسولیت در فدراسیون چرخشی است و نمی شود با تخریب دیگران، نتیجه گرفت یک مدت شما در فدراسیون بودید و حالا اجازه دهید دیگران جای شما بیایند.

به جای تخریب، تحقیر و رایزنی با نهادهای دولتی و امنیتی و کنسل کردن برنامه رونی کلمن، تلاش کنید آن هم تلاش سازنده و ورزشی تا شاید دوباره به مسولیت برگردید. در ثانی این مسولین حال حاضر فدراسیون را خود شما آقایان آوردید و بعضا از شاگردان و دوستان گرمابه و گلستان شمایند! آنها عوض شده اند یا شما دستتان کوتاه شده؟

آیا بهتر نیست به رفتار حال و گذشته خود سری بزنید و در آن بازنگری کنید؟ هر بار به بهانه ای خود را در رسانه ها مطرح کردن مشکلی از شما حل نمیکند اصل ماجرا جای دیگر است آن را چاره کنید. شما هم که درفدراسیون بودید همینگونه عمل میکردید ما هم دیدیم هم شنیدیم.

نویسنده: اصغر مرادی

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۰دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۶۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۳دیدگاه

ارسال دیدگاه

4 دیدگاه در “رونی کلمن به ایران آمد و ما اخلاق را باختیم

  1. Avatar
    1. نویسنده
      اصغر مرادی
  2. Avatar
  3. Avatar

ارسال دیدگاه