وقتی دمبل ها سبک هستند

وقتی دمبل ها سبک هستند

سال گذشته او بعد از آخرین مسابقه ای که داد حدود 2 ماه کامل استراحت کرد و پس
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

دمبل ها

سال گذشته او بعد از آخرین مسابقه ای که داد حدود ۲ ماه کامل استراحت کرد و پس از آن تمرینات را از سر گرفت و بهترین نتایج را هم به دست آورد. او از روش تمرین نیل هیل یعنی Y3T استفاده می کند و خیلی هم با آن نتیجه گرفته است. اریک فانک هاوسر همچنان تحت اسپانسری شرکت یونیورسال است و با وجود یک خانواده سالم تلاش های خود را انجام می دهد تا در بدنسازی حرفه ای فعال باقی بماند.

تکنیک های غذا خوردن در محل کار

من تمام عمرم شغل تمام وقت داشته ام و به خوبی می دانم که با مسئولیت های کاری چگونه می توان به عنوان یک بدنساز تغذیه درستی انجام داده و به حد کافی در طول روز به بدن مواد غذایی رساند. یکی از دیوانه وارترین روش هایی که داشتیم این بود که تکه هایی از گوشت را در ظرفی در جیبم می گذاشتم. روش دیگر این بود که به اتاق استراحت می رفتم و آنجا غذا می خوردم. شاید این تمیزترین کاری نباشد که می شود انجامش داد اما من باید به رژیم غذایی ام متعهد می بودم و باید هر کاری می کردم تا وعده های غذایی خود را بخورم. وقتی که برای حرفه ای شدن تلاش می کردم این گونه غذا می خوردم و این روش جواب داد. در شغلی که در حال حاضر دارم می توانم هر چقدر که می خواهم نوشیدنی داشته باشم، بنابراین همیشه یک شیکر همراهم است. در آخرین دوره آماده سازی ام به خاطر دارم یک ماهی را در شیکر انداختم و پس از مخلوط کردنش آن را خوردم. خیلی روش ها برای دریافت کالری اضافی حین حضور در محیط کار وجود دارد. اگر نمی توانید هیچکدام از این کارها را انجام دهید پس برای بزرگتر و حجیم تر شدن آمادگی لازم ندارید. یک بدنساز واقعی هر کاری که لازم باشد انجام می دهد تا غذای خود را بخورد. نوشیدنی های پروتئینی را دوست خود بدانید و از اضافه کردن موادی مثل جو، کره بادام زمینی و ماهی به نوشیدنی های خود واهمه ای نداشته باشید.

تغذیه بعد از تمرین

من همیشه فکر می کنم که وعده بعد از تمرین یکی از مهم ترین وعده ها برای استفاده از مکمل های غذایی است. اعتقاد دارم که بدن شما بعد از تمرین مثل یک اسفناج است که باید به آن تمام مواد مغذی مورد نیاز را بدهید. اولین کاری که انجام می دهم نوشیدن یک مخلوط ریکاوری کننده است. اول از BCAAS استفاده می کنم. بعد از آن همیشه یک پروتئین وی ایزوله دارم و مولتی ویتامین را می خورم. پس از آن که به خانه می رسم (حدود یک ساعت بعد از مکمل ها) یک وعده غذایی دارم. ترجیح می دهم برنج سفید و بوقلمون را بخورم و اگر در فاز حجم باشم، دنبال چیزی که شیرین باشد هستم. به نظرم بعد از تمرین بهترین زمان برای غذاخوردن است. از این زمان برای شروع رشد جدید استفاده کنید. بدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که سخت تمرین کنید و بعدش چیزی نخورید.

تغذیه اصل بدنسازی بعد از تمرین

وقتی دمبل سبک است

در خیلی از باشگاه ها دمبل ها تا یک حدی سنگین هستند و این باعث می شود در بعضی از حرکات نتوانید تا حد مورد نیاز خود به عضله هدف فشار بیاورید. به عنوان مثال یکی از حرکات مورد علاقه ام در تمرین زیر بغل تک دمبل خم است که همیشه از آن استفاده می کنم اما در یکی از باشگاه هایی که تمرین می کنم دمبل های سنگین ندارند و من ناچارم تکنیک های خاصی بزنم تا جبران شود. یکی از کارهایی که انجام می دهم اجرای زیربغل تک خم با دستگاه اسمیت است. برای انجام این حرکت کافی است از پهلو کنار دستگاه اسمیت بایستید و حرکت را درست مثل دمبل اجرا کنید. من شراگ اسمیت تکی هم اجرا می کنم که باز هم باید از پهلو کنار دستگاه قرار بگیرید و انجامش دهید. حرکات دیگری هم می شود به صورت تک دست اسمیت اجرا کرد مثل پرس سرشانه، پرس سینه و یا کول هالتر. اینها نه تنها تنوع را به تمرین می آورند بلکه مشکل کمبود دمبل های سنگین را نیز گاهی حل می کنند فقط کافی است مقداری خلاق باشید.

 

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۷دیدگاه

ارسال دیدگاه