معرفی عوامل پشت صحنه تمرین با براندون کری

معرفی عوامل پشت صحنه تمرین با براندون کری

براندون کری : گرم بودن بدن ابتدای تمرین یعنی که می توانید وزنه های بیشتری را با تکرارهای
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

براندون کری : گرم کردن حرفه ای

براندون کری : گرم بودن بدن ابتدای تمرین یعنی که می توانید وزنه های بیشتری را با تکرارهای بالاتری جابجا کنید.
بنابراین باید نگاه خود را به پروسه گرم کردن اول تمرین عوض کنید و از آماده بودن بدن و عضلات مطمئن شوید و تصور نکنید که این بخش باعث کاسته شدن زمان می شود.
حال سوالی که پیش می آید این است که چقدر گرم کردن لازم داریم؟ فکر کنم بستگی به این دارد که بدن شما نسبت به گرم کردن چه واکنشی نشان دهد. وقتی که ضربان قلب تان افزایش پیدا می کند، خون بیشتری داخل عضلات جریان می یابد و این آنها را برای کاری که پیش رو دارند آماده می کند.
اما همه به یک اندازه نیاز به گرم کردن ندارند. شما شاید بتوانید با چند ست گرم کردنی (به ویژه کسانی که جوانتر هستند) آماده تمرین اصلی شوید. اما اگر می خواهید واقعاً سنگین تمرین کنید، چند ست گرم کردنی نمی تواند کافی باشد و احتیاج است که به تدریج بار تمرین زیاد شود تا عضلات مفاصل و سیستم عصبی بدن به طور کامل آماده شوند. افرادی که قوی تر هستند نیاز به زمان  گرم کردن بیشتری دارند چون وزنه های مورد استفاده آنها سنگین تر است و زمان بیشتری لازم است تا با شدت تمرین هماهنگ شوند. آنهایی که پا به سن گذاشته اند شاید نیاز به این داشته باشند که گرم کردن شان طولانی تر شوند چرا که مفاصل شان علاوه بر گرم شدن نیاز به روغن کاری و نرم شدن دارد.
یک گرم کردن خوب معمولاً چیزی فراتر از انجام چند ست سبک است و یادتان باشد که هیچکدام از ست های گرم کردنی خود را تا ناتوانی عضله انجام ندهید.

زمانی برای کشیدن عضلات

براندون کری : من اعتقاد دارم بهتر است حرکات کششی بعد از تمرین وزنه انجام شوند به ویژه اگر صحبت درباره کشش های ایستا باشد. عضله بعد از تمرین کاملاً گرم است و آمادگی بالایی دارد. تحقیقات نشان می دهد که کشش های ایستا قبل از تمرین می تواند میزان قدرت را کم کند.
در کاهش احتمال آسیب دیدگی هم کاری انجام نمی دهد. متوجه شده ام که هر از گاهی می شود عضله را قبل از تمرین کشش داد. از آنجایی که من فلکسورهای لگنم خیلی سفت هستند و این آخرین اتفاقی است که ممکن است حین اسکوات بخواهم وجود داشته باشد، قبل از تمرین پا این عضلات لگن را کشش می دهم و حتی بین ست ها نیز این کار را می کنم تا مطمئن شوم که سفت نمی شود و باعث لطمه خوردن به عضلات نشیمن گاهی و پشت پا نمی شوند. حتی در این مورد هم عضله اصلی را تحت کشش نمی گذارم بلکه عضلات درجه دوم را می کشم.

در دام بی سوادهای بدنساز

براندون کری : به عنوان یک مبتدی شما نمی توانید تشخیص دهید چه کسانی برای مشاوره گرفتن مناسب هستند یا نیستند. اما می توانید مطمئن باشید که هر کسی یک نظری دارد. هستند کسانی که بدن های بزرگی دارند و شما تصورتان این است افراد با دانشی هستند اما حقیقت این است که چیز زیادی نمی دانند وقتی نمی دانند خودشان چه کار کرده اند. برای یادگیری در مورد بدنسازی لازم است روش های تمرینی را مطالعه کنید و پس از آن از افراد قابل اعتماد مشاوره بگیرید.
من یکی از کسانی بودم که هر چه به دستم می رسید درباره بدنسازی مطالعه می کردم. همچنین مقاله های اینترنتی را هم که مرا با عقاید مربیان مختلف آشنا می کرد می خواندم و از آن ایده ها در تمریناتم استفاده می کردم. زمانی که در باشگاه تمرین می کردم به اینکه انحصاراً از یک رویه خاص در تمرین پیروی کنم هر منبعی که ارائه دهند چنرین نظریه باشد و بر اساس تحقیقات جدید باشد، منبع خوبی برای مطالعه و کسب دانش است.

پیشگیری از آسیب

پیشگیری از آسیب عمدتاً به حفظ بالانس برمی گردد. اگر گروه های عضلانی متضاد بدن را نسبتاً یکسان تمرین می دهید بالانس بیشتری خلق می کنید و باعث ایجاد مشکلات ساختاری نمی شوید که منجر به آسیب می شوند. در مورد مقدار وزنه هم باید بگویم افزایش وزنه باید تدریجی باشد تا مانع از بروز درد و آسیب در بلند مدت شود.
منبع : بشیر

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۷دیدگاه

ارسال دیدگاه