۵ ماده غذایی فیبردار برای صبحانه

۵ ماده غذایی فیبردار  اگر به دنبال این هستید که از چربی های بدنتان بکاهید یا که وضعیت

۵ ماده غذایی فیبردار 

اگر به دنبال این هستید که از چربی های بدنتان بکاهید یا که وضعیت تغذیه خود را بهبود ببخشید، فیبر بیشتری را در برنامه غذایی روزانه تان بگنجانید و بهتر است این کار را با وعده غذایی صبحانه شروع کنید؛ چرا که یک وعده غذایی صبحانه سرشار از فیبر، منجر به بهبود وضعیت غذایی تان می شود و به شما کمک می کند تا احساس بهتری بعد از صرف غذا داشته باشید و به افزایش سلامت جسمانی تان کمک می کند.
گفتنی است که فیبر کاملا در بدن هضم نمی شود؛ بلکه اکثر حجم آن از بدن دفع می شود. با مصرف فیبر- به میزان کافی- می توانید به شکل بهتری از وزن بدن خود بکاهید. بنابراین بهتر است توصیه های زیر را در این زمینه جدی بگیرید.

روغن تخم کتان

توصیه: به غلات صبحانه تان، روغن تخم کتان بیفزایید
بهترین راه به جهت افزایش مصرف فیبر در وعده صبحانه، افزودن روغن تخم کتان به غلات صبحانه تان است. روغن تخم کتان منجر به افزایش محتوی فیبر موجود در یک وعده غذایی می شود. همچنین آنها یک میزان مناسب از اسیدهای چرب ضروری را مهیا می کنند. روغن تخم کتان دارای یک مزه ملایم است. بنابراین نگران طعم آن نباشید. با صرف این روغن به دستگاه گوارش تان لطف بزرگی می کنید.
اگر ترجیح می دهید از خود دانه کتان استفاده کنید سعی کنید آن را به کمی مربا، شکر، نان تست، ماست، پنیر محلی، کیک صبحانه و محلول پروتئین وی تان بیفزایید.

جو دوسر

5 ماده غذایی فیبردار برای صبحانه

توصیه: افزودن جو دوسر به وعده صبحانه
یک روش فوق العاده به جهت افزایش مصرف فیبر در میان وعده صبحانه، عوض کردن ظرف غلات صبحانه با جودوسر می باشد. جو دو سر زمان بیشتری به جهت هضم می برد و به این ترتیب این مسئله به حفظ سطح قند خون در یک روز کامل کمک می کند. سعی کنید به جو دوسرتان شکر اضافه نکنید؛ ولی افزودن “دارچین” روش مناسب تری به جهت کسب طعم بهتر و حمایت از متابولیسم گلوکز است. به جهت افزایش قدرت فیبر، بهتر است که یک قاشق کره بادام زمینی به آن بیفزایید. جودوسر کمک موثری در امر عضله سازی و در نتیجه فرآیند رشد است.

شاه توت

توصیه: شاه توت به کیک های پروتئینی صبحانه
شاه توت یکی از بهترین میوه ها به جهت غنی کردن وعده صبحانه هستند. آنها در مقایسه با سایر توت ها فیبر بیشتری دارند و اندازه شان نیز مناسب کیک های صبحانه می باشد. همچنین می توانید به جهت استفاده از خاصیت فوق العاده آنتی اکسیدانی شان، آنها را با روغن تخم کتان و یا بدون آن، به ماست تان بیفزایید.

سبزیجات

توصیه: افزودن سبزیجات به سفیده تخم مرغ
سبزیجات منابع فوق العاده ای به لحاظ محتوی فیبر هستند و معذلک در وعده صبحانه، زیاد کاربردی ندارد؛ در صورتی که در این زمان می توانند بهترین وظایف خود را به انجام برسانند و بنابراین سعی کنید به دور از عادات مرسوم و متداول، صبحانه تان را با این مواد غذایی سودمند غنی سازید.
همه چیزی که شما نیاز دارید، مقداری سبزیجات و کمی خلاقیت است؛ یکی از بهترین روشها به این منظور، افزودن “قارچ خرد شده، کلم بروکلی، فلفل و پیاز” به سفیده تخم مرغ است و این یک گزینه هوشمندانه برای فردی می باشد که در رژیم است.

سیب

توصیه: سیب بخورید نه موز
موز یک میوه سودمند و سرشار از فیبر است؛ اما سیب یک نمونه بهتر است و خوردن برش های سیب با طعم دارچین یا عسل بسیار سودمندتر است؛ چرا که هضم و جذب آن نسبت به موز، به زمان بیشتری نیاز دارد.

توصیه ای در خصوص پوست میوه

توصیه: آبمیوه را فراموش کنید
اگر هدف شما افزایش پروتئین به رژیم غذایی تان است از مصرف آبمیوه پرهیز کنید. افراد از روی عادت به صرف آبمیوه در وعده صبحانه می پردازند؛ چرا که این کار، سریع و آسان است و طعم شیرین آن، دلچسب است اما آبمیوه فاقد فیبر است و اکثر محتوی فیبر در پوست میوه است که به هنگام آبگیری، دور ریخته می شود.
اگر در رابطه با افزایش مصرف فیبر، جدی هستید وقت بیشتری بگذارید و خود میوه را مصرف کنید؛ آبمیوه در مقایسه با میوه، دارای کالری بیشتری است و به این شکل در مصرف کالری نیز صرفه جویی می کنید.


13 دیدگاه در مورد “۵ ماده غذایی فیبردار برای صبحانه

 1. vcvay@yahoo.com'
  1. نویسنده:
 2. faramarz2357@yahoo.com'
  1. نویسنده:
 3. faramarz2357@yahoo.com'
  1. نویسنده:
 4. sanaz.t705@gmail.com'
 5. www.arami1997@gmail.com'
  1. نویسنده:
 6. sahar_karimi97@yahoo.com'
  1. نویسنده:
 7. mohammaddebrahimi19@gmail.com'
  1. نویسنده:

ثبت دیدگاه