رژیم گرفتن دختران

رژیم گرفتن دختران بسیاری از نوجوانان که از چاقی هراس دارند، سعی می کنند به جای ورزش کردن

رژیم گرفتن دختران

بسیاری از نوجوانان که از چاقی هراس دارند، سعی می کنند به جای ورزش کردن وزنشان را از راه هایی کم کنند که باعث کمبود کلسیم، آهن و سایر مواد مغذی در آنها می شود.
یک بررسی در مدارس راهنمایی و دبیرستان های ایالت مینه سوتای آمریکا بر روی ۴۱۰۰ دانش آموز نشان داده است که ۵۷ درصد دختران حداقل از یک روش غیر سالم کاهش وزن مثل عدم خوردن غذا در زمان های طولانی، صرف نظر کردن از وعده های غذایی، سیگار کشیدن، مصرف ملین ها و مدرها و قرص های ضد اشتها استفاده می کنند.

رژیم گرفتن دختراناین دختران نوجوان در مقایسه با هم سن هایشان که رژیم نمی گرفتند، میوه، سبزیجات و غلات کمتری می خوردند و دریافت کلسیم، آهن و چندین ویتامین در آنها کمتر بود، و به طور کلی رژیم غذایی آنها نسبت به سایر دختران کیفیت بدتری داشت.

دکتر دیان نوسراک، استادیار دانشکده بهداشت عمومی در دانشگاه مینه سوتا و سرپرست این تحقیق می گوید:”یافته های ما بسیار نگران کننده هستند.”

درست است که چاقی یک مشکل عمومی در آمریکا و بسیاری از کشورهاست اما راه مقابله با آن رژیم گرفتن از نوعی که در این تحقیق مشاهده شد نیست، نوجوانان مانند بزرگسالان باید بیاموزند که روش زندگی سالمی را که شامل ورزش منظم، مصرف مقدار زیادی میوه و سبزی و فرآورده های لبنی است دنبال کنند.

به نظر او والدین باید با خریدن غذاهای سالم و تشویق کودکان به فعالیت جسمی از آنها پشتیبانی کنند.

بادی فول


ثبت دیدگاه