آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

مکملهای غذایی

آب زیر پوستی
تولید کنندگان این مکمل در مورد دفع آب زیر پوست در اثر مصرف این مکمل خبر داده و اعلام می کنند که با مصرف این مکمل آب زاید بدن و آب زیر پوست که به به شل شدن بدن منجر شده و کات عضلانی را بر هم می زند نیز به خوبی دفع می شود و بدن نمای بهتری پیدا می کند. حتما می دانید که برای رسیدن به نمای بدنی شکیل تر و در خور تحسین تر علاوه بر زدودن چربی های زاید باید آب زاید بدن و آب زاید زیر پوست را نیز دفع کرد تا کات و نمای کلی عضلات نمایان شوند و این مکمل گفته می شود که در رسیدن به این هدف نیز شما را یاری خواهد کرد.

نکته
کمپانی سازنده در مورد این مکمل ادعا کرده است که این محصول پس از آزمایشات اولیه و پس از تولید نمونه های آزمایشی و پس از امتحان شدن این نمونه ها بر روی افراد مختلف به تولید انبوه رسیده است و اثرات قابل قبولی بر بدن خواهد داشت.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

ساعد با هالتر

میله هالتر (صاف یا EZ) را در دست گرفته و دست ها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید. البته ناگفته نماند در این حرکت می توان فاصله دست ها را اندکی کمتر از عرض شانه نیز انتخاب نمود. توجه داشته باشید که موقعیت قرار گرفتن دست های نیز باید به صورت برعکس باشد. به زبان ساده تر می توان گفت که کف دستها باید رو به پایین باشند. بازوها را در کنار بدن و در امتداد بالا تنه نگه داشته و آنها را در این موقعیت ثابت کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

رژیم گرفتن دختران

بسیاری از نوجوانان که از چاقی هراس دارند، سعی می کنند به جای ورزش کردن وزنشان را از راه هایی کم کنند که باعث کمبود کلسیم، آهن و سایر مواد مغذی در آنها می شود.
یک بررسی در مدارس راهنمایی و دبیرستان های ایالت مینه سوتای آمریکا بر روی ۴۱۰۰ دانش آموز نشان داده است که ۵۷ درصد دختران حداقل از یک روش غیر سالم کاهش وزن مثل عدم خوردن غذا در زمان های طولانی، صرف نظر کردن از وعده های غذایی، سیگار کشیدن، مصرف ملین ها و مدرها و قرص های ضد اشتها استفاده می کنند.

این دختران نوجوان در مقایسه با هم سن هایشان که رژیم نمی گرفتند، میوه، سبزیجات و غلات کمتری می خوردند و دریافت کلسیم، آهن و چندین ویتامین در آنها کمتر بود، و به طور کلی رژیم غذایی آنها نسبت به سایر دختران کیفیت بدتری داشت.

دکتر دیان نوسراک، استادیار دانشکده بهداشت عمومی در دانشگاه مینه سوتا و سرپرست این تحقیق می گوید:”یافته های ما بسیار نگران کننده هستند.”

درست است که چاقی یک مشکل عمومی در آمریکا و بسیاری از کشورهاست اما راه مقابله با آن رژیم گرفتن از نوعی که در این تحقیق مشاهده شد نیست، نوجوانان مانند بزرگسالان باید بیاموزند که روش زندگی سالمی را که شامل ورزش منظم، مصرف مقدار زیادی میوه و سبزی و فرآورده های لبنی است دنبال کنند.

به نظر او والدین باید با خریدن غذاهای سالم و تشویق کودکان به فعالیت جسمی از آنها پشتیبانی کنند.

بادی فول

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

چرا چاقی شکمی خطرناک است؟

افزایش چربی در ناحیه شکم خطر ابتلا به حملات قلبی و دیابت را در شما افزایش می دهد هنگامی که شما بیشتر از حد نیازتان انرژی دریافت می کنید کبدتان آن را بصورت چربی در بدنتان ذخیره می نماید. سلولهای چربی شکم و باسن با هم تفاوت دارند.

خونی که در بافت شکم وجود دارد به کبد می رود در صورتی که خونی که در بافت باسن وجود دارد به جریان خون کلی وارد می گردد. کسانی که چربی هایشان در بافت شکمشان ذخیره می گردد بواسطه اینکه کبدشان باید چربی اضافی را از جریان خود بردارد و همچنین بواسطه اینکه خود بافت کبدی از چربی انباشته می شود نمی تواند به خوبی بافت کبدی کسانی که چربی های بدنشان در ناحیه باسن تجمع می یابد انسولین اضافی را از خون بردارد.

چاقی شکمی

کسانی که چربی بدنشان در ناحیه شکمی تجمع می شود اصطلاحا سیب و کسانی که چربی بدنشان بیشتر در ناحیه باسنشان تجمع می یابد اصطلاحا گلابی نامیده می شوند.

سیب ها دارای سطح بالاتری از انسولین و قند خون می باشند که این امر باعث افزایش سطح LDL یا چربی بد که سهم عمده ای در ایجاد حملات قلبی دارد می شود و سطح HDL یا چربی خوب که در جلوگیری از حملات قلبی نقش موثری دارد را کاهش می دهد.