کراتین مونو هیدرات
زمانی که در هر سروینگ از این مکمل در حدود ۵ گرم کراتین مونوهیدرات و یک گرم تائورین وارد بدن می شود می توان به پر شدن ذخایر ATP نیز امیدوار بود. در مورد تائورین به این مورد هم اشاره کنیم که این ترکیب به تسریع و تشدید انتقال مولکول های کراتین به درون سلول های عضلانی کمک می کند و از این نظر می توان این مکمل را تا حدود زیادی کارآمدتر از مکمل های کراتینی خالص ارزیابی کرد.
حتما می دانید که اصولا کراتین چندان جذب مناسبی ندارد و لازم به ذکر است که سهم عمده ای از این ترکیب از بدن دفع می شود و مکمل سازان همواره در صدد یافتن راه حل هایی برای تسریع در جذب این ترکیب بوده اند و تائورین گویا این مسئله را تا حدود زیادی مرتفع کرده است.

الکترولیت ها
در جریان تمرینات شدید و سنگینی که دارید به فراوانی عرق می کنید و مقدار زیادی از الکترولیت ها و عناصر و مواد معدنی نیز از طریق همین تعرقی که دارید از بدن دفع می شود.
ناگفته پیداست در صورتی که عناصر و الکترولیت های دفع شده از بدن را سریعا جایگزین نکنید با مشکلاتی از قبیل اسپاسم های عضلانی و دیگر مشکلات ناشی از بر هم خوردن بالانس الکترولیت ها در بدن مواجه خواهید شد و همچنین تامین نیاز بدن به الکترولیت ها در این وعده به رفع سریع تر خستگی از بدن نیز کمک می کند.
در هر سروینگ از این مکمل که اختصاصا برای مصرف در وعده پس از تمرین نیز تهیه و عرضه می شود در حدود ۵۲۸ میلی گرم پتاسیم و در حدود ۵۹ میلی گرم منیزیم نیز افزوده شده است و از این نظر می توان این مکمل را تامین کننده نیاز بدن به الکترولیت ها نیز دانست.

گلوتامین
همانگونه که ذکر شد این ترکیب حاوی گلوتامین نیز بوده است و در وعده پس از تمرین وقتی گلوتامین موجود در این ترکیب وارد بدن می شود می توان چشم به تسریع محسوس ریکاوری داشت.

بادی فول


ثبت دیدگاه