با تغییر اهرم عضله را شوک دهید

برای بالا بردن قدرت تمرین گاهی لازم می شود سراغ سیستم های خاص بروید. اما وقتی که می

برای بالا بردن قدرت تمرین گاهی لازم می شود سراغ سیستم های خاص بروید. اما وقتی که می خواهید سیستم مورد نظر را پیاده کنید ناگهان متوجه می شوید در شلوغی باشگاه نمی توانید حق دیگران را پایمال کنید و چند دستگاه را برای خود رزرو کنید که مثلا می خواهید از روش پیش خستگی استفاده کنید .
از طرفی تمرین با روش ست های عادی هم برایتان یکنواخت شده می خواهید حتی یک جلسه هم که شده از این رویه دوری کنید و سیستم دیگری را امتحان کنید . چالز پولیکوین مربی خلاق و مطلع تمرینات قدرتی به شما می گوید چگونه بدون نیاز به تجهیزات متفاوت باشید دادن اهرم های حرکت ، زمان تحت فشار ماندن عضله را بالا ببرید و پمپاژ خون فوق العاده ای در عضلات به وجود آورید.

با تغییر اهرم عضله را شوک دهید
ست های توسعه یافته با اهرم های متفاوت

اگر بخواهیم صادقه بگوییم رزرو کردن تجهیزات در باشگاه آن هم در ساعات شلوغ برای انجام روشی مثل پیش خستگی کار بسیار دشواری است مگر آن که بخواهید در ساعات خلوت باشگاه تمرین کنید .
به عنوان مثال در باشگاه های بدنسازی کسانی که صبح ها تمرین می کنند اغلب بیشتر توجهشان به تمرینات هوازی است . تمرین وزنه در ساعات صبح می تواند کمک کند که به روش های مورد علاقه خود در تمرین رسیدگی کنید چون متقاضیان تمرین وزنه در ساعات اولیه روز بهتر است و در نتیجه تجهیزات تمرین وزنه بیشتری در اختیارتان قرار دارد . معمولا محیطی کمتری برای از دست دادن تمرین در ساعات ۶ صبح نسبت به ۶ عصر وجود دارد. یک روش برای افزایش پمپاژ حرکت ادامه دهید .
نتیجه این است که زمان تحت فشار ماندن عضله را افزایش می دهید و با این روش به یک پمپاژ خون فوق العاده زیاد می رسید بدون آن که بخواهید در باشگاه در به در تجهیزات مختلف باشید و با سرعت به طرف میز و دستگاه متفاوت دوندگی کنید.

مدل دیگری که می شود به کار برد این است که اهرم را در بخش مثبت حرکت تغییر دهید تا بار بخش منفی اضافه شود . انقباض منفی فشار بیشتری به عضله وارد می کند و منجر به افزایش قدرت بیشتری می شود . شکلی که در تمرین تکرار منفی در حرکتی مثل قفسه سینه وجود دارد، این است که نیاز به یار کمکی پیدا می کنید . گرچه کمک گرفتن می تواند برای عکس گرفتن خوب باشد اما خیلی عملی نیست .حالا می گویم چطور اهرم ها را تغییر دهید .
به جای آن که قفسه سینه را با روش معمولش اجرا کنید ، وزنه را با بازوهایی که تقریباً صاف هستند پایین ببرید و در بخش پایین بازوها را داخل بکشید و وزنه را به طرف بالا پرس کنید . هر وقت که عضلات سینه در این روش خسته شدند به طوری که سرعت پایین بدون وزنه زیاد شد ، ست خود را با چند تکرار پرس سینه به پایان برسانید . حرکات متعدد دیگری هم وجود دارد که می توانید با این رویه اجرا کنید اما این روش می تواند تنوع خوبی به تمرین بدهد و ضمانتی باشد برای تداوم رشد قدی و سایزی عضلات .


ثبت دیدگاه