تغذیه قدرتی با جانی جکسون

تغذیه قدرتی با جانی جکسون

برای افزایش قدرت اسفناج را فراموش کنید چون دیگر مرد اسفناجی (پاپ آل) اسطوره قدرت نیست حالا پاورلیفتر
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

تغذیه قدرتی

برای افزایش قدرت اسفناج را فراموش کنید چون دیگر مرد اسفناجی (پاپ آل) اسطوره قدرت نیست حالا پاورلیفتر ها قهرمانان قدرت جهان هستند. جانی جکسون یک بدنساز پاورلیفتر است که از این حیث منحصر به فرد به حساب می آید. اینجا جکسون به تغذیه قدرتی خاص خود در دوران تمرینات قدرتی اشاره می کند.

نقش گوشت قرمز

بعضی بدنسازان از مصرف گوشت قرمز پرهیز می کنند چون محتوای چربی آن زیاد است اما برای قدرت به نظرم این منبع غذایی خیلی مهم است. هرکسی که در دوره افزایش قدرت از مصرف گوشت قرمز اجتناب می کند اشتباه می کند. این ماده غذایی غنی از پروتئین و کراتین است که می تواند به عضله سازی و افزایش قدرت تان کمک کند و چربی موجود در آن باعث افزایش کالری مصرفی می شود چون هر گرم چربی بیشتر از کربوهیدرات و پروتئین انرژی دارد. گوشت قرمز بی چربی و استیک ها انتخاب های خوبی هستند برای رژیم های افزایش حجم

صبحانه بدنسازی و پاور

صبحانه من خیلی فرقی با بدنسازان ندارد. مقدار غذا است که در مسابقات بدنسازی و مسابقات پاورلیفتینگ فرق می کند. نوعی غذاها واقعا فرقی نمی کند. معمولا ۸ عدد تخم مرغ می خورم وحدود ۳ لیوان GRITS (غذایی تهیه شده از ذرت است که مثل پوره می شود و در صبحانه استفاده می شود و ماده اصلی آن ذرت است) دارم و ۲ تکه نان تست گندم و حدود ۲۲۰ گرم استیک. وقتی هم که در حال آماده شدن برای یک مسابقه بدنسازی هستم همین غذاها را می خورم اما با مقدار کمتر چون کالری مصرفی ام کمتر است.
حدود ۲ ساعت بعد از صبحانه به باشگاه می روم و لازم است که مقدار کالری مصرفی ام را در صبحانه به حداکثر برسانم. همچنین لازم است تا حد ممکن رژیم را سالم حفظ کنم. نیاز به غذا دارم تا بدن بتواند از آن انرژی دریافت کند و بعد از تمرین هم به ریکاوری کمک کند.

وعده قبل از تمرین

معمولا حدود ۹۰ دقیقه قبل از اولین تکرار تمرین صبح وعده دوم را میخورم متغیر است اما معمولا ۲۸۰ گرم مرغ است با ۵/۲ فنجان برنج سفید. نیاز به پروتئین با حداقل چربی ممکن دارم و کربوهیدرات ساده که بدن بتواند به سرعت آنها را بسوزاند. مرغ منبع دیر هضم تری از پروتئین است و ریکاوری را آغاز می کند و برنج هم از طرفی سریع هضم می شود. نمی خواهم برای مدت زیادی در بدنم بماند. در این وعده اطمینان حاصل می کنم که خیلی سر و اصطلاحا متورم به باشگاه نرم.

وعده بعد از تمرین

درست بالافاصله پس از تمرین توصیه می کنم یک وعده نوشیدنی پروتئینی داشته باشد مثل MESO-TECH این یک مکمل MRP  است که حاوی همه چیز است برای بازسازی ذخایر انرژی بدن و رشد تا ۳۰ دقیقه بعد از تمرین هیچ چیز بهتر از ۲۸۰ گرم استیک و ۳۴۰ گرم سیب زمینی. شیرین نیست که اندکی طولانی تر در بدن می ماند تا به بازسازی ذخایر گلیکوژن کمک کند.

غذاهای قدرتی

این ۳ ماده غذایی بیشتر از هر ماده دیگر برای قوی ترین بدنسازان جهان تولید انرژی می کند.

  • سیب زمینی

جانی جکسون در زمان تمرین برای افزایش قدرت عاشق سیب زمینی است. او سراغ انواع دیرهضم تر مثل سیب زمینی شیرین در وعده بعد از تمرین می رود تا بازسازی انرژی آرام تر انجام شود اما او برای انرژی سریع سراغ سیب زمینی عادی می رود.

  • گوشت قرمز

جکسون در تغذیه قدرتی به رژیمی سرشار از گوشت قرمز اعتقاد دارد که سرشار از کراتین و چربی پرکالری است.

  • جودوسر

گرچه GRIT اولویت برای صبحانه است اما جودوسر هم می تواند آشناتر باشد و فواید مشابهی هم داشته باشد. این غذای دیر هضم تمام ارزش مورد نیاز برای انجام تمرینات سنگین است.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۹۲دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۵دیدگاه

ارسال دیدگاه