رشد عضلات درهر ست تمریني

رشد عضلات درهر ست تمرینی

بياييد بنشينيد و برنامه تمريني جديدي براي خود تنظيم كنيد. چطور بايد اين كار را بكنيد؟ مثل خيلي‌ها
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+

چگونه ست‌های تمرینی را برای حداکثررساندن رشد عضلات طراحی کنیم

بیایید بنشینید و برنامه تمرینی جدیدی برای خود تنظیم کنید. چطور باید این کار را بکنید؟ مثل خیلی‌ها احتمالاً شما هم ابتدا شروع می‌کنید اول عضلات را تقسیم می‌کنید و روزهای هفته را به هر یک از آنها اختصاص می‌دهید و پس از آن هم برای روزهای تمرین حرکات را انتخاب می‌کنید. اگر هم واقعاً بلندپرواز باشید میزان وزنه‌های کاربردی خود را نیز تعیین خواهید کرد.

در حالی که این موارد مهم هستند، اما تعداد تمرینات خیلی مورد کم‌توجهی واقع می‌شوند. مسئله این است که چطور باید ست‌های خود را تعیین و تنظیم کنید. ایجاد دستکاری در تعیین حرکات تمرینی و مقدار وزنه کاربردی می‌تواند یک تأثیر شدید روی موفقیت‌تان در بدنسازی داشته باشد. چه هدف‌تان بزرگترشدن باشد یا قوی‌تر شدن یا کم‌ چربی‌تر شدن بخش اعظم آن بستگی به تعداد ست‌های تمرینی دارد.

دانش و پشتوانه علمی ست‌ها

به تعداد مشخصی از تکرارهای یک حرکت که به صورت پیوسته و بدون استراحت اجرا می‌شوند یک ست تمرینی گفته می‌شود. جمله قبل تعریف یک ست تمرینی بود، اما در آن ذکر نشده بود یک ست تمرینی را می‌توان با بی‌نهایت روش مختلف اجرا کرد. حال با دانستن این مطلب سئوال‌های جالب‌تری هم پیش می‌آید: به هر گروه عضلانی در بدن چند ست تمرینی باید اجرا کرد؟ آیا باید ست‌های عادی را اجرا کنید یا اینکه سوپرست‌ها مؤثرتر هستند؟

آیا تعداد مشخصی از ست تمرینی برای افزایش قدرت مهم است؟ چگونه می‌توان به استقامت یا حجم عضلانی رسید؟ برای چه مدتی باید روی یک رژیم تمرینی کار کرد؟ آیا هر جلسه باید تمرین را تغییر داد؟ یا اینکه لازم است به برنامه‌ها متعهد بمانید تا شاهد نتایجی از آن باشید؟

در واقع، تعداد، نوع و حتی شیوه طراحی ست‌های تمرینی کاملاً وابسته به اهداف هر فرد و سطح سابقه تمرینی او دارد. هر چه بهتر تأثیر این فاکتورها را بدانید و در مورد آنها آگاهی داشته باشید، به نتایج بهتری دست پیدا خواهید کرد.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۸دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۳۴دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۲۹دیدگاه

ارسال دیدگاه