تمرینات کتل بِل بخش چهارم

تمرینات کتل بل بخش چهارم

در بخش سوم از سری مقالات کتل بل ما پرداختیم به آموزش حرکت برخاستن ترکی تاکتیکال و فواید
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

تمرینات کتل بل بخش چهارم

در بخش سوم از سری مقالات کتل بل ما پرداختیم به آموزش حرکت برخاستن ترکی تاکتیکال و فواید این حرکت استثنایی. در این بخش ما بر آن بنیاد افزوده میکنیم با توضیحاتی در مورد حرکت گلادیاتور (Gladiator) و گنجاندن آن در ساختن یک زیر بنای محکم بدنی.

تمرینات کتل بل بخش چهارم ؛ حرکت گلادیاتور

این حرکت یک تمیرن شگرف برای قوی کردن عضلات حسته ای (Core) و متعادل کننده میباشد که بطور یکپارچه با حرکت برخاستن ترکی تاکتیکال ترکیب میشود. برای شروع, یک کتل بل را بردارید و حرکت برخاستن ترکی تاکتیکال را تا مرحله نشستن آن انجام دهید که در مقاله بخش سوم بطور کامل توضیح داده شد.

بعد از حالت نشسته:

 • شانه دست حمایت کننده خود را (دستی که بروی زمین قرار دارد) بدور از گوش خود پرس کنید. این یک مرحله مهم است که اغلب از آن چشم پوشی میشود. این کار شانه شما را در وضعیت نیرومندی نگاه میدارد. به عبارت دیگر شانه در حالت فعال “active” باقی میماند مانند زمانی که شما حرکت پارالل را انجام میدهید.
 • بطور همزمان دست و کف پای حمایت کننده که روی زمین قرار دارد را پرس کنید و کفل خود را از زمین بلند کنید. اینکار فضای لازم را برای آهسته دراز کردن پای چپتان بجلوی شما ایجاد خواهد کرد. لبه پای شما محکم به زمین فشرده شده است و زانوی آن پا راست میباشد.
 • هنگامی که شما در این حالت استوار شدید, پای راست خود را به روی پای چپتان قرار دهید. بالا تنه خود را سفت و محکم نگاه دارید ور در این وضعیت ۳ تا ۵ ثانیه بمانید.
 • برای کامل کردن حرکت گلادیاتور, پای راست خود را به بالا دراز کنید و آن را برای ۳ تا ۵ ثانیه دیگر نگاه دارید.

مرحله تغییر از این حالت بحالت زانو زدن:

 • بطور آهسته پای راست خود را بجلوی پای چپتان پایین بیاورید.
 • پای چپ خود را خم کنید,و زانوی خود را به زیر بد نتان بیاورید, و حالت زانو زدن با ۳ تقطه تماس بروی زمین را برقرار کنید.
 • با آهستگی بالا تنه خود را راست کنید و دست چپ خود را از زمین بالا ببرید تا اینکه در حالت زانو زدن با دو نقطه تماس قرار گیرید. چشمان خود را بروی کتل بل نگاه دارید, و بطور فعال در تمام این مرحله کتل بل را بطرف سقف پرس کنید.
 • ساق پای راست خود را عمودی نگاه دارید, فشار وزن بدنتان بروی پاشنه ها باشد, عضله سرینی بیرونی خود را منقبض کرده و با ایستید, در حالی که همزمان کتل بل را در بالای سر خود به بالا فشار میدهید.
 • به آهستگی بطرف پائین به حالت شروعی برگردید, منهای حالت گلادیاتور که در وسط انجام دادید. معمولأ بهتر است که حرکت گلادیاتور را فقط در قسمت بطرف بالا انجام دهید.
 • حرکت را با دست دیگر تکرار کنید.
  حرکات خود ر آهسته و کنترل شده نگاه دارید, و با بردباری و حوصله یک تقطه نیرومند محکم برای تعادل در هر مرحله پیدا کنید. نصیحت من به شما این است که با دل وجان تمرین کنید و این کار را به عنوان یک عمل مفرح در نظر بگیرید. تمرین و ورزش کردن نباید تماما جدی و سخت باشد.

تالیف: مانی خسروی

ادامه دارد…

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۴دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۵دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۱دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۰۶دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۱۹دیدگاه

ارسال دیدگاه