برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

مقالات

اخبار بدنسازی

کاتالوگ

مشاوره تجهیز باشگاه

تبلیغات

لیست باشگاه بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

منو
برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

مقالات

اخبار بدنسازی

کاتالوگ

مشاوره تجهیز باشگاه

تبلیغات

لیست باشگاه بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

فهرست مطالب

نام استروئید حتماً به گوش شما خورده است، که این ماده شیمیای بر روی بدن در اشکال مختلفی تاًثیر گذاشته و وضعیت هورمون ها در بدن را می تواند تغییراتی ایجاد کند. و در واقع با ایجاد تعادل در هورمون های بدن سیستم های مختلف بدنی را کنترل کرده و باعث بهبودی وضعیت هورمونی در بدن افراد می شود. و باید بدانید که همین ماده در صورتی که استفاده بیش اندازه در اشکال غیرمناسب مصرف شود می تواند بر سلامتی افراد تاثیر گذاشته و موجب بروز مشکلات جدی جسمانی و حتی روانی شخص شود از همین رو لازم میدانیم تا شما را آشنا کنیم با از انواع استروئید های و عوارض و مزایای استفاده از هرکدام را بیان کنیم.

۲ دسته کلی استروئیدها

 1. استروئیدها آنابولیک
 2. کورتیکوستروئیدها

استروئید آنابولیک:

از دسته مهم و کاربردی تر از استروئید ها آنابولیک است که این استروئید را می تواند تستوسترون های دست ساز دانست چرا که ساختار مشابه با هورمون های جنسی مردانه یا آندروژن ها دارند. که کاربرد آن برای افزایش هورمون تستوسترون در بدن می باشد. و این هورمون در زنان هم به مقدار کمی وجود دارد. باید بدانید که با اینکه استفاده از این استروئید ها می تواند کاربردهای زیادی داشته باشد اما لازم به ذکر است که مصرف بی رویه ممکن است عوارضی زیادی به همراه داشته باشد. 

استفاده از کورتیکوستروئید:

کورتیکوستروئید دسته ای از استروئید ها هستند که در درمان التهاب و کمک به بدن برای این موضوع به وجود آمده اند. ماده شیمیایی که ساخته دست انسان است که شبیه هورمون کورتیزول عمل کرده و این ترتیب شرایطی را فراهم می سازد تا بدن بتواند از سیستم ایمنی در برابر مشکلات دفاع کند. این دسته از استروئیدها را به اشکال مختلفی می توان به مصرف رساند که انواع ان از جمله : قرص و شربت و روش های مختلف استنشاقی این دارو از جمله اسپری بینی، تزریق، کرم جلدی و..

معرفی انواع استروئید ها
معرفی انواع استروئید ها

دسته بندی استروئیدها بر اساس طرز مصرف

این استروئیدهای آنابولیک برای مصرف در اشکال مختلفی هستند. برخی از این موارد به شکل خوراکی مصرف می شود در شکل های قرص یا انواع داروهای مختلف و شربت به مصرف می رسد.

 استروئید های خوراکی:

 1. فلوکسی مسترون
 2. متان دیتون
 3. متیل تستسترون
 4. میبولرون
 5. اوکساندرولون
 6. اوکسی متولون
 7. استانازول (استانزولول)

استروئید ها به صورت تزریق عضلانی:

 1. ناندرولون دکانوات (دکانوئیت)
 2. ناندرولون فنپرپیونات (فن‌پروپیوئیت)
 3. بولدنون آندسیلنات (آندوسیلنات)
 4. استانازول (استانزولول)
 5. ترکیب استرهای تستسترون
 6. تستسترون (سیپیونا)
 7. تستسترون انانتات (انانتیت)
 8. تستسترون پرپیونات (پروپیوئیت)
 9. تستسترون آندکوانات (آندکانوئیت)
 10. ترنبولون استانات (استات ترنبولون)
 11. کربنات هگزاهیدروبنزیل
معرفی انواع استروئید ها
معرفی انواع استروئید ها

کلومیفن

کلومیفن یکی از انواع استروئید ها است که دارای خواص ضد استروژنی است. این دارو در انواع و اقسام مختلفی کاربرد دارد که به عنوان استروئیدی در کنار استروئید پایه به کار می رود. که درواقع تعادل را در مصرف استروئید ها را نگه می دارد. برای مصرف باید با پزشک مشورت کنید و خودسرانه نباید افزایش یا کاهش دهید. زیرا از عوارض آن می تواند اعصاب مرکزی و سیستم قلبی را تحت تاًثیر خود قرار دهد.

دیانابول

این استروئید پرکاربردترین، پر مصرف ترین و محبوب ترین استروئید خوراکی موجود شناخته می شود. هم مزایا و هم کاربردهای فراوانی نیز به دنبال دارد از مزایای مصرف این استروئید می توان به افزایش حجم عضلات در زمان کوتاه و بالا رفتن قدرت در عضلات و استفاده بدون تزریق اشاره کرد. و بایدبگوییم که هر چند در کنار تمامی این مزایا دیانابول دارای معایبی نیز است چون فشار زیاد اوردن روی کبد، افزایش اندازه سینه به شکل نامتعادل، کاهش سریع حجم عضلانی پس از دوره را می توان اشاره کرد.

معرفی انواع استروئید ها
معرفی انواع استروئید ها

وینسترول مسترون

از دیگر استروئید ها است که برای دوران حجم بوده که ویژگی های متفاوتی را با انواع دیگر دارد. که ماده شیمیایی است که اتصال با آندوژن ها رخ داده و به وسیله عملکرد در بدن بهتر و بیشتر می شود. و این استروئید در انواع مختلف تزریقی و خوراکی است این مواده شیمیایی سبب عضله سازی به شکل سخت و خشک شده از احتابس آب در بدن بکاهد. و تنها احتابس آب در بدن با استفاده از آن کاهش می یابد.

سوماتروپین

هورمون رشدی است سوماتروپین که برای کاربردهای متخلفی دیگر از جمله عضله سازی کابرد دارد. با استفاده از این محصول می توان میزان عضله سازی در بدن افزایش داده و ترشح آن را به میزان دوران بلوغ برگرداند این هرمون در سنین بلوغ میزان زیادی ترشح میشود و معمولا در دوران سنین بالاتر از آن به عنوان هورمونی برای عضله سازی یا ساختن عضله در دوران حجم استفاده می شود. که این هورمون قدرت را نیز در عضلات افزایش داده و همچنین موجب بهبود کار کرد عضلات شود.

کلام آخر

برای استفاده از این استروئید ها لازم است. حتماً اطلاعات لازم درباره هر کدام از این استروئید ها داشته باشید و حتماً با پزشک مشورت کنید. و در این مقاله هر کدام معایب و مزایایی مخصوص خود را دارد. که تمام موارد را بیان کردیم تا بتوانید به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

1/5 – (1 امتیاز)
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درج آگهی بدنسازی

حداکثر 10 عکس مجاز می باشد