چگونگی کاهش چربی در بدن خانم ها (قسمت اول)

چگونگی کاهش چربی در بدن خانم ها (قسمت اول)

بسیار اتفاق افتاده که خانم ها بدنبال چگونگی کاهش چربی در بدنشان بوده اند و این در حالی
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+
زمان مطالعه: 3 دقیقه

بسیار اتفاق افتاده که خانم ها بدنبال چگونگی کاهش چربی در بدنشان بوده اند و این در حالی است که روش های کاربردی کاهش چربی، حتی در بین دو خانم به یکدیگر شباهت ندارد. با این وجود، در این مقاله ما سعی کرده ایم که به اصول کلی کاهش چربی در بدن خانم ها اشاره ای داشته باشیم.

میزان کالری وارد شده به بدن

اگر شما وزنی حدود ۱۰۰ کیلوگرم داشته باشید و ۱۲۰۰ کالری در روز مصرف کنید، مطمئنا به اندازه ی کافی غذا نمی خورید. اما این جمله به این معنا نیست که هر چقدر می خواهید، مثلا دونات مصرف کنید، بلکه منظور افزایش میزان پروتئین های دریافتی بدنتان است. برای شروع، بهتر است از این روش استفاده کنید. وزن بدنتان را در ۱۰ ضرب کنید. عدد بدست آمده، میزان کالری که باید به بدنتان برسانید را نشان می دهد. ممکن است فکر کنید این مقدار بسیار زیاد است، اما اینطور نیست. خانم ها فکر می کنند که اگر گرسنگی بکشند کاهش وزن خواهند داشت. در حقیقت چنین نیست. به خاطر داشته باشید که کالری یکی از فاکتورهایی است که باید در رابطه با بدن در نظر بگیریم. بدن انسان خیلی باهوش تر از آن است که فکر می کنید ممکن است یک الی دو بار بتوانید آن را گول بزنید اما دفعه ی سوم راهی پیدا خواهد کرد تا بتواند بر روش ما پیروز شود. بدن خیلی سریع به آنچه که به عنوان تغذیه به آن وارد می شود عادت می کند و تنها چیزی که می تواند اختلالی در بین این عادت و تغذیه ایجاد کند انجام ورزش های هوازی است. چرا؟ به ادامه ی مقاله دقت کنید.

میزان کربوهیدرات مصرفی خود را کاهش دهید.

شما مجبور نیستید که کربوهیدرات های مصرفی خود را به طور کامل حذف کنید، زیرا در این صورت با شکست رو به رو خواهید شد. آیا تا به حال، به این فکر کرده اید که در طول یک روز چه مقدار کربوهیدرات مصرف می کنید؟ آیا معیار غذایی برای خود مشخص کرده اید؟ آیا در وب سایت هایی مانند MyfitnessPal.com عضو هستید؟ آیا می دانید که چه غذاهایی بالاترین میزان کربوهیدرات را دارند؟

از مواد غذایی که باید در این راستا حذف شود شکر است و شکلات، کیک ها، کلوچه ها و … جز آن دسته محسوب می شوند. بعضی از میوه ها نیز، شامل این دسته می شوند. بسیار دیده شده، افرادی که تغذیه های سالم دارند، همچنان میوه را هم از رژیم غذایی خود حذف کرده اند، زیرا دارای مقادیر زیادی شکر می باشند. اگر چه که شکر طبیعی است، اما شکر، شکر است چه طبیعی و چه مصنوعی.

اگر شکر طبیعی به مقدار زیاد مصرف شود، موجب چاقی می شود. بنابراین، باید مصرف بیش از حد غذاهای حاوی شکر مانند پاستا، سیب زمینی و بعضی از سبزیجات در رژیم غذایی تان حذف گردند. یکی از اشتباهات رایج افراد این است که، فکر می کنند برنج قهوه ای، پاستا و غلات مانند برنج سفید معمولی قند ندارند، اما حقیقت برخلاف آن است. آن ها صرفا دارای مقادیر زیادی فیبر هستند که با سرعت کمتری هضم می شوند. بنابراین، مصرف بیش از حد آن ها نیز موجب چاقی و اضافه وزن خواهد شد. آنچه که تا کنون یاد گرفتیم این است که میزان کربوهیدرات مصرفی خود را کاهش دهید. بهتر است ۲۵ الی ۳۰ درصد آن را در ابتدا کم کنید.

اگر دقیقا نمی دانید که در روز چه مقدار کربوهیدرات و قند مصرف کنید، بهتر است در یکی از سایت های تناسب اندام عضو شوید، تا از آنچه که می خورید، اطلاعات کامل بدست آورید و راهنمایی های لازم در این زمینه صورت گیرد.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۷

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۹۲دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۵دیدگاه

ارسال دیدگاه