استفاده ی نادرست از استروئید آنابولیک

استفاده ی نادرست از استروئید آنابولیک

استروئید آنابولیک جزء داروهای تجویزی هستند که گاهی اوقات بدون تجویز پزشک، برای افزایش توده ی عضلانی و
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+

استروئید آنابولیک جزء داروهای تجویزی هستند که گاهی اوقات بدون تجویز پزشک، برای افزایش توده ی عضلانی و بهبود عملکرد ورزشی استفاده می شوند. در صورت استفاده از این روش، افراد ممکن است با عوارض جدی، حتی اعتیاد به آن ها، رو به رو شوند. استروئیدهای آنابولیک داروهای پردازش شده ای هستد که تاثیرات تستوسترون و هورمون های مردانه را تقلید می کنند. آن ها از لحاظ پزشکی محدودیت استفاده دارند و نباید با کورتیکو استروئیدها، که نوع دیگری از داروهای استروئیدی هستند و در موارد خاص تجویز می شوند، اشتباه گرفته شوند.

در این مقاله سعی شده است که به خطرات استفاده ی نادرست استروئیدهای آنابولیک اشاره شود و هشداری باشد برای کسانی که بدون اجازه ی پزشک استفاده می کنند.

آیا استروئیدهای آنابولیک غیرقانونی اند؟

استروئیدهای آنابولیک، داروهای طبقه ی c هستند که توسط پزشکان تجویز می شوند و برای استفاده ی شخصی، قانونی می باشند. این نوع از داروها، هم وارداتی و هم صادراتی هستند. با این حال، اگر مشخص شود که فردی به خودی خود این دارو را خرید و فروش می کند، پیگرد قانونی دارد و مجازات جدی به همراه خواهد داشت. در ورزش های حرفه ای، اکثر سازمان ها، استفاده از استروئید آنابولیک را ممنوع اعلام می کنند و ورزشکارانی که وارد مسابقات می شوند را مورد آزمایش قرار می دهند.

چرا افراد از استروئیدهای آنابولیک استفاده می کنند؟

استروئیدهای آنابولیک، می توانند به عنوان داروهای بهبود عملکرد استفاده شوند و در نتیجه، باعث افزایش توده های عضلانی و کاهش چربی شوند.

بعضی از ورزشکاران، وزنه برداران و بدنسازان، این داروها را به طور منظم استفاده می کنند تا عملکرد جسمانی خود را افزایش دهند و در عین حال فیزیک بدن خود را می سازند. با این حال دیده شده، که افراد در سنین مختلف از این داروها استفاده های نادرست می کنند. دلیل اصلی این است که افراد زمان بسیاری را صرف نگرانی خود در رابطه با ظاهرشان می کنند. گفته شده که استروئید های آنابولیک در اکثر آقایان که احساس می کنند جثه و اندامشان به اندازه کافی بزرگ و قوی نیست و دچار اختلالات دیس مورفینک هستند، کمک می کند تا سالم و خوش اندام تر باشد. البته این گفته درست نیست و مصرف استروئیدهای آنابولیک موجب اعتیاد می شود.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۷

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۸دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۳۲دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۲۹دیدگاه

ارسال دیدگاه